Nové Kasko? Koukněte se, jaké bude!

Nové Kasko? Koukněte se, jaké bude!
ilustrační foto

S podobou příštího společensko-sportovního centra v objektu bývalých Jezdeckých kasáren tak, jak je vidí čtyři oslovené architektonické kanceláře, se mohou seznámit všichni Prostějované. V úterý odpoledne o tom rozhodli členové Rady města Prostějova.

 

„Od začátku jsme chtěli, aby lidé měli možnost se se studií seznámit a mohli se k ní vyjádřit,“ sdělil Pvnovinkám krátce po jednání rady města náměstek primátora Zdeněk Fišer. „Proto jsme dnes odsouhlasili, aby  všechny čtyři návrhy byly umístěny na webových stránkách města,“ dodal Zdeněk Fišer.

 

Podle jeho slov bude pár dní trvat, než radnice získá studie v elektronické podobě, pak budou ihned vloženy na městský web. „Máme studie i na papíře, v případě, že někdo nemá přístup k internetu, bude na ně moci nahlédnout třeba na odboru výstavby,“ řekl Zdeněk Fišer s tím, že celá záležitost ještě není s příslušnými pracovníky projednaná. „Rozhodli jsme o tom před chvílí, musíme se teprve domluvit.“

 

Radnice se sice oficiálně tváří, že počítá s výstavbou společensko-sportovního centra v Jezdeckých kasárnách,  ale v podstatě není jasné, jak dopadne situace kolem smlouvy se společností Manthelland. Ta totiž vyhrála soutěž, v jejichž podmínkách bylo zachování společenského sálu. Jenže v projektu areálu Galerie společenský sál chybí. Právě proto provázejí jednání s Manthellandem protestní akce nejen opozičních politických stran, ale i občanských hnutí. Ty vyústily v zaslání petice za záchranu „Kaska“, kterou podepsalo téměř  dva a půl tisíce Prostějovanů.

Aktuální stanovisko radnice se nám zjistit nepodařilo, neboť náměstek primátora Jiří Pospíšil, v jehož pravomoci  je celá záležitost kolem Manthellandu, pobývá v současné době mimo republiku.

Pvnovinky však budou pro vás vše sledovat. Aktuální informace najdete na našich stránkách.

 

Olga Katolická

 

 

 

Poslat nový komentář