pátrání policie ČR

Policie pátrá po mladém páru. Prchá před vězením i s malým synem

Foto PČR

Přerovští kriminalisté pátrají po 29leté ženě a 32letém muži oba trvale žijící v okrese Přerov, kteří se skrývají před nástupem do výkonu trestu odnětí svobody. Oba partneři se pravděpodobně pohybují i se svým jeden a půlletým synem v Olomouci nebo i v jeho vzdálenějším okolí, ale mohou se vyskytovat i na Přerovsku.

K popisu Anety Šaryové lze uvést, že má drobnou a hubenou 165 cm vysokou postavu s váhou cca 55 kg. Má černé, středně dlouhé rovné vlasy a hnědé oči. Hledaná žena se většinou výrazně líčí.

K popisu hledaného Roberta Tuleji lze říci, že je hubené 170 cm vysoké postavy s váhou cca 70 kg. Má řídké, velmi krátké tmavohnědé vlasy a bývá oholen. Na pravé straně krku má výrazné tetování.

Policisté pátrají po osobách. Pomozme!

ilustrační foto

Policisté obvodního oddělení Šternberk se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti neznámých osob, a to v souvislosti s prověřováním případu krádeže zboží v jednom ze supermarketů ve Šternberku.

Krádež se stala 7. července 2019 krátce před jednadvacátou hodinou. Tři muži a jedna žena dosud nezjištěné totožnosti měli v jednom ze šternberských supermarketů společným jednáním odcizit drogistické zboží za celkem 36 000 korun. „Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání přečinu krádež, spáchaného formou spolupachatelství," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policistům se podařilo zajistit kamerové záznamy a fotografie podezřelých.

Popis osob:

Policisté na Prostějovsku pátrají po čtyřiasedmdesátiletém seniorovi! Pomozme!

Foto PČR

Od dnešního dopoledne (desáté hodiny 16. 8. 2019) pátrají policisté na Prostějovsku po čtyřiasedmdesátiletém seniorovi. Se žádostí o pomoc se na linku 158 obrátili rodinní příslušníci, kteří muže postrádají od včerejší devatenácté hodiny, kdy odešel z domu v Horním Štěpánově neznámo kam.

"Předpokládáme, že by se mohl pohybovat nejen na Prostějovsku, ale také případně na Olomoucku, Blanensku nebo Vyškovsku. Muž by měl mít na nohou černé botasky, na sobě světle modré rifle, tmavě modrou košili se třemi knoflíky a dlouhým rukávem a přes ni černou mikinu bez kapuce. Pod košilí by mohl mít zelenkavé tričko s krátkým rukávem a pod riflemi domácí, černé kalhoty. Krátce střižené šedivé vlasy nocí česané na patku. Má kulatý obličej, modré oči, husté černé obočí a aktuálně měl na tváři „strniště“.

Policie pátrá po sedmnáctileté dívce!

Foto PČR

Přerovští kriminalisté pátrají po sedmnáctileté dívce, svěřenkyni Dětského domova Přerov. Pátrání po hledané bylo vyhlášeno 17. května letošního roku, kdy odešla z místa pobytu v ulici Sušilova a od té doby se nevrátila a ani o sobě nepodala žádnou zprávu. Dívka by se mohla pohybovat kdekoliv, ale podle poznatků se v době předchozích útěků zdržovala v lokalitách měst Přerov, Brno nebo Ostrava.  

"K popisu lze uvést, že hledaná je hubené 165 – 167 cm vysoké postavy, má hnědočerné, dlouhé vlasy a hnědé oči. Její vzhled odpovídá věku", uvádí k popisu mluvčí PČR Olomouckého kraje Miluše Zajícová.

Policisté hledají muže. Pohřešuje se od dubna!

Foto PČR

Přerovští kriminalisté pátrají po 68letém muži, který má trvalé bydliště v okrese Přerov. Pátrání po hledaném a pohřešovaném Aloisi Pospíšilovi byla vyhlášeno 26. dubna letošního roku. Muž odešel dne 24. dubna 2019 kolem 10:00 hodiny z místa svého trvalého bydliště v Přerově. Od té doby se domů nevrátil, ani o sobě nepodal žádnou zprávu. Svůj mobilní telefon zanechal doma a při odchodu měl u sebe pouze občanský průkaz a několik drobných mincí. Důvodem odchodu může být skutečnost, že jeho osoba je v současnosti v šetření souvisejícím s pácháním trestné činnosti hospodářského charakteru.

K popisu lze uvést, že hledaný je hubené 175 – 180 cm vysoké postavy. Má hnědočerné, krátké, rovné vlasy, které si češe vlevo na pěšinku, knír a hnědé oči. Má větší trudovitý nos a typická je pro něho pomalá chůze.

