Hanácká je v pořádku, vzkazuje prostějovská likérka Kalouskovi. Povolala právníky

Hanácká je v pořádku, vzkazuje prostějovská likérka Kalouskovi. Povolala právníky
ilustrační foto

Prostějovská likérka Granette & Starorežná Distilleries se bude bránit právní cestou proti výrokům poškozujícím jehí dobré jméno. Poslední kapkou byl ten ministra financí Miroslava Kalouska, který v nedělním diskuzním pořadu na televizi Prima zmínil Hanáckou vodku jako zdroj jedovatého methanolu, který v Česku zabil v posledních týdnech téměř tři desítky lidí.

 

"Jestliže i teď 10 dní po vypuknutí této aféry a po tom, co je to prostě denně plný stránky novin, já bych se nenapil, vy byste se nenapil, ale někdo má rum a tu lahev té Hanácké, nebo já nevím v jakých nálepkách to je, vypije to a otráví se, promiňte, to je prostě jeho odpovědnost. Říkat, že todle je odpovědnost státu v tu chvíli, to se musím ohradit," řekl v nedělní televizní diskuzi Kalousek.

Prostějovská likérka Granette & Starorežná Distilleries, která patří mezi tuzemské největší výrobce lihovin, se proto rozhodla reagovat. "Nejenom, že tento čelný představitel české vlády a ústavní činitel v rozporu se skutečností a tedy bez jakýchkoliv důkazů svými prohlášeními spojil jedovatý metylalkohol s výrobkem značky Hanácká vodka, ale učinil tak způsobem, kdy si, vzhledem ke svému postavení, musel být vědom následku v podobě podstatného poškození dobrého jména značky Hanácká vodka se všemi škodlivými důsledky, kterým je naše značka a naše společnost vystavena," uvádí likérka ve svém tiskovém prohlášení. 

Hanácká vodka se na seznam nebezpečných lihovin dostala poté, co ji uvedl jeden z otrávených jako možný zdroj otravy. Ministerstvo zdravotnictví výrobek ze seznamu nakonec stáhlo, protože se neprokázalo, že by methanol obsahoval. "Naše společnost může doložit oficiálními stanovisky Policejního prezidia i Ministerstva zdravotnictví ČR, že značka Hanácká vodka, případně samostatně značka Hanácká, nikdy nefigurovala mezi zabavenými a testovanými alkoholickými produkty, které by obsahovaly metylalkohol či nějak závadný alkohol," řekl tiskový mluvčí společnosti Petr Maxa.  

Výrobci Hanácké výroky podobné tomu ministra financí vadí, proto se nyní rozhodl, že se proti nim bude bránit. "Společnost Granette & Starorežná Distilleries a.s. se proto rozhodla, že se bude proti těmto nepodloženým nařčením a útokům bránit právní cestou," řekl mluvčí Petr Maxa.(bat)

 

Poslat nový komentář