Zlepšený výkon Hané odnesly Kožušany

Foto Oldřich Lošťák

Haná Prostějov – TJ Sokol Kožušany 2:0 (0:0)

V 10. kole 1. B třídy skupiny B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na „umělce“ proti týmu Kožušan, který dirigoval ze zadních řad „ex-reprezentant“ David Rozehnal. Útoky obou mužstev se střídaly v rychlém sledu, ale první půle přesto skončila 0:0.  Zápas byl rychlý, kombinační, plný tvrdých střetů a faulů.

Po hodině hry byl v pokutovém území Kožušan faulován domácí Typner a sám hráč nařízenou penaltu proměnil – 1:0. Domácí hráči měli několik gólových šancí, ale všechny končily těsně mimo branku nebo zachraňoval brankář Blaha. V 71. minutě si našlápl domácí Vašut, povodil obranu hostí a střelou do šibenice zvýšil na 2:0. Zápas se dohrával v bouřlivé atmosféře i bez diváků. Vypadá to, že 10. kolo bylo v soutěži na delší dobu posledním odehraným kolem podzimu...

Hodnocení trenéra Hané PV Daniela Koláře: „Výborný zápas, výborný výkon z naší strany na rozdíl od minulého týdne nemám klukům téměř co vytknout. Nechali dnes na hřišti vše a byli za to odměněni dvěma vstřelenými góly, přičemž soupeře jsme do žádné stoprocentní šance nepustili. Vítězství proti kvalitnímu soupeři si vážíme a také náležitě oslavíme – škoda jen, že pouze do 20:00 hodin.“

Branky: 59. Jan Typner (pen.), 71. Vojtěch Vašut

Rozhodčí: Vachutka – Krátký, Kubalák

ŽK: Světlík, Krupička  – Řehák, Marek Rozehnal, Boháček

Hráno bez diváků

Haná Prostějov: Marák – Světlík, Macourek, Čermák, Trnavský – Hladký (88.Kumstát), Krupička, Vašut, Typner (77. Strouhal) – Cibulec, Zatloukal (65. Jakub Novák) Trenér: Daniel Kolář

TJ Sokol Kožušany: Blaha – Herzán, Marek Rozehnal, David Rozehnal, Boháček – Guskovič, Řehák, Stuchlík (77. Lakomý), Sedláček – Pučálka, Soušek (64.  Bezuhlyj) Hrající trenér: David Rozehnal (Oldřich Lošťák)