Policisté změřili síly v boxerském turnaji

Foto PČR

V pátek 12. října 2018 proběhl v tělocvičně místního boxerského klubu Prostějov 1. ročník boxerského turnaje pro policisty. Klání se aktivně, tedy mezi provazy, zúčastnilo celkem 34 policistů působících napříč celou republikou. Rohovníci se utkali v sedmi váhových kategoriích v zápasech na tři dvouminutová kola.

Zřejmě nejúspěšnější „výprava“ na turnaj přijela z Pardubického kraje. Borci tohoto kraje zvítězili hned ve dvou kategoriích (do 95 kg a nad 95 kg). Úspěch vyslanců z východních Čech doplnili i další dva policisté druhými místy (do 71 kg a do 91 kg). Ani sportovci olomouckého krajského ředitelství se mezi svými kolegy neztratili. Bodovali hlavně ve váhové kategorii do 91 kilogramů, kde Petr Štolfa z Přerova obsadil třetí místo a všestranný sportovec Jiří Horký z Olomouce - extraligový boxer i atlet závodící v hodu diskem - se radoval dokonce z vítězství.

Přestože byl turnaj pro sportovce i pořadatele velice náročný, byly k jeho konci slyšet dotazy na další ročník. Z realizačního týmu pak byla k zaslechnutí informace, že pokud to jen trochu půjde, druhý ročník se určitě uskuteční.

Turnaj uspořádali členové Sportovního klubu policie Moravan Prostějov ve spolupráci s BC DTJ Prostějov za podpory statutárního města Prostějova. Záštitu nad turnajem pak převzal ředitel Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, plukovník Tomáš Landsfeld, který se zúčastnil i jeho zahájení. Z dalších čestných hostů turnaj navštívil i náměstek primátorky města Prostějova Pavel Smetana, nebo zástupce vedoucího územního odboru Prostějov, plukovník Tomáš Adam. (Zdroj Policie)