poničené auto

Partička ničící včera vozy na Olivetského měla na svědomí i krádež!

ilustrační foto čtenářka Marie

Jak jsme informovali již včera, krátce po čtvrté hodině ráno došlo v lokalitě ulic Jana Olivetského a Stanislava Manharda v Prostějově k poškození několika automobilů. 

"Aktuálně evidujeme celkem dvanáct poškozených automobilů a většinou se jedná o poškození zpětných zrcátek. Dle svědků měla poškození způsobit skupinka procházejících mladíků. Bezprostředně po činu jsme v okolních ulicích zjistili pohyb několika osob. V současnosti z tohoto činu podezíráme dva muže ve věku 21 a 23 let. Dalším šetřením jsme zjistili, že tato skupinka krátce předtím měla v ulici Hliníky odcizit soukromou bezpečnostní kameru.

Čmáral zničil škodovku, vyryl do ní hanlivé symboly

ilustrační foto

 

V průběhu neděle došlo k poškození vozidla Škoda Octavia, které měl jeho majitel zaparkované v polích v katastru obce Niva – Rozstání. Pachatel vozidlo poškrábal a do laku vyryl hanlivé symboly.

Majitel škodu vyčíslil na 30 tisíc korun. K vloupání do vozidla nedošlo. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, za který pachateli hrozí až roční pobyt za mřížemi. (red)