pátrání policie ČR

Policisté hledají viníky nehod, oba ujeli. Z Krapkovy i Šmeralovy

Foto PČR

Hned dva viníky dopravních nehod hledají prostějovští policisté. Oba od zaparkovaných vozidel, která poškodili, ujeli. 

Přes noc ze 13. na 14. listopadu došlo v Krapkově ulici v Prostějově k poškození zaparkovaného osobního automobilu značky Peugeot. "Dosud nezjištěný řidič v přesně nezjištěné době do vozidla narazil svým automobilem. Po dopravní nehodě však z místa ujel, aniž by udělal jakékoli opatření k navázání kontaktu s poškozeným. Třiasedmdesátiletému majiteli poškozeného vozidla vznikla škoda předběžně vyčíslená na 25 tisíc korun," popsal první případ policejní mluvčí František Kořínek. 

Policisté hledají Octavii. Řidič srazil motorkáře a ujel

ilustrační foto PČR

Dne 2. října 2017 jel neznámý pachatel pravděpodobně vozidlem Škoda Octavia I, provedení hatchback, stříbrné barvy, se starším typem registrační značky (první tři symboly byla písmena), po silnici ve směru od obce Radslavice. Na křižovatce nedal přednost motocyklu, do kterého narazil. Od nehody ujel. Policisté po něm pátrají a žádají o pomoc veřejnost.

"Řidič odbočoval vlevo z vedlejší silnice na hlavní silnici ve směru na obec Kozlovice a nedal přednost v jízdě řidiči na motocyklu zn. Honda Phanteon 125 stříbrné barvy, který jel po hlavní pozemní komunikaci ze směru od obce Grymov na obec Kozlovice. Řidič motocyklu byl nastalou situací přinucen razantně brzdit a tímto došlo k podklouznutí kol motocyklu. Motocyklista upadl na komunikaci a přitom se zranil. Řidič vozidla z místa dopravní nehody ujel směrem na Kozlovice," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že případ je šetřen pro trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti.

Třináctiletou slečnu v celostátním pátrání našli strážníci. V Prostějově

ilustrační foto

V sobotu 21. října si při  dohledu na veřejný pořádek v centru města prostějovští strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. 

Hlídka dotyčnou zadržela a následně byla předvedena na obvodní oddělení. "Po zjištění totožnosti byla třináctiletá dívka předána službu konajícímu policistovi k dalšímu šetření," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)

 

Policisté hledají Michala Paseku

Foto PČR

Od 4. října hledají prostějovští policisté Michala Paseku. Třiačtyřicetiletý muž má tralý pobyt v okrese Prostějov. 

Michal Paseka je 170 až 180 centimetrů vysoký, střední postavy. Má hnědé oči a vlasy, nosí strniště či vousy. Informace o pobytu hledaného muže můžete policistům sdělit na bezplatné lince 158. (red)

Policisté žádají o spolupráci při pátrání po totožnosti neznámého muže

Foto PČR

Policisté územního odboru Olomouc se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti neznámého muže, a to v souvislosti s prověřování případu krádeže kabelky v jednom z olomouckých nákupních center.

Ke krádeži došlo 21. srpna krátce před půl devátou večer. Mladá žena, která v prodejně nakupovala, si svoji kabelku v době, kdy dávala nákup na pokladní pás, odložila na zem, vedle u pokladny. Nákup zaplatila a poté s ním odešla. Až po chvíli si na kabelku vzpomněla. Vrátila se pro ni, ale ta už tam nebyla. Žena v kabelce kromě peněženky s platební kartou, osobními doklady, slevovou kartou a 5 100 korunami měla i nabíječku k mobilnímu telefonu, svazek klíčů a taštičku s kosmetikou. "Celková škoda byla předběžně vyčíslena na téměř 9 400 korun.

Policisté hledají semnáctiletého mládence. Utekl z výchovného ústavu

Foto PČR

Od 31. srpna letošního roku pátrají policisté po Romanu Boudovi, narozeném 11. 10. 2001, který je svěřencem Výchovného ústavu pro mládež Veselíčko. Hledaný mladík je opakovaně na útěku a skrývá se na neznámém místě. 

Jeho vzhled odpovídá věku, má štíhlou, 171 centimetrů vysokou postavu, váha se pohybuje okolo 57 kilogramů. Má hnědé, krátké a rovné vlasy. Barvu očí má modrou a na bradě má malý dolík.

"Policie ČR žádá občany o poskytnutí informací k současnému místu pobytu a pohybu hledaného. Informaci je možné sdělit v pracovní dobu od 7.00 do 15.00 hodin na telefonní linku 974 778 336, 974 778 337 nebo 601 365 551, případně kdykoliv na bezplatnou linku 158," vzkazuje policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

 

Policie hledá Aloise Stužku. Známý je jako jezdec na koni svatého Václava

Foto PČR

Osmatřicetiletého Aloise Stužku hledají od 18. září prostějovští policisté. Několikrát trestaný muž proslul mimo jiné svou jízdou na koni svatého Václava na pražském Václavském náměstí, či obnažením před diváky na brněnském fotbalovém stadionu. 

Osmatřicetiletý muž je hubené postavy, měří 175 až 180 centimetrů. Má hnědé vlasy a oči. Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují. Podle informací redakce není vyloučeno, ž se pohybuje mezi lidmi bez domova. Veškeré informace o hledaném Aloisi Stužkovi můžete policistům sdělit na bezplatné lince 158. (red)

 

Policie stále hledá Karla Bauera z Prostějovska!

Foto PČR

Od 8. července 2017 pátrají policisté po čtyřiadvacetiletém Karlu Bauerovi z Prostějovska. Hledaný se narodil 18. dubna 1993 a k trvalému pobytu je přihlášen v okrese Prostějov. Muž je hledaný pro rozsáhlou majetkovou trestnou činnost, které se dopouští na celém území České republiky, nejčastěji na Konicku, Olomoucku a v Praze.

Je přibližně 170 centimetrů vysoký, má atletickou postavu, modré oči, oválný obličej k bradě zúžený. Vlasy hnědé barvy mívá oholené. Vousy nenosí. Zdánlivé stáří odpovídá věku 22 - 26 let.  

Policie hledá Romana Crhu!

Foto PČR

Jednačtyřicetiletého Romana Crhu hledají od 13. září prostějovští policisté.

Muž s trvalým bydlištěm v okrese Prostějov je 170 až 175 cm vysoký. Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují. Informace o pohybu či pobytu hledaného muže můžete policistům sdělit na bezplatné telefonní lince 158. (red)

Policie hledá osmatřicetiletou Lucii Kovaříkovou!

Foto PČR

Prostějovští policisté hledají od 8. září osmatřicetiletou Lucii Kovaříkovou. 

Žena s trvalým pobytem v okrese Prostějov je 165 až 175 cm vysoká. Bližší informace k popisu osoby se v databázi nevyskytují. Pokud jste ženu viděli, nebo víte o místě jejího pobytu, informujte policisty na telefonním čísle 158. (red)