aerobik

AKPR Prostějov získal medaile na Mistrovsví ČR i v mezinárodním závodě Czech Open

Foto Pavlína Radičová

Ve dnech 21. až 23. 3. 2023 proběhlo v Praze Mistrovství České republiky v gymnastickém aerobiku a současně mezinárodní závod Czech Open, kterého se zúčastnilo rekordních 19 států (Ázerbájdžán, Bulharsko, Česká republika, Estonsko, Indonésie, Izrael, Kazachstán, Litva, Maďarsko, Německo, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Španělsko, Švýcarsko, Turecko, Ukrajina, Velká Británie a Slovensko). AKPR Prostějov si dovezl cenné kovy nejen z Mistrovství ČR, ale i z mezinárodního závodu.

Mistrovství České republiky

V kategorii AG IW (jednotlivkyně ženy 12–14 let) se nejlépe dařilo Nikole Grulichové, která získala 3. místo a postoupila tak do mezinárodního finále. Michaela Zahálková 6., Nikola Foukalová 7.

V kategorii AG TR (trojice 12–14 let) tým ve složení Nikola Grulichová, Nikola Foukalová a Michaela Zahálková skončil na 2. místě a také postoupil do mezinárodního finále. Náš druhý tým ve složení Amálie Drobilová, Sophie Papšová a Julie Slámová skončil na 7. místě.

Seniorský Dance AKPR Prostějov třetí na mezinárodním závodě Slovak Open

Ve dnech 31. března až 2. dubna proběhl v Bratislavě závod gymnastického aerobiku Slovak Open, kterého se zúčastnilo celkem 12 států (Argentina, Ázerbájdžán, Bulharsko, Česká republika, Maďarsko, Litva, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Ukrajina, Velká Británie a Slovensko). Do bojů o cenné kovy zasáhl i klub gymnastického aerobiku AKPR Prostějov.

„Konkurence byla opravdu velká, soutěže se zúčastnili i medailisté z předchozích Mistrovství světa či Evropy. A dostat se do finále byl obrovský úspěch,“ řekla trenérka Pavlína Radičová.

Nejlepšího umístění dosáhl tým Senior Dance (18 a více let) ve složení Agáta Gečnuková, Klára Hrubá, Sofie Matečná, Kateřina Taršinská, Eliška Vyhlídalová a Kateřina Vepřeková, který obsadil 3. místo (druhý tým byl z Maďarska, první z Velké Británie).

AKPR Prostějov reprezentoval ČR na Poháru Federací na Slovensku

Během víkendu 11. a 12. března proběhl ve slovenském městě Nové Zámky závod gymnastického aerobiku 1. kolo Poháru federací, kterého se tradičně zúčastňují kluby z České a Slovenské republiky. Klub gymnastického aerobiku AKPR Prostějov opět úspěšně reprezentoval město Prostějov, Olomoucký kraj a Českou republiku.

Senior Dance (18 a více let) ve složení Agáta Gečnuková, Klára Hrubá, Sofie Matečná, Kateřina Taršinská, Eliška Vyhlídalová a Kateřina Vepřeková obsadil 1. místo.

Dalšího výborného výsledku dosáhla Eliška Vyhlídalová, která v juniorském triu (15–17 let) společně se závodnicemi ze Sport Aerobic Liberec (Laura Urválková a Lucie Rajtrová) obsadila 1. místo. V juniorské group byla na 2. místě společně se závodnicemi ze sport Aerobic Liberec (Laura Urválková a Lucie Rajtrová) a závodnicemi z A – styl Liberec (Patricie Fabiková a Kateřina Jakubcová).

AKPR Prostějov reprezentoval ČR na závodech v německém Eisenbergu

Během víkendu 25. a 26. února proběhl v Německu závod gymnastického aerobiku Eisenberg Cup, kterého se zúčastnili kluby z Německa, Rakouska a České republiky. Klub gymnastického aerobiku AKPR Prostějov úspěšně reprezentoval nejen město Prostějov a Olomoucký kraj, ale i Českou republiku.

Nejlepšího výsledku dosáhla Eliška Vyhlídalová, která v juniorském triu (15–17 let) společně se závodnicemi z Liberce (Laura Urválková a Lucie Rajtrová) obsadila 1. místo.

Dalšího výborného výsledku dosáhl tým Senior Dance (Agáta Gečnuková, Klára Hrubá, Sofie Matečná, Kateřina Taršinská, Eliška Vyhlídalová a Kateřina Vepřeková), který obsadil 2. místo.

Aerobic Tour Prostějov přinesl medaile domácím závodnicím

V neděli 27. listopadu proběhlo v Prostějově na základní škole Dr. Horáka 24 jedno ze základních kol Aerobic Tour – soutěže jednotlivců (cvičení podle lektora). Soutěže se zúčastnily nejen závodnice z Moravy, ale i z Prahy a Poděbrad.

Sportovní klub gymnastického aerobiku AKPR Prostějov získal v jedenácti věkových a výkonnostních kategorií celkem 16 cenných kovů.

Výsledky: Baby (do 6 - ti let) 1. Sara Hingerl, 6. Ema Radová

Kids neprofi (7–8 let) 2. Nicol Papšová

Children neprofi (9–10 let) 1. Nikola Čmelová, 3. Stela Kýrová, 6. Elen Odleváková

finále: Karolína Hanousková, Tereza Koudelková

Teenagers neprofi (11–13 let) 1. Lucie Hebertová, 2. Michaela Zahálková, 4. Lucie Tylová, 5. Sophie Papšová, 6. Amálie Drobilová

finále: Natálie Raškovská, Julie Slámová

V Poháru federací v gymnastickém aerobiku bodovaly závodnice z Prostějova

Foto AKPR Prostějov

Během víkendu 19. a 20. 11. 2022 proběhl ve slovenském městě Nitra závod gymnastického aerobiku – Pohár federací, kde soutěží nejlepší závodnice z České republiky a Slovenska. Závodnice z klubu AKPR Prostějov se neztratily a získaly celkem 5 umístění.

V kategorii AG IW (12–14 let jednotlivkyně ženy) dosáhla Eliška Vyhlídalová na 3. příčku, což byl její nejlepší výsledek tohoto roku. Další závodnice Nikola Grulichová a Michaela Zahálková se dostali mezi nejlepších 15.

V kategorii AG Trio (12–14 let tříčlenná družstva) získala Eliška Vyhlídalová stříbrnou medaili spolu s Laurou Urválkovou závodící za Liberec a Natálií Fučíkovou závodící za Znojmo.