Pyrotechnika popálila tvář a málem amputovala prsty, hlásí silvestrovská záchranka

Pyrotechnika popálila tvář a málem amputovala prsty, hlásí silvestrovská záchranka
ilustrační foto ber

Oproti loňskému silvestrovskému veselí byly letošní oslavy příchodu nového roku 2022 co do počtu výjezdů záchranné služby o něco klidnější. Nicméně oproti Silvestru 2021 řešili zdravotničtí záchranáři více výjezdů k úrazům, které byly způsobené díky používání pyrotechniky a také případů, kde došlo k napadení.  

V rámci Olomouckého kraje vyjížděla záchranka na Silvestra na denní směně 106x, na noční směně pak 75x. Nejčastěji vyjížděla na noční směně VZ Přerov, dále pak výjezdové skupiny v krajském městě Olomouc a v Litovli.

„V souvislosti s úrazy, spojenými s pyrotechnikou, jsme vyjížděli 3x. Dvakrát to byl výjezd k poranění a semiamputaci prstů na horní končetině. Ve třetím případě pacienta zasáhl ohňostroj do obličeje a způsobil tak poranění očí a popáleniny ve tvářích,“ uvedla mluvčí záchranky Lucie Mikisková.

Šestkrát vyjížděla záchranka ve spolupráci s PČR k napadením, 3x to bylo v souvislosti s řezným poranění (nožem, sklem,…).

K opilcům se sanita vydala 15x. Dva výjezdy byly označeny jako prostá intoxikace alkoholem s následným doporučením odeslání pacientů na protialkoholní záchytnou stanici, dalších třináct výjezdů bylo ve spojitosti s jinou přidruženou diagnózou (jako úrazy, dušnost atd.) z toho pak jeden pád mladého muže z třímetrové výšky.

„V průběhu silvestrovského dne jsme rovněž realizovali sedm převozů Covid pacientů,“ dodala mluvčí. (ber)

Poslat nový komentář