pátrání policie ČR

Strážníci zadrželi hledaného mladíka

ilustrační foto

Díky osobní znalosti strážníků byla zadržena hledaná osoba. Šestnáctého ledna 2019 v dopoledních hodinách si strážníci okrskové služby při kontrolní činnosti a dohledu na veřejný pořádek v okolí Plumlovské ulice povšimli mladíka, o kterém z místní a osobní znalosti věděli, že je hledaný Policií ČR.

"Devatenáctiletý muž  byl vyzván k prokázání totožnosti. Při ověřování se potvrdilo, že se opravdu jedná o osobu, po které vyhlásila Policie ČR celostátní pátrání. Dotyčný byl předveden na obvodní oddělení PČR, kde byl předán policistům k dalším úkonům," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že předvedení se nebránil. Donucovací prostředky užity nebyly. Nedošlo ke zranění ani škodě na majetku. (red)

Policisté hledají majitele nalezených věcí

Ilustrační foto

Policie České republiky, Územní odbor Prostějov, Oddělení obecné kriminality, ve věci obviněného Karla Bauera vyhlašuje veřejně popis věcí.

Jde o elektrický holící strojek zn. PRNICE, černo-stříbrné barvy a svítilnu kapesní zn. MYDAY, tříbarevná vojenská baterka s koženým páskem na dva monočlánky. Věci byly pravděpodobně získány trestným činem a není známo, komu patří.

"Poškozený se vyzývá, aby se do šesti měsíců od vydání tohoto vyhlášení přihlásil na adresu Policie České republiky, Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, Územního odboru Prostějov, Oddělení obecné kriminality Prostějov, Újezd 12, 796 77 Prostějov," uvedl Pavel Karásek. (red)

Automobil poškodil signalizaci! Policisté žádají o pomoc při objasnění dopravní nehody

Foto PČR

Dne 15. ledna 2019 v dosud přesně nezjištěné době do 7:50 hodin poškodil dosud nezjištěný řidič nezjištěným vozidlem světelné zabezpečovací zařízení železničního přejezdu mezi obcemi Prostějov a Smržice (železniční přejezd na komunikaci II/449, nedaleko sídla Krajské veterinární správy v ulici Za Kosteleckou). 

Řidič dodávkového nebo nákladního automobilu nehodu neoznámil, ale z místa ujel.

"K objasnění okolností této dopravní nehody se obracíme s prosbou o pomoc na svědky, kteří viděli její průběh, případně by o ní mohli poskytnout jakékoli informace. Se svými poznatky se svědci mohou na policisty dopravního inspektorátu Prostějov v době od 7:00 do 15:00 hodin obrátit osobně na adrese Havlíčkova 16b, Prostějov, nebo telefonicky na číslo 974 781 251. Případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. 

Muž přestrojený za ženu zmizel v kanále. Utekl z vozu při kontrole policistů!

ilustrační foto

Dnes krátce před čtrnáctou hodinou zastavili prostějovští policisté při silniční kontrole pod estakádou v Dolní ulici osobní vozidlo se dvěma ženami. Jedna z nich však z vozidla uprchla a zmizela v blízkém kanálu. Následně se ukázalo, že jde o přestrojeného muže. Policisté žádají o pomoc při jeho hledání! 

Muž má na sobě tmavé kozačky, tmavé leginy a bundu. Na hlavě má černou paruku s fialovým melírem. 

"V tuto chvíli neznáme totožnost ani pohnutky, které k tomu dotyčného vedly. Žádáme proto o pomoc veřejnost. Pokud uvidíte muže v pravděpodobně mokrých ženských šatech, nesnažte se jej zadržet, ale volejte ihned linku 158," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek.

Policie hledá Aleše Antoše

Foto PČR

Policisté územního odboru Olomouc pátrají po hledaném muži. Je jím dvaapadesátiletý Aleš Antoš z Olomouce.

Muž je hubené postavy, má hnědé oči, krátké hnědé, řídké vlasy, čelní pleš. Na hledaného vydal Okresní soud v Olomouci dva příkazy k dodání do výkonu trestu odnětí svobody pro majetkovou trestnou činnost. V pátrání je od 15. 6. 2017.

