Volby se blíží. Nezapomeňte, že jde o budoucnost města

Volby se blíží. Nezapomeňte, že jde o budoucnost města
ilustrační foto

Už za pár dnů, 10. a 11. října, se otevřou dveře volebních místností a bude na nás, jakou budoucnost města si zvolíme. Pro ty, kteří se ještě nerozhodli, komu dají hlas, nebo třeba neradi čtou letáky, jsme připravili stručné představení jednotlivých stran a jejich volebního programu. Nakonec ještě lídrům položíme tři otázky, to abyste se mimo jiné dozvěděli, jak chtějí splnit to, co ve volebním programu slibují.

Do voleb jde v Prostějově tentokrát dvanáct stran, hnutí či uskupení. Kromě jedné strany (Koruna česká), která postavila kandidátku o jedenácti lidech, mají všechny ostatní plný počet jmen, tedy 35 kandidátů. Celkem chce do zastupitelstva města 396 lidí.

Dnes se podíváme na volební program strany, která mnohé překvapila.

ANO 2011

Hnutí ANO se poprvé uchází o hlasy voličů v komunálních volbách. Jedničkou prostějovské kandidátky je Hana Naiclerová, dvojkou František Švec, na třetím místě je Marcela Župková, na čtvrtém dlouholetý zastupitel Jaroslav Faltýnek. První pětici kandidátů uzavírá František Jura.

Program hnutí je jednoduchý a stručný, rozdělený na několik oblastí.

Otevřená radnice - zde prosazuje mimo jiné nulovou toleranci korupci a klientelismu a osobní odpovědnost úředníků,

efektivní hospodaření - v této oblasti chce hnutí důsledně kontrolovat finanční toky a výdaje z rozpočtu, stabilizovat objem majetku, účelně čerpat z fondů EU a podporovat projekty, které vytvoří nová pracovní místa,

veřejné prostranství a rozvoj města - tady se hovoří o hlavním architektovi města, bezplatném parkování na určitou dobu v centru, zřízení lesoparku kolem města, podpoře kulturních produkcí v centru města a oživení Kolářových sadů,

sport - v této oblasti chce hnutí podporovat vznik cvičišť pro mladé i pro seniory, zajistit udržení malých sportovních odvětví a zřídit funkci koordinátora sportu.

Seniorům hnutí ANO slibuje aktivní sportovní vyžití a více domů s pečovatelskou službou a domovů pro seniory, v oblasti kriminality hodlá uvolnit ruce městské policii, ale zabezpečit více strážníků na kritických místech a více bezpečných koridorů pod dohledem kamer s tím, že zločincům se u nás nesmí dařit! V oblasti kultury chce zachovat společenský sál, podporovat menší formy umění, víceleté granty a neziskové části kultury a konečně v oblasti dopravy propojit a dobudovat síť cyklostezek, dokončit vnější obchvat a podpořit výstavbu podzemních parkovišť a parkovacích domů.

Jedničky na porostějovské kandidátce hnutí ANO Hany Naiclerové se zeptáme:

1. Jak si představujete další oživení Kolářových sadů?

2. Jak chcete uvolnit ruce městské policii a naplnit slib, že se zločincům u nás nesmí dařit?

3. Jednou větou řekněte, proč by Prostějované měli dát hlas zrovna hnutí ANO?

(ok)

Poslat nový komentář