Regenerace sídliště E. Beneše bude letos pokračovat

Sportovní areál E. Beneše
Sportovní areál E. Beneše

Prostějov - Statutární město Prostějov v letošním roce připravuje pokračování v projektu regenerace panelového sídliště E. Beneše. Předmětem veřejné zakázky je provedení stavebních prací na rekonstrukci a doplnění komunikací, chodníků, cyklistických stezek, parkovacích ploch, dětských hřišť, veřejného osvětlení, přístřešků na kontejnery, mobiliáře a obnově veřejné zeleně.

Po vyřešení majetkoprávních vztahů, které blokovaly pokračování ve veřejné zakázce regenerace a revitalizace sídliště E. Beneše mohou stavaři pokračovat v činnostech. Letos se magistrát města Prostějova rozhodl pro oblast mezi Olomouckou ulicí a fotbalovým areálem. Plánované práce vychází ze společného projektu, který byl vytvořen již v roce 2007 ve spolupráci společně s architektonickou kanceláří CAD projekt plus, obyvateli sídliště E. Beneše a zástupci města Prostějova. Podrobný plán prací pro letošní rok si můžete prohlédnout na stránkách města zde.

Magistrát také připravuje rozšíření parkovacích míst u vstupu do fotbalového areálu. Řešení této situace je otázkou samostatného projektu.

Zdroj: www.mestopv.cz

K článku připravujeme podrobnější informace.

(red)

Poslat nový komentář