Aktivní senior byl přínosem nejen pro seniory

Aktivní senior byl přínosem nejen pro seniory
Foto ber

V úterý 23. května připravila Městská policie Prostějov společně s Městskou knihovnou ve spolupráci s Odborem sociálních věcí Magistrátu města Prostějova, Zdravým městem Prostějov a jeho dalšími partnery v Kolářových sadech akci Aktivní senior. Pod záštitou Statutárního města Prostějova si mohli dříve narození spoluobčané zasoutěžit a prověřit své znalosti z nejrůznějších oborů.

„Soutěžící plnili patnáct jednoduchých úkolů. Na stanovištích se prověřovaly znalosti z různých oborů – šlo například o základy první pomoci, dopravní předpisy, poznávání přírodnin, památky našeho města, trénink paměti, střelba na laserové střelnici, požární ochrana, jemná motorika, logické myšlení, hry na zapamatování a nechyběly ani sportovní disciplíny,“ uvedla náměstkyně Marcela Župková. Ta spolu s primátorem Františkem Jurou, 1. náměstkyní primátora Miladou Sokolovou a náměstky Jiřím Rozehnalem, Jiřím Pospíšilem a Milošem Sklenkou přišla soutěžící pozdravit a podpořit. 

Cílem akce bylo zpestřit život seniorům, a hlavně vytvořit příjemnou atmosféru s bonusem získání pěkných cen. Disciplíny připravili strážníci, policisté, hasiči, studenti Střední zdravotnické školy, Český svaz ochránců přírody Iris, Sportcentrum, Městská knihovna a Podané ruce – osobní asistence. 

Soutěžící si užili také doprovodný program v podobě ukázky canisterapie připravené organizací Podané ruce – osobní asistence. Dále si vyzkoušeli chůzi se severskými holemi pod vedením lektorky Nordic walkingu Lenky Sehnalové. 

Pro družstva i jednotlivce, kteří se umístili na prvních třech místech, byly připraveny diplomy, poukázky do lékárny a další věcné ceny. Nikdo ze soutěžících neodešel s prázdnou, pro každého byl nachystán dárek. Nechybělo ani občerstvení. (red)

Poslat nový komentář