Na kole do Žešova? Ještě to chvíli potrvá.

Na kole do Žešova? Ještě to chvíli potrvá.
ilustrační foto

 

 

Během pár týdnů začne výstavba cyklostezky do Žešova. Ve výběrovém řízení město opět ušetřilo. Na doporučení komise rada města vybrala nabídku společnosti TOMI REMONT.

 

 

„I v tomto zadávacím řízení město výrazně ušetřilo. Předpokládaná cena byla totiž 6,6 milionu korun, tudíž došlo k úspoře ve výši 54 procenta," podotkl náměstek primátora Zdeněk Fišer. TOMI REMONT totiž zvítězila nabídkou 3,591 milionu Kč. V letošním roce se však začne pouze s výstavbou první etapy od hřbitova po začátek zahrádkářské kolonie, což je zhruba 400 metrů. Na cyklostezku získalo město dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 65% uznatelných nákladů stavební části při výstavbě.

„Cyklistická stezka do Žešova bude výborná, ale prvních 400 metrů nic neřeší. Nechápu, proč se cyklostezky staví po kouscích,“ poznamenal nespokojeně osmatřicetiletý Vlastimil ze Žešova.

Náklady na výstavbu cyklistické stezky do Žešova budeme v každém případě sledovat, někteří stavaři totiž nevěří, že se za poloviční cenu dá cyklostezka opravdu postavit. „Už jsem to říkal minule, jestliže je rozpočet na stavbu v určité výši, tak je podezřelé, když někdo nabídne polovic. To přece nemá logiku,“ opakoval pracovník známé prostějovské stavební firmy. Na druhé straně prý se dnes i větší firmy ucházejí o malé zakázky. „Recese postihla stavebnictví snad nejvíc ze všech odvětví. Podívejte, třeba Skanska vysoutěžila zádlažbu Kramářské uličky za půl milionu. Před několika málo lety ta firma dělala zakázky v řádu desítek milionů. Stavební firmy dnes berou každou, i sebemenší zakázku,“ dodal.

(ok)

 

Poslat nový komentář