Za děti na ZUŠce rodiče od září připlatí o něco víc

Za děti na ZUŠce rodiče od září připlatí o něco víc
ilustrační foto

 

Od nového školního roku budou muset rodiče dětí navštěvujících některé obory v ZUŠ Vladimíra Ambrose sáhnout hlouběji do peněženky. Rada města vyhověla žádosti ředitelky školy Elišky Kunčíkové a zvýšení úplaty o 200 Kč schválila .

 

„Je třeba připomenout, že úplata za vzdělávání byla šest let na stejné úrovni. Nehudební obory získaly nové prostory pro výuku, ale hlavně došlo ke zvýšení nákladů na žáka, mimo jiné i ke zvýšení cen zboží a energií. Navrhovaná výše úplaty za vzdělávání je srovnatelná s ostatními základními uměleckými školami v rámci Olomouckého kraje," uvedla náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Od září zaplatí rodiče za výtvarný obor 1 300 Kč, za taneční a literárně-dramatický shodně 1 200 korun. Nejdráž vyjde hudební obor – 1 500 korun. Ceny jsou za jedno pololetí.

„To víte, že to zaplatím, dcerka chodí na klavír a myslím, že to dnes patří k všeobecnému vzdělání,“ řekla nám jedna z maminek. Rodiče dvanáctiletého Jakuba moc nadšeni nebyli. „Co se dá dělat, budeme s tím muset počítat. Zdražuje se všechno. Na druhou stranu je lepší, když kluk chodí do výtvarky, než aby lítal bůhví kde,“ shodli se oba.

(ok)

Poslat nový komentář