Plnoletost oslaví Keltská noc se Sharon Shannon!

Plnoletost oslaví Keltská noc se Sharon Shannon!
ilustrační foto

V letošním roce slaví mezinárodní hudební festival Keltská noc osmnáctiny. A oslavy to budou vskutku oslňující. Ve dnech 19. - 20. července vystoupí v kempu Žralok v Plumlově na 150 umělců a účinkujících z osmi zemí světa. Popřát přijede i hvězda světového formátu, proslulá irská folková hudebnice a virtuozka Sharon Shannon. V ČR bude koncertovat vůbec poprvé!

Hlavní hvězdu si představíme právě dnes. Sharon Shannon je světově proslulá irská folková hudebnice a virtuozka na akordeon, housle a irské flétny. Její debutové album v roce 1991 se stalo nejprodávanějším albem tradiční irské hudby, které kdy vyšlo v Irsku. Sharon úzce spolupracovala a nahrávala hudbu se zpěvačkou Sinéad O'Connor a s mnoha jinými světovými hudebníky, např. Jackson Brown, Dónal Lunny, Moya Brennan, Christy Moore, Kirsty MacColl, Michael McGoldrick a další.

Její nahrávka skladby Cavan Potholes vyšla na kompilačním albu společně se skladbami interpretů, jako např: Bono, Kate Bush, Elvis Costello. Je nositelkou mnoha světových ocenění a mimo jiné držitelkou doživotní ceny Meteor Music Awards. Návštěvníky Mezinárodního hudebního festivalu Keltská noc 2019 v Plumlově čeká se Sharon Shannon zcela unikátní, celoživotní hudební zážitek. Tak si ho nenechte ujít! (ber)

Poslat nový komentář