pátrání policie ČR

U Kobeřic byl nalezen mrtvý muž. Policie pátrá po jeho totožnosti

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V sobotu 1. září nalezl jeden z místních obyvatel v lese u Kobeřic oběšeného muže. Tělo bylo ve značném stádiu rozkladu. Policisté pátrají po mužově totožnosti.

"Mohu potvrdit, že šetříme příčiny a okolnosti úmrtí dosud neztotožněné osoby, jejíž tělo bylo nalezeno v sobotu 1. září 2018 v lesním prostoru v katastru obce Kobeřice,“ sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek s tím, že více nelze k dané věci uvést. Policii se ale totožnost nebožtíka stále nepodařilo zjistit. "Žádné nové informace v této věci k dispozici nemáme," doplnil mluvčí. (ber)

Policisté hledají Roberta Tuleju

ilustrační foto

Hledanou osobou je Robert Tuleja, narozený 3. 4. 1987, trvale bytem v okrese Přerov. K popisu lze sdělit, že se jedná o muže střední postavy, vysokého 169 - 172 cm. Má hnědé oči a krátké tmavohnědé vlasy. Na pravé straně krku má tetování - blíže nespecifikovaný ornament. Jeho vzhled odpovídá věku 30 – 34 let.

Muž je v hledáčku policie od 20. 8. 2018, kdy po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Hledá ho Okresní soud Hradec Králové, který na něho vydal příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Muži ležícímu u silnice někdo přejel ruku a nohu. Policie hledá svědky

Foto PČR

K nehodě, při které neznámý řidič v neustanoveném motorovém vozidle přejel ruku a nohu muže ležícího u pravého okraje silnice, došlo asi dvě stě metrů před Vacanovicemi ve směru od obce Lipňany už 12. srpna 2018. 

Jelikož řidič od nehody ujel a stále nebyl dopaden, rozhodla se policie o pomoc při pátrání požádat veřejnost. „V souvislosti s prověřováním okolností dopravní nehody se obracíme na případné svědky, kteří viděli uvedenou dopravní nehodu nebo mají informace, které by vedly k ustanovení řidiče neznámého vozidla, aby se přihlásili na linku 158, nebo osobně či telefonicky kontaktovali přímo policisty dopravního inspektorátu Olomouc, Třída Kosmonautů 10, telefon 974 766 251,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Ztratil se muž. S čivavou

ilustrační foto

Policisté pátrají po pohřešovaném Janu Roubalovi. Čtyřiašedesátiletý muž s trvalým pobytem v Olomouci byl naposledy viděn 3. srpna. Od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu.

Pohřešovaný je vysoký mezi 160-165 cm, má hubenou postavu, je zdánlivého stáří mezi 64-65 lety. Má modré oči, dlouhé rovné šedé vlasy, česané na copánek. Nosí hustý hladký šedý plnovous. K popisu oblečení v době jeho odchodu nejsou bližší informace. Stylem oblékání je tzv. kovbojský styl.

"Může se pohybovat vozidlem BUICK LE SABRE 3.8, barvy zlaté nebo vozidlem JEEP CHEROKEE, barvy modrý metal s registračními značkami Olomouckého kraje. Měl by mít s sebou psa rasy zřejmě čivava," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policisté žádají o spolupráci při ztotožnění neznámé ženy

Foto PČR

Policisté územního odboru Olomouc se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti neznámé ženy, která může být důležitou svědkyní v souvislosti s prověřováním případu přisvojení si nálezu peněz z bankomatu, které v něm zapomněla jejich majitelka. Případ se stal 17. dubna letošního roku kolem desáté dopoledne u jednoho z bankomatů v Olomouci.

"Osmašedesátiletá paní, po provedení požadované transakce, odebrala z bankomatu pouze svoji platební kartu a částku pět tisíc korun v bankomatu zapomněla. Oznámení o uvedené události jsme přijali až začátkem července letošního roku. Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání trestného činu zatajení věci, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Od nehody řidička ujela. Do hodiny byla vypátraná!