V době odchodu z místa trvalého bydliště měl na sobě tmavší modré rifle, modré triko s krátkým rukávem s bílým nezjištěným nápisem na prsou a černou bundu na zip s kapucí, na níž je v přední části vyobrazený zlatý drak. Na nohou měl bílé sportovní boty nezjištěné značky.

Čtyřletý klouček utekl z domu. Hodiny ho hledali policisté

ilustrační foto PČR

V pátek 17. května odpoledne policisté usilovně pátrali po čtyřletém chlapci, který ten den krátce po poledni v nestřeženém okamžiku odešel od domu v jedné z obcí na Hanušovicku neznámo kam. Matka se nejprve sama snažila chlapce nalézt, ovšem marně.

Kolem třinácté hodiny vše nakonec oznámila na policii. Po chlapci pátralo bezmála třicet policistů včetně psovodů se služebními psy, na pomoc si přivolali také vrtulník Letecké služby Policie ČR. "V pátrání pomáhali i rodinní příslušníci a jeden z nich nakonec kolem 16:30 hodin chlapce našel v malém lesíku (remízku) asi 500 metrů od domu. Chlapec neměl žádná viditelná zranění a po předání matce byl i s ní zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice k preventivnímu vyšetření," informovala o šťastném konci policejní mluvčí Marie Šafářová. (red)

 

Policie pátrá po osmatřicetileté pohřešované ženě. Je těhotná!

Foto PČR

Pohřešovaná Gabriela Medeová odešla ve středu 10. dubna 2019 kolem 08:30 hodiny z místa přechodného bydliště v Uničově neznámo kam. Doposud nepodala o sobě žádnou zprávu. Žena je v šestém měsíci těhotenství. 

Naposledy měla být viděna v neděli 21. dubna 2019 v obci Troubelice. Je vysoká 170 - 175 cm, hubené postavy, nos má mírně zahnutý vpravo, má středně dlouhé vlnité hnědé vlasy s pěšinkou vlevo a zelené oči. Nepodařilo se zjistit, jaké oblečení měla v době odchodu na sobě. U sebe má osobní doklady, platební karty. Mobilní telefon nemá.

"Prosíme občany, kteří by pohřešovanou někde viděli, nebo by věděli, kde se zdržuje, aby ihned kontaktovali nejbližší policejní služebnu, nebo volali na bezplatnou telefonní linku 158," doplnil informaci policejní mluvčí Libor Hejman. (red)

Kriminalisté hledají Tomáše Večerku

Foto PČR

Přerovští kriminalisté pátrají po devětadvacetiletém muži, který má trvalé bydliště v okrese Přerov. Hledá ho Okresní soud Prostějov pro trestnou činnost maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a dále je prověřován pro přečin zanedbání povinné výživy. V minulosti se hledaný pohyboval v Prostějově. V pátrání je od 14. března letošního roku.

K popisu lze uvést, že hledaný je štíhlé, 186 cm vysoké postavy, vážící okolo 79 kg. Má zčervenalý obličej, tmavohnědé, krátké, rovné vlasy, hnědé oči a nosí strniště.

Policisté pátrají po matce mrtvého novorozence

ilustrační foto

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje žádají veřejnost o pomoc při pátrání po matce novorozeněte, jehož tělíčko bylo nalezeno dne 31. března 2019 v lesíku poblíž autobusové zastávky Lhotka-most nedaleko rozcestí mezi Lhotkou a přerovskou částí Žeravice.

"Policie hledá matku, která byla těhotná, porodila a nemá dítě u sebe. Kriminalisté se obracejí se touto cestou na veřejnost.

Dobrá práce okrskářů. Vypátrali hned dvě hledané osoby

ilustrační foto

První hledané osoby si prostějovští strážníci povšimli v odpoledních hodinách 25. 2. 2019, během kontrolní činnosti a dohledu na veřejný pořádek na Žižkově náměstí. 

Čtyřiatřicetiletý muž byl zadržen a předveden na obvodní oddělení Policie ČR.

"Druhou celostátně hledanou osobu strážníci zaznamenali o dva dny později, ve večerních hodinách, na hlavním vlakovém nádraží. Opět z místní a osobní znalosti bylo strážníkům jasné, že jde o muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání Policie ČR. Pětadvacetiletý muž byl zadržen a předveden na služebnu Policie ČR," doplnila informaci strážník Tereza Greplová.

Při předvedení obou hledaných mužů nevznikla nikomu škoda na majetku ani žádná újma na zdraví. (red)