pátrání policie ČR

Policisté hledají svědky. K případu vraždy v Prostějově!

Foto PČR

V sobotu 30. června 2018 po osmnácté hodině přijali prostějovští policisté oznámení o nálezu mrtvého muže ve výkopu na staveništi v ulici Předina v Prostějově. Zemřelého se podařilo ustanovit jako pětapadesátiletého muže z Blanenska. Muž zemřel násilnou smrtí. Policisté nyní hledají muže a ženu, kteří se pohybovali v dané lokalitě a mohli by být důležitými svědky.

Provedená pitva prokázala, že muž z Blanenska, který se pohyboval mezi bezdomovci, zemřel násilnou smrtí a případ si tak převzali kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu, prověřování případu je na počátku, proto zatím nelze uvést bližší informace.   

Rozbitý vůz skočil uprostřed kruháče na Petrském. Řidič se hledá!

Foto PČR

V pondělí 4. června 2018 dvě hodiny po půlnoci došlo na okružní křižovatce na Petrském náměstí v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu. Ten skončil po nárazu do okrasného kamene ve středu křižovatky. Řidič z místa odešel.  

"Dosud přesně nezjištěný řidič vozidla značky Peugeot při jízdě z ulice Dolní z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a vyjel na vyvýšený obrubník ostrůvku uprostřed komunikace. Poté automobil pokračoval rovně a najel na střed okružní křižovatky, kdo po projetí okrasnými dřevinami narazil do okrasného kamene. O ten se vozidlo zastavilo," popsal situaci policejní mluvčí František Kořínek. Chvíli po nehodě policisté nedaleko místa nalezli muže, u kterého zjistili klíče od havarovaného vozidla.

Policie pátrá po dvou dětech. Otec je nevrátil matce

Foto PČR

Policie po celé republice v těchto dnech pátrá po nezletilých sourozencích Elišce (6) a Antonínovi (8). Ty měl jejich otec v péči od pátku 1. června, kdy je měl podle soudního rozhodnutí vrátit do péče matky, to se však nestalo. S dětmi se může muž pohybovat po celé České republice.

„Dle našich posledních zpráv se otec s oběma dětmi mohl v pondělí v odpoledních hodinách pohybovat ve Svitavách na vlakovém nádraží. Tuto informaci v současné době prověřujeme," řekl mluvčí policie Ondřej Zeman. „Prosíme veřejnost o pomoc s pátráním po všech třech osobách. Pokud by jste měli jakékoli informace vedoucí k jejich vypátrání, tyto přijmeme na lince 158 nebo na jakékoli služebně Policie České republiky. Za Vaši spolupráci předem děkujeme," uvedl Zeman. (red)

 

Policejní prezidium zveřejnilo informace o případu Kvitová

Foto Ústav chirurgie ruky Vysoké nad Jizerou

Jak PvNovinky informovaly, v případu napadení tenistky nastal zvrat. Podle ČT policisté zadrželi pravděpodobného pachatele činu. Informace podává pouze Policejní prezidium, které PvNovinky požádaly o vyjádření.

"Po zveřejnění reportáže, která se týká přepadení P.K. v roce 2016 můžeme v tuto chvíli pouze potvrdit, že celý případ před několika měsíci znou otevřel útvar policejního prezidia. Vzhledem k probíhajícímu prověřování nemůžeme uvolnit jakékoliv informace, jelikož by mohly ohrozit celé trestní řízení," odkázala nás na policejní účet na Twitteru mluvčí Ivana Nguyenová. 

O případu budeme nadále informovat. (ber)

 

Policie zadržela muže, který zřejmě pořezal Petru Kvitovou

ilustrační foto identikit PČR

Policie zadržela muže, který měl 20. prosince 2016 přepadnout a ošklivě pořezat tenistku Petru Kvitovou v jejím bytě v Prostějově. Uvedla to ve středu Česká televize.  

