Zubní pohotovost ve FN Olomouc bude fungovat jen o víkendu a o svátcích. Od března

Zubní pohotovost ve FN Olomouc bude fungovat jen o víkendu a o svátcích. Od března
ilustrační foto pixabay

Fakultní nemocnice Olomouc bude na základě výběrového řízení vypsaného Olomouckým krajem na poskytování pohotovostní služby v oboru zubní lékařství zajišťovat zubní lékařskou pohotovostní službu (LPS) od 1. března 2024 ve dnech pracovního klidu, tedy o víkendech a svátcích, v čase od 8 do 16 hodin.

Zubní LPS bude v tomto čase poskytována na Klinice ústní, čelistní a obličejové chirurgie (pavilonu R) FN Olomouc. Pohotovost bude zajištěna na dvou křeslech, během provozní doby budou přítomni dva lékaři a dvě sestry.

„V pracovních dnech mimo provozní dobu zubní LPS se pacienti s akutními potížemi mohou prioritně obracet na svého zubního lékaře. Podle příslušných ustanovení Zákona o zdravotních službách mohou v nutných případech také navštívit jiné zubní lékaře, což platí i pro pacienty bez registrujícího lékaře,“ uvedl mluvčí nemocnice Adam Fritscher.

Seznam poskytovatelů zdravotních služeb v oboru zubní lékařství je k dispozici na webových stránkách Olomouckého kraje. Pacienti s akutními život ohrožujícími a krvácivými stavy budou i mimo ordinační doby zubní LPS ošetření v prostorách Oddělení urgentního příjmu (pavilon A) FN Olomouc. (Zdroj  FN Olomouc) 

Poslat nový komentář