porušení domovní svobody

V bytě mladé ženy se nečekaně objevil nezvaný host

ilustrační foto

Prostějovští policisté se snaží zjistit, kdo je nezvaným hostem, který se ve čtvrtek 5. listopadu kolem desáté hodiny dopoledne „vloudil“ do bytu mladé ženy v Prostějově.

Ta uslyšela podivný šramot připomínající odemykání dveří. Že není něco v pořádku, zaregistroval i pes, který se rozštěkal. Když žena nakoukla do chodby bytu, spatřila u vstupních dveří jí neznámého muže. Její přítomnost v bytě ho pravděpodobně zaskočila, nepříjemný okamžik okomentoval jedním vulgárním slovem a dal se na úprk. Vyděšená žena za ním zabouchla dveře a zalarmovala policisty. "Věc šetříme pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. (red)

Porušování domovní svobody může přijít až na 3 roky za katrem

ilustrační foto

Z trestného činu porušování domovní svobody podezřívají policisté dvaatřicetiletého muže z Prostějovska. Muž se tohoto přečinu měl dopustit tím, že dne 30. září vnikl do domu šestačtyřicetileté ženy v obci na Prostějovsku.

"Majitelka domu si jeho přítomnost nepřála a opakovaně muže vyzývala k opuštění domu. Podezřelý na výzvy nereagoval a dům opustil až poté, co žena zavolala na linku 158 a věc oznámila," sdělil policejní mluvčí František Kořínek. Při vniknutí do domu nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku. Přesto podezřelému muži v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. (red)

Pohoupání přijde dospělákovi draho!

ilustrační foto

 

Vrátit do dětství se zřejmě rozhodl mladý muž a šel se pohoupat. Problém byl v tom, že za houpačkou vylezl na balkon bytu. Pohoupání ho tak může stát dva roky života.

V úterý krátce před devátou večer se rozhodl osmadvacetiletý muž, že se pohoupá na houpačce, kterou zahlédl na jednom z balkónů  bytu v Peškově ulici v Olomouci. Vylezl do výšky asi 2,5 metrů a splnil si tak svůj sen. Jeho jednání však vyděsilo majitelku bytu, která přivolala policejní hlídku. „Policisté muže následně převezli na služebnu, kde zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Porušování domovní svobody. V případě odsouzení mu hrozí až dva roky ve vězení,“ potvrdila možný trest za návrat do dětství policejní mluvčí Marie Štrbáková.