Prostějovská nemocnice hlásí druhý případ prasečí chřipky

Prostějovská nemocnice hlásí druhý případ prasečí chřipky
ilustrační foto

V Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL, leží jedenatřicetiletá žena s prasečí chřipkou. V současné chvíli je hospitalizována na anesteziologicko-resuscitačním oddělení a její stav je vážný.

Ženu prostějovská nemocnice přijala ve 34. týdnu těhotenství. Kvůli vážnému zdravotnímu stavu jí lékaři ještě dnes museli provést císařský řez. Dítě je v pořádku, lékaři u něj virus prasečí chřipky nezjistili. Žena trpí virovým zápalem plic, který je nejzávažnějším typem chřipky a na rozdíl od bakteriálního se velmi špatně léčí, protože na něj nezabírají antibiotika. Pacientka je napojena na dýchací přístroj, má veškerou potřebnou péči a je pod intenzivní kontrolou. V prostějovské nemocnici se nejedná o první případ prasečí chřipky. V pátek zemřel na anesteziologicko-resuscitačním oddělení pětapadesátiletý muž, který rovněž trpěl virovým zápalem plic. Přestože mu byla nasazena léčba v podobě antivirotik RELENZA a umělé plicní ventilace, muž v pátek v podvečer nemoci podlehl.

Vzhledem k výskytu akutních respiračních infekcí v prostějovském regionu vyhlásila prostějovská nemocnice včera ráno dočasný zákaz návštěv. Zákaz platí pro všechna oddělení až do odvolání.

(red)

Poslat nový komentář