Prostějovské volejbalistky dál válcují své soupeřky v extralize

Prostějovské volejbalistky dál válcují své soupeřky v extralize
Kouč Miroslav Čada je s výsledky v extralize spokojen.

Prostějovské volejbalistky VK AGEL nastoupily ke čtvrtému utkání nadstavbové části UNIQA extraligy žen v novém kabátě. Se soupeřkami z brněnského Králova Pole neměly nejmenší problém a i v tomto utkání zabodovaly bez ztráty setu.

Soupeřky držely krok s domácí squadrou pouze na samotném začátku prvního setu. Pak přestaly hráčky VK Prostějov chybovat, dostaly se do herní pohody a předváděly svým fanouškům skvělý volejbal. Výrazná převaha domácích se projevila nejvíce ve druhé sadě, kterou jim umožnilo hostující družstvo získat velice hladce díky vlastním chybám. Mladé hráčky Králova Pole kupily jednu chybu za druhou, a přestože domácí tým v posledním dějství mírně polevil, neměl větší problém dotáhnout závěrečný set i celé utkání do vítězného konce. První utkání za VK Prostějov odehrála srbská blokařka Vesna Jovanovič, která nedávno v týmu nahradila Gabiku Tomášekovou, jež se připravuje na roli maminky.  

„Neměli jsme vážnější problémy na přihrávce, protože soupeři se nedařil servis tolik, jako v jiných utkáních. Tím pádem jsme celý duel bez potíží zvládli, velký rozdíl v náš prospěch byl tradičně v útoku. Tam se opět dařilo prakticky všem holkám, oproti minulému vzájemnému zápasu jsme to dnes měli o poznání lehčí. Je dobře, že do kvalitně fungujícího družstva dobře zapadla Vesna Jovanovič, která odehrála první střetnutí od příchodu k nám. Ukázala se solidně jak při útočení, tak na bloku a rovněž na podání, takže spokojenost s výkonem jejím i celého týmu. Od závěru Champions League jsme v herní pohodě a dokážeme vítězit v různých sestavách,“ zhodnotil utkání trenér Miroslav Čada. 

„Snažíme se držet vyšší herní úroveň z posledních týdnů. Proti nám se každý vyhecuje a my se proto vždycky musíme hecnout dvojnásobně, což se dneska povedlo. Sem tam jsme sice měly menší výkyvy, ale celkově to byl dobře zvládnutý zápas,“ připustila kapitánka Prostějova Solange Soares.      

VK AGEL Prostějov – KP Brno 3 : 0 (25:18, 25:12, 25:16)

 

Sestava Prostějov: 

Horká, Jovanovič, Soares, Artmenko, Hrončeková, Kubínová, libero Chlumská. Trenér: Miroslav Čada. 

(red) 

Poslat nový komentář