Na náměstí bude tank! Za chvíli!

Na náměstí bude tank! Za chvíli!
Foto FB KVH Dukla

Stejně jako v loňském roce i letos se díky klubu vojenské historie DUKLA, o.s. v Prostějově představí na prostějovském hlavním náměstí rumunský tančík. Stane se tak u příležitosti pietního aktu dnes v šestnáct hodin. 

"I letos se nám podařilo zajistit rumunský tančík Praga AH IV R, který v rumunské armádě nesl označení R-1 i s jeho staviteli a majiteli, dvěma správnými chlapíky z Bohuňovic. Dále se můžete těšit na nákladní automobil americké výroby s dvěma americkými vojáky a na lehký nákladní automobil s kanónem 76,2 mm vz. 42 známého jako ZIS-3. Mimo vojáky Rumunské královské armády tak veřejnosti představíme i vojáky 1. čs. armádního sboru, Rudé armády a armády USA, která sice s osvobozením Moravy nemá nic společného, ale považujeme za správné, aby je lidé viděli," vzkazují Dukláci. Akce začíná 9. 5. 2018 na náměstí T. G. M, od 16:00 hodin.

Po pietním aktu bude následovat přednáška v podkrovním sále Městské knihovny Prostějov na téma prvního boje československých vojáků na východní frontě - boj o ukrajinskou vesnici Sokolovo. (red)

Poslat nový komentář