Co se přihodilo v Prostějově za včerejší den

Co se přihodilo v Prostějově za včerejší den
ilustrační foto

Policie v Prostějově musela včera vyjíždět k případům hned několikrát. V jednom případě řešila škodu na osobním vozidle. Ke škodě vedly osobní spory majitele. Řidič autobusu, který srazil na přechodu 75ti letou paní, lehkomyslného cyklistu, který nezvládl své kolo a vjel do protisměru a také drogy za volantem.

Včera ve večerních hodinách 45letý muž poškodil vozidlo svého známého, se kterým měl osobní spory. Podezřelý zaútočil na osobní vozidlo Citroen odstavené na ulici Cyrila Boudy v Prostějově na parkovišti před domem. Rozlícený muž rozbil čelní sklo, rozbil zpětná zrcátka, promáčkl zadní dveře a poškodil lak. Celková škoda byla vyčíslena na 20 000 Kč. Případ se šetří pro trestný čin poškození cizí věci.

Ke střetu autobusu a chodkyně došlo včera v dopoledních hodinách před budovou ČD v Prostějově. Řidič autobusu jel ve směru z centra a na vyznačeném přechodu pro chodce přehlédl 75letou chodkyni, která přecházela komunikaci směrem k nádraží. Po střetu poškozená upadla na zem a následně byla převezena do místní nemocnice. Dle lékaře utrpěla lehké zranění a v nemocnici byla hospitalizována na pozorování. Délka léčení nebyla doposud stanovena. Alkohol byl u obou vyloučen dechovou zkouškou. Cestující v autobuse zraněni nebyli. Případem se policisté i nadále zabývají.

Ke střetu mezi osobním vozidlem a 43letým cyklistou došlo včera v obci Obědkovice. Cyklista náhle vybočil ze své jízdní dráhy a přejel do protisměru, kde v té době projíždělo osobní vozidlo Š-Fabia. Došlo ke střetu, cyklista upadl na vozovku a pak na travnatou plochu, kde zůstal ležet. Na místo přivolaná sanitka převezla sraženého muže do nemocnice s lehkým zraněním. U obou byla provedena dechová zkouška, která byla u řidiče vozidla negativní. Opačný výsledek se dostavil u cyklisty, kterému bylo naměřeno 2,45 promile alkoholu v dechu. Celková škoda byla vyčíslena na 10 100 Kč. Cyklista je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až jednoletý pobyt za mřížemi.

O řidičský průkaz přišla včera 34letá žena z Prostějovska. V dopoledních hodinách byla zastavena policejní hlídkou, která u ní provedla kontrolu zda před jízdou nepožila alkohol. Tato zkouška vyšla negativní, ale další zkouška, při které policisté kontrolovali užití návykových látek vyšla pozitivně. Dle vyjádření podezřelé užila v polovině května jednu dávku pervitinu. Žena se podrobila lékařskému vyšetření v nemocnici. Další jízda ve vozidle peugeot jí byla zakázána. Případ je i nadále v šetření.

(pž)

Poslat nový komentář