Středoškoláci zachránili život ženě, která uvízla na železničním přejezdu

Středoškoláci zachránili život ženě, která uvízla na železničním přejezdu
ilustrační foto/ foto bat

Doslova na poslední chvíli zachránili pšed projíždějícím vlakem život ženě, které se zaklínila noha v kolejišti, dva prostějovští středoškoláci. Studenti posledního ročníku Střední školy designu a módy Prostějov Robert Rulla a Michal Zatloukal se tak ze dne na den stali hrdiny.

 

Když se minulý týden v pondělí oba studenti vraceli z prodloužené tanečního kurzu svých spolužaček, určitě nečekali, že někomu zachrání život. "Naši dva hoši se vraceli z tanečních, auto kvůli staženým závorám museli zastavit před železničním přejezdem u zimního stadionu. V kolejišti si potom všimli ženy, která tam měla zaklíněnou nohu," popisuje událost ředitelka školy Ivana Vaňková.

 

V tu chvíli už na přejezdu blikala červená výstražná světla varující před projíždějícím vlakem. Oba studenti na nic nečekali a pomohli ženě vyzout zaklíněnou botu tak, aby se co nejrychleji dostala do bezpečí. Ženě tím doslova zachránili život. Poté zavolali sanitku a vyprostili z kolejiště také botu.

 

"Jsem na ně určitě moc pyšná, ne každý by se takto zachoval. Když ředitel slyší jména svých žáků, většinou se obává, co zase provedli, tohle je ale jiný případ. Zvažuji veřejné poděkování a také si ověřím na ministerstvu, jak se v takových případech postupuje a ráda bych je za jejich hrdinství nominovala," dodala Vaňková.(bat) 

 

Poslat nový komentář