Podezřelý muž má podle informací ČT vazby na olomouckou drogovou scénu, sám drogy užívá. Tenistka jej prý identifikovala. „Má jít o člověka, který byl v minulosti vyšetřován kvůli útokům na seniory,” uvedla ČT.

Policie zveřejnila identikit pachatele. Nepodařilo se ho ale nalézt, případ byl odložen. Pak jej řešil tým Tempus, který prověřuje nevyřešené starší případy. 

Policisté hledají Jana Gogu

Foto PČR

Jan Goga, narozený 2. 12. 1994, trvale bytem v okrese Přerov, je v hledáčku policie již od 30. 1. 2018, kdy po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Hledá ho Okresní soud v Přerově pro závažnou násilnou trestnou činnost spáchanou ve stádiu pokusu a pro majetkovou trestnou činnost. Proto má závažný důvod skrývat se.

Jedná se o štíhlého muže, vysokého 172 cm a vážícího 55 kg. Je snědé pleti, má šedomodré oči a tmavé, krátce střižené vlasy, které zpravidla nosí ostříhané na ježka. Chodí povětšinou oholený a má zažloutlé zuby. V nedávné minulosti se pohyboval v okolí města Jeseník, ale v současné době je místo jeho pobytu neznámé. 

Policisté hledají svědky přepadení na D46!

Foto PČR

Policie pátrá po muži a ženě, zřejmě ze severní Moravy, kteří by mohli poskytnout kriminalistům důležité informace k neúspěšnému přepadení vozu s penězi, které se stalo v neděli 22. dubna na dálnici D46 u Vyškova.

K přepadení došlo v nočních hodinách, za dosud nejasných okolností se někdo pokusil zastavit vůz s penězi. Na místě se střílelo, ale nikdo nebyl zraněn. Loupež útočníkům nevyšla. Po pachatelích policie pátrá. PvNovinky o případu, který zasáhl i okres Prostějov, informovaly na http://pvnovinky.cz/krimi/43916-lupici-prepadli-dodavku-s-penezi-honicka-zastavila-policisty-u-vicova.

Policisté hledají svědkyni smrtelné nehody!

ilustrační foto PČR

Dne 18. března 2018 došlo kolem 00.30 hodiny ke smrtelné dopravní nehodě mezi chodcem a osobním motorovým vozidlem značky AUDI. Policisté hledají svědkyni. 

"Vůz řízený třiadvacetiletým mužem jel z Přerova na obec Říkovice. Na čtyřproudové silnici č. I/55 za čerpací stanicí Golem Přerov začal předjíždět vozidla jedoucí v pravém jízdním pruhu, po přejetí do levého jízdního pruhu došlo ke střetu levé přední částí vozidla s jednačtyřicetiletým chodcem, který na místě zraněním podlehl," připomněla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policie pátrá po pohřešované patnáctileté dívce!

Foto PČR

Policie ČR vyhlásila 27. března pátrání po patnáctileté Haně Poláškové.

Hana Polášková se narodila 11. září 2002, její bydliště je v okrese Prostějov. Je hubené postavy, má černé vlasy, podle policejního popisu má barvu očí modrou i zelenou. Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují.

Střetli se dva cyklisté. Policisté opakovaně žádají o pomoc

ilustrační foto

V pátek 23. února 2018 v 5:40 hodin došlo na cyklostezce v Dolní ulici v Prostějově k dopravní nehodě dvou cyklistů. Oba cyklisté jeli směrem od centra města. 

Dvaašedesátiletý muž měl nedaleko křižovatky s ulicí Leteckou předjet dvě pomaleji jedoucí cyklistky. Jedna z nich, třiapadesátiletá žena, bezprostředně po předjížděcím manévru havarovala. Při pádu na cyklostezku si způsobila zranění, se kterým byla následně transportována do prostějovské nemocnice. Alkohol u obou účastníků dopravní nehody policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Míra zavinění dopravní nehody je v tuto chvíli předmětem probíhajícího policejního vyšetřování.