Stadion LERK

Stadion ve Sportovní změnil podobu

Foto ber

Dlouho se na stadionu ve Sportovní ulici v Prostějově nic nedělo. Současný majitel a město Prostějov nenašli shodu v otázce odkupu a tak se areál stal bydlištěm bezdomovců.

Po letech nastala změna. Areál je vyklizen, zmizely zdevastované stavby i hory odpadků. Uvidíme, co vyčištěnou plochu čeká dál. Poslední větší akcí na stadionu byla atletická Velká cena Prostějova v roce 2006.

Stadion tehdejšího oddílu SK Prostějov byl postaven na pozemcích u říčky Hloučely v roce 1931. (ber)

OBRAZEM: Stadion stále chátrá

Foto ber

Stadion ve Sportovní ulici v Prostějově byl postaven klubem SK Prostějov a otevřen na jaře roku 1931. Od té doby prošel několika rekonstrukcemi a přestavbami. Nutno připomenout, že před druhou světovou válkou se hrál v Prostějově fotbal na špičkové úrovni.

Od roku 2000 se připravoval plán na potřebnou rekonstrukci a přestavbu stadionu v moderní fotbalový stánek s kapacitou 8 000 míst. Na tento projekt a ani na jeho úspornou variantu se však nenašel dostatek finančních prostředků. K definitivnímu úpadku stadionu došlo po roce 2003, kdy se tehdejší S. K. LeRK Prostějov Bořivoje Kresty vzdal druhé fotbalové ligy. Pozemky i stavby přešly do majetku prostějovského developera, od kterého je město kvůli vysoké ceně nechtělo odkoupit. Rovněž mu ale nepovolilo výstavbu domů.