pátrání policie ČR

Policisté hledají Jana Gogu

Foto PČR

Jan Goga, narozený 2. 12. 1994, trvale bytem v okrese Přerov, je v hledáčku policie již od 30. 1. 2018, kdy po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Hledá ho Okresní soud v Přerově pro závažnou násilnou trestnou činnost spáchanou ve stádiu pokusu a pro majetkovou trestnou činnost. Proto má závažný důvod skrývat se.

Jedná se o štíhlého muže, vysokého 172 cm a vážícího 55 kg. Je snědé pleti, má šedomodré oči a tmavé, krátce střižené vlasy, které zpravidla nosí ostříhané na ježka. Chodí povětšinou oholený a má zažloutlé zuby. V nedávné minulosti se pohyboval v okolí města Jeseník, ale v současné době je místo jeho pobytu neznámé. 

Policisté hledají svědky přepadení na D46!

Foto PČR

Policie pátrá po muži a ženě, zřejmě ze severní Moravy, kteří by mohli poskytnout kriminalistům důležité informace k neúspěšnému přepadení vozu s penězi, které se stalo v neděli 22. dubna na dálnici D46 u Vyškova.

K přepadení došlo v nočních hodinách, za dosud nejasných okolností se někdo pokusil zastavit vůz s penězi. Na místě se střílelo, ale nikdo nebyl zraněn. Loupež útočníkům nevyšla. Po pachatelích policie pátrá. PvNovinky o případu, který zasáhl i okres Prostějov, informovaly na http://pvnovinky.cz/krimi/43916-lupici-prepadli-dodavku-s-penezi-honicka-zastavila-policisty-u-vicova.

Policisté hledají svědkyni smrtelné nehody!

ilustrační foto PČR

Dne 18. března 2018 došlo kolem 00.30 hodiny ke smrtelné dopravní nehodě mezi chodcem a osobním motorovým vozidlem značky AUDI. Policisté hledají svědkyni. 

"Vůz řízený třiadvacetiletým mužem jel z Přerova na obec Říkovice. Na čtyřproudové silnici č. I/55 za čerpací stanicí Golem Přerov začal předjíždět vozidla jedoucí v pravém jízdním pruhu, po přejetí do levého jízdního pruhu došlo ke střetu levé přední částí vozidla s jednačtyřicetiletým chodcem, který na místě zraněním podlehl," připomněla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policie pátrá po pohřešované patnáctileté dívce!

Foto PČR

Policie ČR vyhlásila 27. března pátrání po patnáctileté Haně Poláškové.

Hana Polášková se narodila 11. září 2002, její bydliště je v okrese Prostějov. Je hubené postavy, má černé vlasy, podle policejního popisu má barvu očí modrou i zelenou. Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují.

Střetli se dva cyklisté. Policisté opakovaně žádají o pomoc

ilustrační foto

V pátek 23. února 2018 v 5:40 hodin došlo na cyklostezce v Dolní ulici v Prostějově k dopravní nehodě dvou cyklistů. Oba cyklisté jeli směrem od centra města. 

Dvaašedesátiletý muž měl nedaleko křižovatky s ulicí Leteckou předjet dvě pomaleji jedoucí cyklistky. Jedna z nich, třiapadesátiletá žena, bezprostředně po předjížděcím manévru havarovala. Při pádu na cyklostezku si způsobila zranění, se kterým byla následně transportována do prostějovské nemocnice. Alkohol u obou účastníků dopravní nehody policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Míra zavinění dopravní nehody je v tuto chvíli předmětem probíhajícího policejního vyšetřování.

Policisté hledají Scanii. Poškodila stojan na benzince

Foto PČR

Policisté Dálničního oddělení Kocourovec se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí ke zjištění totožnosti neznámého řidiče a jízdní soupravy.

Dne 20. února 2018 v 17:44 hodin v okrese Olomouc na čerpací stanici Benzina u dálnice D46 na 35. km ve směru jízdy na Olomouc, řídil doposud neznámý řidič jízdní soupravu tvořenou z nákladního motorového vozidla tov. značky SCANIA bílé barvy nezjištěné RZ a MPZ s návěsem modré barvy nezjištěné RZ a MPZ. Na straně návěsu byl nápis EURO LEASING a www.euro-leasing.de. S touto soupravou řidič vjel mezi poslední dva stojany na čerpání PHM a následně chtěl z tohoto prostoru vycouvat.

