Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Pojištění města je od letošního roku téměř o polovinu levnější

Pojištění města je od letošního roku téměř o polovinu levnější
ilustrační foto

Město se snaží šetřit kde se dá. V říjnu loňského roku schválila rada města záměr sdružit veškerý movitý i nemovitý majetek města a pojistit ho výhodně u jediného pojišťovacího ústavu. Ten vzešel  z výběrového řízení – novým pojistitelem je Česká podnikatelská pojišťovna a.s.

Na podzim roku 2011 vyhlásilo město Prostějov veřejnou zakázku na centrální pojištění majetku, odpovědnosti a vozidel města Prostějova včetně příspěvkových organizací a vybraných obchodních společností s více než padesátiprocentním podílem města. Dle stanovených kritérií se vítězem stala Česká podnikatelská pojišťovna, a. s. Dne 29. prosince 2011 byla s novým pojistitelem podepsána smlouva na pojištění s počátkem od 1. ledna letošního roku.

„Celkové pojištění majetku města Prostějova včetně zřízených příspěvkových organizací a společností s ručením omezeným vyjde na víc než dva miliony korun ročně, což je oproti předchozímu období úspora přes jeden a půl milionu korun. Jde přibližně o čtyřiačtyřicetiprocentní  úsporu a to je určitě významná částka, přičemž objem zakázky se soutěžil na čtyři roky. Úspora vznikla díky hromadnému pojištění města Prostějova a všech příspěvkových organizací včetně vybraných obchodních společností– konkrétně Domovní správy, MI PRO STAVu, Společenského domu, VaK a Lesů města Prostějova,“ vysvětlil starosta města Miroslav Pišťák.

V roce 2011 zaplatilo město Prostějov, příspěvkové organizace a výše uvedené obchodní společnosti za pojištění svého majetku celkem 3.765 tisíc korun. Od roku 2012 bude město platit celkem 2,103 milionů korun ročně.     

(red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style