Šel na pivo, vrátí se za tři měsíce

ilustrační foto PČR

Ve středu 21. listopadu 2018 před devatenáctou hodinou vypátrali policisté obvodního oddělení v Plumlově v hostinci v obci na Plumlovsku devětadvacetiletého muže, na kterého Okresní soud v Prostějově vydal jen o týden dříve příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. 

Policisté muže přímo v hostinci omezili na osobní svobodě. Následné administrativní zpracování věci na obvodním oddělení a eskorta do Vazební věznice v Olomouci  byly následně jeho poslední chvíle mimo zdi nápravného zařízení. "Za porušení zákazu řízení si nyní odpyká trest odnětí svobody v délce tří měsíců," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Policisté hledají šestnáctiletou Veroniku

Foto PČR

Veroniku Zídkovou, narozenou 18. 03. 2002, trvale bytem v okrese Šumperk, přechodně Dětský domov na Olomoucku, hledají od ledna 2018 policisté. A prosí o pomoc veřejnost.

"Dívka odešla v lednu 2018 z Dětského domova na Olomoucku neznámo kam a od té doby o sobě nepodala žádnou zprávu. Podle doposud zjištěných informací se může pohybovat po celé České republice," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Dívka je vysoká mezi 155 až 160cm, hubené postavy. Má modré oči, středně dlouhé, hnědočerné vlasy (podle dosavadního zjištění je může mít obarvené na blond), česané na pěšinku. Zdánlivě vypadá na 16-17 let.

V době odchodu měla na sobě černou bundu s kožíškem, šedé rifle, tmavé boty a školní batoh.

Policie zajistila ukradené věcí z chat a chalup. Možná i ty vaše!

Foto PČR

Policie zveřejnila ukradené věci, které se jí za deset let podařilo získat zpět od zlodějů a lupičů. Jsou mezi nimi mince, šperky, ale i zlaté zuby. Nyní policisté hledají majitele. 

Mezi předměty se nacházejí vzácné mince, historické bankovky, šperky, cihličky zlata, drahé hodinky, snubní prsteny či zlaté zuby. “Poškozený se vyzývá, aby se do šesti měsíců od vydání tohoto vyhlášení popisu věcí přihlásil policejnímu orgánu,“ vyzval okradené Miroslav Adamčík z Úřadu služby kriminální policie.

Ukradené předměty našli policisté při na různých místech České republiky od roku 2005 do prosince 2015. Všechny byly součástí krádeží či loupeží a není známý jejich majitel.

V brzdícím autobusu se zranila cestující. Policisté hledají svědky!

ilustrační foto ZZS

Ve čtvrtek 18. října 2008 v 13:15 hodin jel linkový autobus Plumlovskou ulicí v Prostějově. Devětadvacetiletá cestující se nahnula na kočárkem se svým dítětem v době, kdy řidič zastavoval před přechodem pro chodce u křižovatky s ulicemi Březinova a Rostislavova. Při náhlé změně rychlosti jízdy žena z dosud přesně nezjištěných příčin ztratila rovnováhu a upadla na podlahu. 

Při tom se udeřila do hlavy a dle svých slov na chvíli ztratila vědomí. Ke zranění dalších osob ani ke škodě na majetku nedošlo. Zraněná žena byla převezena do prostějovské nemocnice. Alkohol u řidiče i zraněné ženy policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Věc jako dopravní nehodu šetří policisté skupiny dopravních nehod. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Matku pohozeného mrtvého dítěte policisté stále hledají

ilustrační foto

Desítky žen z celé České republiky už prověřili policisté v souvislosti s pátráním po matce mrtvého novorozence, jehož tělo bylo nalezeno v první polovině července na poli u Věrovan na Olomoucku. Matku se ani po čtvrt roce policistům nepodařilo ztotožnit. Tělíčko mohlo na poli ležet od 1. června.

Kriminalisté případ vyšetřují, okolnosti úmrtí novorozence stále nechtějí sdělit. Není tak zřejmé, zda zemřel násilnou či přirozenou smrtí. „Pátrání po matce novorozence je stále aktuální. Kriminalisté důkladně a pečlivě prověřují všechny doposud získané informace a poznatky, žádné z nich nepodceňují. Prověřili již několik desítek žen napříč celou Českou republikou. Bohužel se do dnešního dne matku novorozence nepodařilo vypátrat," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.