Značka OP se probouzí, výroba začala v Jeseníku

Značka OP se probouzí, výroba začala v Jeseníku
ilustrační foto

Švédská firma Cavaliere, která v létě za 6,5 milionu korun koupila jesenickou pobočku OP Prostějově, včera zahájila výrobu. Podnik v Jeseníku je tak prvním pozůstatkem po zkrachovalém Oděvním podniku, který začal vyrábět.

Podle ředitele závodu Jana Fricka zaměstnala firma třicet lidí, do konce roku chce ještě dvacítku přidat. Perspektiva závodu na severu kraje je však ještě světlejší. „Pokud zjistíme, že tady vše funguje, a seženeme dostatek kvalitních zaměstnanců, přesuneme sem výrobu z ostatních závodů firmy," řekl Frick. Cavaliere momentálně vyrábí obleky v Turecku, na Slovensku, v Litvě a Estonsku, dceřinou společnost má i v Číně. Pokud by plán na koncentraci výroby vyšel, mohla by firma zaměstnávat až 200 zaměstnanců. Cavaliere do obnovy závodu v Jeseníku investoval 2,5 milionu eur, tedy přes šedesát milionů korun, které byly použity na nákup nového vybavení. 

Všechny další odštěpné závody byly během loňského roku prodány. Dosavadní příjem z prodeje areálů podniků dosáhl bezmála 100 milionů korun, nejvíce zatím insolvenční správkyně Miloslava Horská obdržela za prodej závodu v Uherském Hradišti, zhruba 38 milionů korun. Kromě prodeje pobočného závodu v Jeseníku získala devět milionů za prodej výrobního areálu v Konici, za pobočku v Lošticích na Šumpersku inkasovala  5,5 milionu korun, závod v Brodku u Konice byl prodán za 1,8 milionu korun a výrobní areál v Uherském Ostrohu za tři miliony korun. Dvě bývalé ubytovny OP v Prostějově pak přišly nové majitele na 25 milionů korun a rekreační středisko v Karlštejně na deset milionů korun. Dalších několik milionů korun vynesl prodej pozemků a skladů.

Kromě podniku v Jeseníku je v provozu ještě výroba měřenek, kterou má na starosti firma AMF Reece CR a do budoucna ji hodlá přesunout do areálu bývalé Minervy, kde nyní podniká ve svém hlavním oboru, výrobě šicích strojů.

Majitele tak zatím hledá jen hlavní prostějovský areál bývalé textilky. Konkurzní správkyně Miloslava Horská však uvedla, že prodej objektu se dokončuje, termín zahájení této realitní transakce ale kvůli velikosti území a složitosti dokumentace zatím nelze odhadnout. Podle znaleckého posudku hodnota prostějovského areálu OP včetně správních a výrobních budov, skladů, parkoviště a dalších částí činí zhruba 170 milionů korun.

(zkl)

Poslat nový komentář