Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Sbírka prostějovských průzkumníků pro děti vynesla 37 tisíc

Sbírka prostějovských průzkumníků pro děti vynesla 37 tisíc
Foto 102. pzpr

 

Již pošesté zorganizovali vojáci 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka v Prostějově charitativní sbírku pro hendikepované děti. Letos věnovali průzkumníci 37.146 korun dětem s kombinovaným postižením, které navštěvují Střední školu, základní školu a mateřskou škola JISTOTA, o. p. s. v Prostějově. Sbírka vyvrcholila 29. října volejbalovým turnajem na hřišti Reálného gymnázia města Prostějova.

Sbírka 102. průzkumného praporu byla zahájena v prvním týdnu měsíce října a byla ukončena zároveň s posledním hvizdem rozhodčího v turnaji pod názvem „VOLEJBÁLEK 2014“. Prodejní výstava výrobků žáků speciální školy JISTOTA probíhala také v rámci volejbalového turnaje 29. října, kterého se účastnilo 12 týmů. Kromě týmů ze 102. průzkumného praporu se na palubovku postavily také týmy z velitelství 53. pluku průzkumu a elektronického boje, 532. praporu EB, Vojenské policie, Policie České republiky, ale také z příznivců a podporovatelů školy JISTOTA.

Po vyhlášení vítězů turnaje byla sbírka oficiálně sečtena a velitel praporu René Sabela předal ředitelce Marii Turkové symbolický šek s částkou 36.146 korun.  Za tyto peníze budou nakoupeny pomůcky do učebny na podporu a rozvoj dětí s těžším postižením (pro rozvoj orientace, jak sluchové, tak zrakové).

Od roku 2009 již 102. pzpr vybral na charitativních projektech (včetně letošní) částku 198.846 korun. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style