V Evropě hledaný muž se ve vozidle v pátrání hnal po dálnici k Prostějovu!

ilustrační foto

V úterý 20. února 2018 v odpoledních hodinách kontrolovali policisté prostějovského dopravního inspektorátu dodržování rychlostních limitů jízdy na dálnici D46. Krátce po patnácté hodině na 34. kilometru změřili směrem k Prostějovu jedoucímu automobilu značky Audi rychlost jízdy 182 kilometrů za hodinu, a to v úseku s nejvyšší povolenou rychlosti 110 km/h.

"Policisté vozidlo Audi dojeli a s pomocí světelného nápisu vyzývajícímu k následování hlídky s ním sjeli na exitu 26 mimo dálniční těleso. Při následné silniční kontrole policisté zjistili, že na řidiče - pětapadesátiletého cizince s trvalým pobytem v České republice - byl v Itálii vydán evropský zatýkací rozkaz. Na základě toho byl řidič omezen na osobní svobodě a byla mu přiložena pouta. Dalším šetřením na místě policisté zjistili, že automobil typu Audi Q7 je také v pátrání.

Policisté prosí o pomoc dentisty. Kvůli utonulé ženě

Foto PČR

Policisté žádají dentisty a zubní laboranty o spolupráci. Přesně před rokem došlo v Pardubicích k utonutí ženy v řece Labi. Ač se kriminalisté všemožně snaží, stále se jim nepodařilo utopenou ženu ztotožnit. Nyní žádají o pomoc odbornou veřejnost, především z řad dentistů a zubních laborantů.

"Jednalo se o ženu, její věk se nepodařilo určit. Soudní lékař společně s kriminalisty ohledali tělo a nařídili soudní pitvu, která určí příčinu smrti. Prvotním ohledáním nebylo zjištěno cizí zavinění.Žena byla zhruba 165 cm vysoká a měla hnědé kratší vlasy, na sobě měla černé sako zn. Marks a Spencer, černou sukni, černou podprsenku zn. Bellinda, světle hnědé kozačky vel. 40, na ruce měla červené plastové hodinky, na krku korálky a černou kulatou náušnici," uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Policisté žádají o pomoc! Muž okradl prodavačku trafiky!

Foto PČR

První únorový den v odpoledních hodinách okolo 14:30 hodin okradl neznámý pachatel obsluhující prodavačku v trafice v obchodním domě Galerie v Přerově. V prodejně platil za požadované zboží částku 102 Kč pětitisícovou bankovkou. Obsluha mu zbývající hotovost do výše bankovky vrátila. Nastala však nečekaná situace, kdy platící muž ženě pětitisícovou bankovku vytrhl z ruky a odešel z prodejny pryč, směrem k hlavnímu vchodu. Tímto jednáním způsobil poškozené škodu ve výši 5 000 Kč.

"Podařilo se nám zajistit z místa činu kamerový záznam, na kterém je zachycen pachatel výše popsaného jednání a taktéž je na kamerovém záznamu zachycen i muž, který byl na místě v době, kdy ke krádeži došlo. Do jednání neznámého pachatele nezasahoval, ale pouze přihlížel," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policisté žádají o pomoc při ztotožnění ženy

ilustrační foto

Policisté územního odboru Olomouc se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti neznámé ženy, a to v souvislosti s prověřováním neoprávněných plateb prostřednictvím odcizené platební karty.

"Ke krádeži došlo v noci z 19. ledna na 20. ledna 2018 v jednom z olomouckých klubů, kdy šestadvacetiletému muži někdo odcizil odloženou bundu i s peněženkou. V peněžence měl osobní doklady, 500 korun, klíče od vozidla a také dvě platební karty. Právě na jednu z nich mělo být provedeno několik bezkontaktních plateb za celkem 2 700 korun v několika olomouckých prodejnách. Celková škoda odcizením a neoprávněným provedením plateb byla předběžně vyčíslena na 6 000 korun," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.