Primátor předal Ceny města Prostějova
V úterý dopoledne předal v obřadní síni radnice primátor Miroslav Pišťák Ceny města Prostějova za rok 2012.
PaedDr. Jiří Kremla ji získal za dlouholetou podporu mládežnického sportu a tělovýchovy, Bohuslav Pacholík za soustavné a dlouhodobé zaznamenávání života v regionu – jako fotograf čtyři desítky let vystavuje a publikuje. PhDr. Miroslav Šmíd dostal cenu za mnohaletou činnost v oblasti archeologie, muzejnictví a výtvarnou činnost propagující naše město a Zdenek Vychodil za více jak padesátiletou obětavou práci pro veřejnost v oblasti sportu, osvěty a propagace Prostějova. Cenu města Prostějova za rok 2012 dále získal mužský pěvecký sbor Orlice za šíření tradice mužských pěveckých sborů – Orlice letos oslaví 150 let své činnosti. Jediná žena mezi oceněnými – Mgr. Alena Spurná – si cenu zasloužila za působení v oblasti školství a kultury – posledních deset let byla ředitelkou Městského divadla v Prostějově.
Alena Spurná za všechny pak primátorovi poděkovala, starosta Orlice Stanislav Urban ocenil podporu města a připomněl, že už od roku 1946 je město Prostějov čestným členem mužského sboru Orlice.
Ceny města Prostějova se udílejí od roku 2006. Do dnešního dne bylo oceněno 48 osobností a dva hudební subjekty.
Olga Katolická
Jiří Trunda, student SOŠPO.


Poslat nový komentář