Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Strážníci číhaji na cyklisty!

Strážníci číhaji na cyklisty!
FOTO MP Prostějov

 

Povinná výbava je povinná. Jenže cyklistům je to tak nějak jedno. Své o tom vědí preventistky Městské policie, které pravidelně vyrážejí do ulic města na kontroly.

Při zatím čtyřech prázdninových akcích zkontrolovaly 150 cyklistů, z nichž mělo svůj dopravní prostředek v pořádku pouhých 50. "V povinné výbavě nejčastěji chybí oranžové odrazky ve špicích a bílé vpředu. Důvodem bývá jejich upadení či ulomení, zejména u těch oranžových," vypočítala strážník Jana Adámková. Podle jejich zkušeností ale většina cyklistů vůbec netuší, že kolo musí nějakou povinnou výbavu mít. "Argumentují tím, že tak již kolo zakoupili a mysleli si, že je v pořádku. Není to tak," dodala Adámková.

Správný prodejce by měl zákazníka upozornit, co je třeba na kolo doplnit. Jen pro informaci, abyste mohli s bicyklem na silnici, musí mít bílé světlo vpředu, červené světlo vzadu, červenou odrazku vzadu, oranžové odrazky na pedálech, zvonek, 2 žluté odrazky na každém kole, 2 brzdy a blatníky. Pro cyklisty do 18 let jsou povinné ochranné přilby.

Do konce prázdnin budou strážníci cyklisty prověřovat v ulicích Prostějova ještě dvakrát. Ti vzorní si na památku odnesou malý dárek, darebáci pokárání. (ber)

Komentáře

To je uplná blbost , co je tady napsané . Za světla musí byt buď ,,reflexní" oblečeni a boty , anebo odrázky na pedalech , 1 ve předu na kole , 1 v zadu na kole a 1 odrázka v předním kole a 1 odrázka v zadním kole. To co píše autor už asi 100 let neplátí .

 

Jen pro info, tak povinné jsou odrazky na pedálech, odrazky na aprscích kolo, odrazka vzadu a vepředu + dvě brzdy, toť vše. A za snížené viditelnosti zadní a přední světlo. Ostatní věci jsou nepovinné. Tak tu nestraště blatníky a zvonkem

Blatníky ale v zákoně nejsou, na to jste přišli jak??? Kravina.

Kdyby raději kontrolovali ty co jezdí za tmy bez světel a nebo z Kauflandu ověšení kabelama. To je nezajímá.

Naprostá zbytečnost. Když vím, že pojedu ve tmě tak si vezmu červenou blikačku do zadu a bílou do předu. Nic víc není potřeba. Zajímavá je také zmíňka brzd na předposledním místě.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style