Na silnicích stál chybujeme, prokázala DBA

Na silnicích stál chybujeme, prokázala DBA
ilustrační foto

V pátek 20. dubna 2018 v době od 16 do 20 hodin, a poté v pondělí od 5 do 9 hodin, proběhly na silnicích okresu Prostějov dopravně bezpečnostní akce.

V pátek se policisté zaměřili zejména na kontrolu dodržování rychlostních limitů a kontrolu technického stavu vozidel. Zjistili celkem devět přestupků, které vyřešili uložením pokut v příkazním řízení v souhrnné výši 12 tisíc korun. Z tohoto počtu to bylo šest přestupků překročení nejvyšší povolené rychlosti jízdy, za které uložili pokuty ve výši 8 800 korun. Jeden přestupek překročení rychlosti byl k dořešení oznámen příslušnému správnímu orgánu.

Zaměřením pondělní akce byla zejména kontrola dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči. „Během akce policisté zkontrolovali celkem 368 motorových vozidel a jejich řidičů. Zjištěných 14 přestupků vyřešili uložením pokut v souhrnné výši 3 700 korun. Dále zjistili po jednom řidiči pod vlivem alkoholu a jednom pod vlivem jiných návykových látek. Také tyto přestupky byly k dořešení postoupeny příslušnému správnímu orgánu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Ilustrační foto: PČR

Poslat nový komentář