pátrání policie ČR

Dobrá práce okrskářů. Vypátrali hned dvě hledané osoby

ilustrační foto

První hledané osoby si prostějovští strážníci povšimli v odpoledních hodinách 25. 2. 2019, během kontrolní činnosti a dohledu na veřejný pořádek na Žižkově náměstí. 

Čtyřiatřicetiletý muž byl zadržen a předveden na obvodní oddělení Policie ČR.

"Druhou celostátně hledanou osobu strážníci zaznamenali o dva dny později, ve večerních hodinách, na hlavním vlakovém nádraží. Opět z místní a osobní znalosti bylo strážníkům jasné, že jde o muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání Policie ČR. Pětadvacetiletý muž byl zadržen a předveden na služebnu Policie ČR," doplnila informaci strážník Tereza Greplová.

Při předvedení obou hledaných mužů nevznikla nikomu škoda na majetku ani žádná újma na zdraví. (red)

 

V Netušilově ulici dnes přepadl muž ženu. Policie hledá svědky!

ilustrační foto

Dnes v době od 13:00 do 13:20 hodin došlo v Netušilově ulici v Prostějově, nedaleko křižovatky s ulicí Komenskou, k pokusu o odcizení kabelky šedesátileté ženy. Pokusu krádeže se měl dopustit mladý muž, vysoký asi 170 – 180 centimetrů, štíhlé postavy. Při neúspěšném pokusu o odcizení kabelky žena upadla na chodník. Muž poté z místa utekl směrem do ulice Sádky.

Policisté touto cestou žádají případné svědky události, nebo útěku muže z místa činu, aby se se svými poznatky obrátili na policisty obvodního oddělení Prostějov 1 na adrese Újezd 12, Prostějov, nebo telefonicky na čísle 974 781 650. Případně na bezplatnou linku číslo 158.

Policie hledá čtyřletou dívku! Ukrývá ji otec

Foto PČR

Přerovští kriminalisté pátrají po pohřešované čtyřleté Marii Žiškové, narozené 21. 7. 2014, trvale bytem v okrese Olomouc, po které bylo vyhlášeno pátrání 7. 12. 2018. Pohřešovaná dívka se pohybuje v blízkosti svého otce a jeho přítelkyně. Otec dívky je nekontaktní, dívku ukrývá na neznámém místě, pravděpodobně z důvodu vydaného soudního usnesení o bezodkladném odnětí dítěte otci.

Holčička je štíhlé, asi metr vysoké postavy. Má modré oči, delší a rovné blond vlasy, sahající pod lopatky.

Policisté hledají svědky jízdy opilého řidiče nákladního auta!

Foto PČR

V pátek 25. ledna 2019 krátce před sedmou hodinou ranní došlo na 20. kilometru dálnice D46 ve směru na Vyškov k havárii jízdní soupravy nákladního automobilu Volvo s přívěsem s naloženými betonovými panely. Samotné nehodě předcházelo několik oznámení na linku 158 o nebezpečné jízdě zřejmě opilého řidiče jízdní soupravy.

Po havárii u osmačtyřicetiletého řidiče nákladního automobilu policisté provedenou dechovou zkouškou změřili hodnotu 3,2 ‰ alkoholu v dechu. Vzhledem ke zjištěným okolnostem policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zločinu obecné ohrožení. Za ten obviněnému muži v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na tři léta až osm let.

Strážníci zadrželi hledaného mladíka

ilustrační foto

Díky osobní znalosti strážníků byla zadržena hledaná osoba. Šestnáctého ledna 2019 v dopoledních hodinách si strážníci okrskové služby při kontrolní činnosti a dohledu na veřejný pořádek v okolí Plumlovské ulice povšimli mladíka, o kterém z místní a osobní znalosti věděli, že je hledaný Policií ČR.

