vloupání do sklepa

Z vloupání do sklepní kóje jsou podezřelí dva mládenci

ilustrační foto PČR

Z vloupání do sklepní kóje ve Švýcarské ulici v Prostějově z období 19. – 21. května letošního roku podezírají prostějovští policisté dva mladíky z Prostějova. Osmnáctiletý muž a jeho mladistvý spolupachatel do sklepních prostor domu vnikli přesně nezjištěným způsobem.

"Následně za použití násilí překonali dveře jedné sklepní kóje, ze které odcizili pánské a dámské jízdní kolo, pánské a dámské kolečkové brusle, ochranné pomůcky pro cyklistiku a jízdu na kolečkových bruslích, sadu nářadí na jízdní kola, troje hodinky, digitální kameru, digitální fotoaparát a další drobnosti v celkové hodnotě 46 550 korun," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Pro své jednání jsou pachatelé podezřelí ze spáchání přečinu krádež a přečinu porušování domovní svobody. V případě prokázání viny a odsouzení staršímu pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Pachatel ze sklepů v Tylovce dopaden!

ilustrační foto internet

 

Policisté z obvodního oddělení Prostějov 1 objasnili vloupání do skleních kojí, ke kterému došlo někdy v čase od konce září do druhé poloviny října loňského roku. Tehdy neznámý pachatel vnikl do dvou sklepních kojí v domě na ulici Tylově v Prostějově. 

"Z jedné odcizil elektrickou vrtačku s vrtáky, ze druhé pánské trekové jízdní kolo a poškodil závoru, spojující chody sousedících domů. Celková škoda odcizením a poškozením byla vyčíslena na 10 250 korun. Policisté na případu intenzivně pracovali, na základě operativního šetření případ objasnili a pachatele zjistili. Podezřelými z tohoto jednání jsou 25 letý muž a 28 letá žena, oba z Chomutovska" uvedla Irena Urbánková, tisková mluvčí PČR.

Odnesli si, co sklep nabídl

ilustrační foto

Dvě krádeže vloupáním do sklepa zaznamenali v pondělí prostějovští policisté. Oba případy se udály shodně, pachatelé jednoduše a prostě vypáčili visací zámky.

První případ řešili na ulici Palackého, kde neznámý pachatel vypáčil vstupní dveře do domu a ve sklepě urazil petlici, která chránila sklepní box. Z něho pak odcizil 4 láhve vína a 4 láhve tvrdého alkoholu. Celková škoda byla vyčíslena na 2 300 Kč.

Poškozený byl také majitel sklepa na ulici Šárka. Do sklepa se pachatel dostal také po odstranění visacího zámku. Z něho pak odcizil sportovní jízdní kolo v hodnotě 20 000 Kč.