Hanáci rozstříleli béčko Určic

Foto Jiří Gándhí Procházka

Za slunečného odpoledne nastoupil na umělce lídr okresu proti druhému týmu tabulky. Obě mužstva hrála otevřený fotbal a stovka diváků si to užívala.

Prvních deset minut zápasu se hrálo nahoru dolů a potom Hanáci udeřili! V 10. minutě vyběhl ze své půlky domácí Trnavský, přihrál volnému Gáborovi a ten podél gólmana Pokorného otevřel skóre zápasu – 1:0. V 18. minutě poslal Marek Holomek do brejku Gábora, který obešel brankáře Pokorného a do prázdné branky zvýšil na 2:0. Ve dvacáté minutě to bylo už tři nula! Obrana Určic chybovala, do volného prostoru naběhl Marek Holomek a pohodlně skóroval. Než se hosté vzpamatovali z této kanonády, tak domácí opět využili svého tlaku ke skórování. Po levém křídle unikl Martin Kolář, jeho střelu Pokorný vyrazil před sebe a Hodulák míč dorazil do branky – 4:0! Čtyři branky v rozpětí 26. minut! A to ještě v 35. minutě minul zblízka branku nabíhající Černý. Hosté poprvé ohrozili brankáře Lošťáka ve 40.a 42. minutě, ale obě prudké střely Menšíka golman Hané zneškodnil.

Druhý poločas začali domácí opět útočně a byli hladoví po gólech. Míč šel po ose Zatloukal, Krupička a Gábor, který prodloužil na Marka Holomka, a ten upravil stav zápasu na 5:0! O čtyři minuty později Hanáci opět zaúřadovali a Hodulák poslal Marka Holomka do šance a ten svým hattrickem pošesté rozvlnil síť za hostujícím brankářem. Hosté se čestného úspěchu nakonec dočkali. V pokutovém území domácích se k míči dostal Němčík a z hranice vápna trefil vzdálený roh Lošťákovy branky. Dvě minuty před koncem zápasu šel na golmana Pokorného sám domácí Světlík, ale jeho kličku určický brankář vychytal. Hráči Určic, i když odešli z hřiště s krutou porážkou, zaslouží pochvalu, že bojovali po celý zápas. Příští sobotu hrají  anáci opět s béčkem, a to v Čechovicích. Ať žije Haná!