Tip na výlet. Ledové sochy Kopřivná

Tip na výlet. Ledové sochy Kopřivná
ilustrační foto FB

Opět po roce se můžete vydat do Jeseníků, do resortu Kopřivná, kde je pro vás přichystána Ledová zoo. Areál pokračuje ve spolupráci se Zoo Ostrava, proto je tématem ledové exhibice opět fauna. Letos můžete vidět velblouda, ledního medvěda, tučňáky, mrože, pandu, slona a ledový bar se zvířátky z filmu Madagaskar. Vstupné je dobovolné.

O ledovou a sněhovou nádheru se opět postaral tým zkušených řezbářů a sochařů složený z Mariána Maršálka, Filipa Lyska, Igora Kučery, Václava Lemona, Alberta Šimráka a Romana Mikuše. Tito mistři v oboru své sochařské umění předvedli již na velkolepých ledových show, jako Ice Master na Hrebienku nebo na Ledových Pustevnách. Třebaže se práce sochařů může zdát idylickou, za vytvořením každé sochy stojí spousta tvrdé práce. Stavební materiál tvoří 594 kostek ledu a obrovské hromady sněhu. Každá ledová kostka se musí nejprve ořezat na speciální formátovací pile, až poté míří pod ruce sochařů. Ti z několika takto opracovaných kvádrů vytvoří ledovou stěnu – jednotlivé kostky k sobě slepují za pomocí vody – a až do vzniklé stěny mohou začít pilami vyřezávat tvar předem namyšlené sochy.

Vstupné do ledového království je dobrovolné a kdo přispěje jakoukoli částkou do pokladničky (na recepci hotelu, v bufetu, v apres ski baru, v panorama baru nebo v půjčovně), bude ho moci těšit, že přispěl na skvělou věc. Peníze totiž půjdou na adopci zvířat ze Zoo Ostrava.  

„Loni jsme společně pomohli některým záchranným mezinárodním projektům a v Zoo Ostrava jsme adoptovali slona,“ uvedla za resort Veronika Ležatková. Sochy jsou rozmístěny po celém ski areálu Kopřivná a ke zhlédnutí budou tak dlouho, jak jen počasí dovolí. (ber)

Poslat nový komentář