Lesy Města Prostějova si možná vedou lépe než Lesy ČR
Vydáno: Ne, 06/02/2013 - 13:54
Radní projednali výsledky hospodaření společnosti Lesy města Prostějova. A byli spokojeni.
„Výsledek hospodaření této společnosti je velmi dobrý a zisk po zdanění činí 2 577 167 Kč. Kromě toho společnost ještě platí ročně do městské pokladny 5 milionů Kč nájemné,“ uvedl primátor města Miroslav Pišťák. Podle jeho slov se zisk tentokrát nebude rozdělovat, ale ponechá se celý na rozvoj společnosti.
Hlavní zisk firmy plyne z těžby a prodeje dřeva, v menší míře i z prodeje výpěstků. A i když nese název Lesy města Prostějova, má v pronájmu a obhospodařuje lesní pozemky v rámci celé České republiky. „Bylo by dobře, kdyby takto fungujících společností u nás bylo mnohev více,“ dolal Miroslav Pišťák.
(ok)

Poslat nový komentář