Postaví Lidl hřiště v Prostějově? Hlasujte!

Postaví Lidl hřiště v Prostějově? Hlasujte!
ilustrační foto

Všechna města, v jejichž blízkosti se nachází prodejny Lidl, mají nyní šanci získat nové Rákosníčkovo hřiště. Nově budou o výstavbě zbrusu nového hřiště ve svém okolí hlasovat obyvatelé měst. Podpořit stavbu nového hřiště ve svém okolí mohou hlasováním na webových stránkách www.lidl-rakosnickova-hriste.cz, nebo prostřednictvím SMS zprávy, a to do 28. února. Hlasující se navíc zapojí do soutěžě o atraktivní ceny, mezi nimiž nechybí ani rodinné pobyty či dětské sportovní potřeby.

„Průběžné výsledky hlasování bude možné sledovat na webu projektu. Do konce roku 2013 chceme po celé ČR postavit celkem 19 hřišť,“ uvedl Michal Farník, jednatel společnosti. Kompletní výstavbu hřiště v hodnotě 1,5 milionu Kč hradí společnost Lidl a poté ho předá městu darem.

Dětská hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka nabízí dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nechybí kolotoč nebo různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky.

V loňském roce společnost Lidl postavila v ČR celkem 11 dětských hřišť v hodnotě 16,5 milionu korun. Těšit se z nich mohou děti v Brně, Berouně, Hradci Králové, Jihlavě, Karviné, Ostravě, Olomouci, Plzni, Písku, Sokolově a ve Znojmě. Do konce roku 2014 má v celé České republice vzniknout celkem 50 Rákosníčkových hřišť. "Pomoc dětem patří mezi dlouhodobé aktivity společnosti Lidl na poli společenské odpovědnosti," dodal Farník, proč se Lidl rozhodl takový  projekt spustit.

V Prostějově v současnosti stojí dvě prodejny Lidlu, a to na Újezdě a v Anenské ulici v Žešově.

Více informací o projektu včetně podrobných pravidel hlasování najdete zde.

(zkl)

Poslat nový komentář