Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Muzeum Českých drah Olomouc zve na Hurvínka či Kocoura

Muzeum Českých drah Olomouc zve na Hurvínka či Kocoura
ilustrační foto

Pokud stále ještě váháte, co byste měli podniknout o víkendu a je vám blízká železnice, vyrazte do Olomouce. V tamním depu Muzea Českých drah vás čekají jedinečné exponáty a navíc i možnost svézt se s nimi po Olomouci.

Prostory olomoucké deponie se nacházejí v Táborské ulici a návštěvníci se sem dostanou novým podchodem od hlavního nádraží. Těšit se mohou na tucet historických exponátů. Tradičně velký zájem budí parní lokomotivy. Můžete si prohlédnout například lokomotivu 464.202 „Rosničku“; stejně atraktivní je lokomotiva 534.0432 „Kremák“ z roku 1947, která v současnosti zajišťuje většinu nostalgických jízd Českých drah v Olomouckém kraji. Za pohled stojí i další exponáty, například lokomotiva „Pilštyk“, „Bobina“ nebo čtyřnápravový „Krokodýl“.

Expozice je otevřena v období v sobotu, neděli a ve svátky od 10 do 17 hodin. Dne 26. a 27. dubna bude jezdit historický vlak – motorový vůz Hurvínek - z hlavního nádraží do ŽST Olomouc - Nová Ulice. V sobotu se na cestu vydá parní vlak vedený lokomotivou "Kocour". (ber)

Foto Muzeum ČD

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style