Začátek mrazivého týdne přinesl bouračky

Začátek mrazivého týdne přinesl bouračky
ilustrační foto

Bohatá sněhová nadílka, která dělá v posledních dnech radost dětem a přidělává vrásky na čele silničářům, způsobuje velké nepříjemnosti také řidičům. Jejich nehodovost výrazně stoupla, jen v pondělí se na Prostějovsku vybouralo pět z nich.

Hned v pondělí ráno kolem 15 minut před sedmou hodinou ranní havarovalo na silnici mezi obcemi Kobeřice a Brodek u Prostějova osobní  vozidlo Š-Fabia. "Z dosavadního šetření vyplývá, že osmačtyřicetiletý řidič po projetí zatáčky v daném úseku nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky, dostal smyk a sjel mimo silnici. Tam se přetočil na střechu. Alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou, ke zranění nedošlo," informuje policejní tisková mluvčí Irena Urbánková. Hmotná škoda byla vyčíslena na 20 500 korun. Řidiči byla uložena bloková pokuta ve výši 2 000 korun.

Kolem poledne pak došlo k dopravní nehodě na ulici Plumlovská v Prostějově. Z nákladního vozidla Tatra 815, které řídil sedmatřicetiletý řidič, při výjezdu z kruhového objezdu na Plumlovské ulici směrem z centra, vypadly z korby nezabezpečené kameny přímo před projíždějící osobní auto. Vozidlo do jednoho z kamenů narazilo. Alkohol byl na místě vyloučen dechovou zkouškou, ke zranění osob nedošlo. Hmotná škoda byla vyčíslena na 10 tisíc korun.

"Krátce před jednou hodinou odpoledne došlo na kruhovém objezdu ulic Plumlovská – J.Lady – Anglická v Prostějově k dopravní nehodě vozidla VW Vento. Devatenáctiletý řidič vozidla nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a při vyjíždění směrem na ulici Anglická dostal smyk. Vyjel  mimo silnici, kde narazil do dopravní značky a vyvrátil ji. Alkohol byl na místě vyloučen dechovou zkouškou, zraněn nebyl nikdo. Škoda byla vyčíslena na 12 tisíc korun. Řidiči byla na místě uložena pokuta ve výši 2 tisíce korun," přibližuje další z nehod mluvčí.

O čtvrt na šest odpoledne došlo na ulici Pod Kosířem v Prostějově k další dopravní nehodě. "Z provedeného šetření vyplývá, zatím nezjištěný řidič s nákladním vozidlem  s návěsem, před křižovatkou s ulicí Martinákova, najel k levému okraji komunikace, kde zastavil a zapnul výstražná směrová světla. Za nákladním vozidlem jela devětatřicetiletá řidička s vozidlem Hyundai. Po zastavení nákladního vozidla v uvedeném místě řidička pokračovala v jízdě směrem ke křižovatce. Když byla v úrovni nákladního auta, řidič se rozjel směrem ke křižovatce, najel do pravého ízdního pruhu a zadní částí návěsu narazil do přední částí Hyndai," popisuje mluvčí s tím, že po nárazu nákladní vozidlo nezastavilo a pokračovalo směrem ke kruhovému objezdu a dále do centra města. Alkohol byl u řidičky vyloučen dechovou zkouškou, zraněna nebyla. Hmotná škoda byla vyčíslena na 10 tisíc korun. Policisté nehodu šetří a po řidiči pátrají.

Lehké zranění si potom vyžádala dopravní nehoda, ke které došlo jen o čtvrt hodiny později na rychlostní komunikaci I/46 ve směru z Prostějova na Olomouc. "Z provedeného šetření vyplývá, že pětadvacetiletý řidič vozidla Škoda Felicia nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky. S autem dostal smyk, sjel mimo silnici, narazil do příkopy a přetočil se na střechu. Alkohol byl na místě vyloučen dechovou zkouškou. Během nehody utrpěl řidič lehké zranění. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 15 tisíc korun. Nehoda šetřena jako přestupek a řidiči byla uložena bloková pokuta," uzavírá Urbánková.

Poslat nový komentář