Foto PČR

V úterý 7. srpna 2018 v 15:15 hodin došlo na parkovišti na náměstí E. Husserla v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu. Řidička Citroënu při couvání z parkovacího místa měla přehlédnout zaparkovaný automobil Opel a narazit do něho zadní částí svého vozidla. Po nehodě z místa ujela.

"Na základě informací očitých svědků, byl Citroën přibližně za hodinu od nehody vypátrán v obci na Prostějovsku. Poškození automobilu v zadní části odpovídalo způsobené škodě na druhém vozidle. Žena se k účasti na dopravní nehodě přiznala a uvedla, že se domnívala, že k žádnému poškození vozidel nedošlo, proto z místa odjela. Řidičku nyní pro její jednání policisté podezírají z několika dopravních přestupků. Nejpřísněji postižitelným je ujetí z místa dopravní nehody.

Policisté hledají viníka nehody. Stala se v Havlíčkově ulici

Foto PČR

V době od třinácti hodin dne 5. srpna do osmi hodin ráno dne následujícího měl dosud nezjištěný řidič nezjištěného vozidla v Havlíčkově ulici v Prostějově způsobit dopravní nehodu. Konkrétně došlo k poškození levého boku zaparkovaného automobilu typu Volkswagen Transporter.

Nezjištěný řidič po nehodě z místa odjel, aniž by zkontaktoval poškozeného, či věc oznámil policistům, jak nařizuje zákon. Devětatřicetiletý majitel vozidla způsobenou škodu předběžně vyčíslil na třicet tisíc korun."Příčiny, okolnosti i totožnost neznámého řidiče i vozidla jsou předmětem dalšího policejního šetření," informoval policení mluvčí František Kořínek. (red)

Prostějovští policisté hledají čtrnáctiletou slečnu

Foto PČR

Prostějovští policisté hledají Andreu Parčiovou. Čtrnáctiletá dívka s trvalým pobytem v okrese Prostějov je hledaná od 4. srpna. 

Dívka je  155 až 160 cm vysoká, její zdánlivé stáří je 13 až 15 let. Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují. Pokud o hledané víte, obraťte se na bezplatnou linku 158. (red)

 

Zoufalá rodina pátrala po příbuzném. Zmizel. Policie jej podezřívá z trestné činnosti

Foto PČR

Policie od poloviny července pátrá po šestadvacetiletém muži z Prostějova. Zoufalá rodina se tehdy obrátila na policii, protože zmizel její příbuzný. Policisté teď zjistili, že muž měl zřejmě ke svému zmizení důvod. Podezřívají ho z trestné činnosti. Škoda jde do desítek milionů korun.

Muž měl odejít z domu 15. července večer, od té doby o sobě nedal vědět a jeho mobilní telefon je nedostupný. O dva dny později oznámili jeho zmizení na policii rodinní příslušníci.

Nyní ale vyšly najevo nové skutečnosti. Muž je podezřelý z podvodů při zprostředkování nákupu automobilů. Není jasné, zda se této protiprávní činnosti dopouštěl sám nebo i prostřednictvím jiných osob.

Policie stále pátrá po matce novorozence nalezeného v poli!

ilustrační foto

Šestnáctého července letošního roku požádala policie širokou veřejnost o spolupráci při pátrání po matce novorozeného dítěte, jehož tělíčko bylo nalezeno ve středu 11. července 2018 bez známek života na poli v katastru obce Věrovany. 

"Kriminalisté předpokládají, že se v místě nálezu mohla nacházet věc, související s případem, a tuto věc mohl někdo z občanů najít. Pokud někdo z občanů takovou věc nalezl, ať prosím, kontaktuje kriminalisty prostřednictvím linky 158. Kriminalisté na objasnění všech okolností a souvislostí případu usilovně pracují a prověřují všechny doposud získané informace a poznatky, žádné z nich nepodceňují. Přijmou jakoukoliv informaci, která by jim mohla pomoci k objasnění případu.