Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Koncem srpna se vrátí tropická vedra

Koncem srpna se vrátí tropická vedra
ilustrační foto Tereza S.

 

Konec srpna přinese do Česka opět velmi teplé počasí a málo srážek. V druhé polovině příštího týdne se teploty dostanou nad 30 stupňů a ojediněle by podle dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) mohly překročit 35 stupňů.

V pondělí bude polojasno až oblačno, nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. V úterý bude oblačno až zataženo, na většině území s přeháňkami nebo občasným deštěm, ojediněle s bouřkami. Během dne od západu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Ve středu bude jasno až skoro jasno, během dne místy přechodně oblačno. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C, nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 26 až 30 °C.

V pátek bude počasí stejné, teploty dosáhnou 28 až 32 °C. Od soboty do pondělí by podle rosničkářů mělo být jasno nebo skoro jasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Postupně od západu přibývání oblačnosti a místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 33 °C, v závěru období od západu ochlazování.

"K průměrným hodnotám by se teploty měly dostat až v týdnu od 7. září do 13. září. Období jako celek bude teplotně nadprůměrné," uvedl ČHMÚ ve výhledu. I srážky, na které byl končící týden velmi bohatý, ubudou. Konec měsíce má být suchý, více srážek se očekává až v první polovině září. Období od 24. srpna do 20. září tak jako celek bude srážkově průměrné. (Zdroj ČHMÚ)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style