"Devatenáctiletý muž  byl vyzván k prokázání totožnosti. Při ověřování se potvrdilo, že se opravdu jedná o osobu, po které vyhlásila Policie ČR celostátní pátrání. Dotyčný byl předveden na obvodní oddělení PČR, kde byl předán policistům k dalším úkonům," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že předvedení se nebránil. Donucovací prostředky užity nebyly. Nedošlo ke zranění ani škodě na majetku. (red)

Policisté hledají majitele nalezených věcí

Ilustrační foto

Policie České republiky, Územní odbor Prostějov, Oddělení obecné kriminality, ve věci obviněného Karla Bauera vyhlašuje veřejně popis věcí.

Jde o elektrický holící strojek zn. PRNICE, černo-stříbrné barvy a svítilnu kapesní zn. MYDAY, tříbarevná vojenská baterka s koženým páskem na dva monočlánky. Věci byly pravděpodobně získány trestným činem a není známo, komu patří.

"Poškozený se vyzývá, aby se do šesti měsíců od vydání tohoto vyhlášení přihlásil na adresu Policie České republiky, Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, Územního odboru Prostějov, Oddělení obecné kriminality Prostějov, Újezd 12, 796 77 Prostějov," uvedl Pavel Karásek. (red)

Automobil poškodil signalizaci! Policisté žádají o pomoc při objasnění dopravní nehody

Foto PČR

Dne 15. ledna 2019 v dosud přesně nezjištěné době do 7:50 hodin poškodil dosud nezjištěný řidič nezjištěným vozidlem světelné zabezpečovací zařízení železničního přejezdu mezi obcemi Prostějov a Smržice (železniční přejezd na komunikaci II/449, nedaleko sídla Krajské veterinární správy v ulici Za Kosteleckou). 

Řidič dodávkového nebo nákladního automobilu nehodu neoznámil, ale z místa ujel.

"K objasnění okolností této dopravní nehody se obracíme s prosbou o pomoc na svědky, kteří viděli její průběh, případně by o ní mohli poskytnout jakékoli informace. Se svými poznatky se svědci mohou na policisty dopravního inspektorátu Prostějov v době od 7:00 do 15:00 hodin obrátit osobně na adrese Havlíčkova 16b, Prostějov, nebo telefonicky na číslo 974 781 251. Případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. 

Muž přestrojený za ženu zmizel v kanále. Utekl z vozu při kontrole policistů!

ilustrační foto

Dnes krátce před čtrnáctou hodinou zastavili prostějovští policisté při silniční kontrole pod estakádou v Dolní ulici osobní vozidlo se dvěma ženami. Jedna z nich však z vozidla uprchla a zmizela v blízkém kanálu. Následně se ukázalo, že jde o přestrojeného muže. Policisté žádají o pomoc při jeho hledání! 

Muž má na sobě tmavé kozačky, tmavé leginy a bundu. Na hlavě má černou paruku s fialovým melírem. 

"V tuto chvíli neznáme totožnost ani pohnutky, které k tomu dotyčného vedly. Žádáme proto o pomoc veřejnost. Pokud uvidíte muže v pravděpodobně mokrých ženských šatech, nesnažte se jej zadržet, ale volejte ihned linku 158," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek.

Policie hledá Aleše Antoše

Foto PČR

Policisté územního odboru Olomouc pátrají po hledaném muži. Je jím dvaapadesátiletý Aleš Antoš z Olomouce.

Muž je hubené postavy, má hnědé oči, krátké hnědé, řídké vlasy, čelní pleš. Na hledaného vydal Okresní soud v Olomouci dva příkazy k dodání do výkonu trestu odnětí svobody pro majetkovou trestnou činnost. V pátrání je od 15. 6. 2017.

Šel na pivo, vrátí se za tři měsíce

ilustrační foto PČR

Ve středu 21. listopadu 2018 před devatenáctou hodinou vypátrali policisté obvodního oddělení v Plumlově v hostinci v obci na Plumlovsku devětadvacetiletého muže, na kterého Okresní soud v Prostějově vydal jen o týden dříve příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. 

Policisté muže přímo v hostinci omezili na osobní svobodě. Následné administrativní zpracování věci na obvodním oddělení a eskorta do Vazební věznice v Olomouci  byly následně jeho poslední chvíle mimo zdi nápravného zařízení. "Za porušení zákazu řízení si nyní odpyká trest odnětí svobody v délce tří měsíců," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)