Veřejná finanční podpora dostává nová pravidla, město rozdá až 17 milionů

Veřejná finanční podpora dostává nová pravidla, město rozdá až 17 milionů
ilustrační foto

Prostějov (bat) Žádost o městskou veřejnou finanční podporu dostává novou, rozšířenou podobu. Sportovní organizace, které se chtějí o městské peníze ucházet, nyní musí odevzdat nový formulář. Ten obsahuje informace například o počtu dětí v organizaci či o výši nájemného.

"Dlouhodobě avizujeme, že chceme podporovat vrcholový i mládežnický sport. Abychom se ale členové komise napříště nemuseli dohadovat či tápat, kolik které organizaci dáme peněz, chceme znát některé informace," vysvětluje náměstkyně primátora Ivana Hemerková s tím, že organizace budou muset vyplnit informace o počtu členů či výši nájemného a provozních nákladech. "Je to pro zpřehlednění a rychlejší rozhodnutí," dodala Hemerková.

 

A kolik peněz se chystá radnice na veřejnou finanční podporu vyčlenit? "Jdeme cestou úspor, očekáváme tedy, že to letos bude mezi patnácti a sedmnácti miliony korun, stejně jako loni," doplňuje primátor města Miroslav Pišťák.

 

Své žádosti mohou organizace odevzdávat do konce tohoto roku. "Vyzýváme všechny subjekty, aby žádosti o veřejné finanční podpory pro rok 2013 podávaly na podatelně Magistrátu města Prostějova, nám. T.G.Masaryka 130/14 do 31. 12. 2012. Příslušné formuláře naleznete na www.prostejov.eu nebo získáte na odborech Magistrátu města Prostějova," doplńuje tisková mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová.

Poslat nový komentář