pátrání policie ČR

Prostějovská policie prosí o identifikaci osob! Kamera je zaznamenala v Barákově ulici!

ilustrační foto

V pátek 2. února 2018 v čase 22:48 hodin procházela Barákovou ulicí v Prostějově ve směru od ulice Olomoucké skupinka čtyř mladíků. Když procházeli kolem firemního informačního kiosku umístěného na fasádě budovy, oddělil se od skupinky jeden z mladíků a na plechovou stříšku kiosku červeným fixem napsal nečitelný nápis. Celou skupinku i mladíka přímo při činu zaznamenala bezpečnostní kamera.

"V souvislosti s tímto případem se prostějovští policisté obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při zjištění totožnosti mladíků z videozáznamu. Současně vyzýváme také autora nápisu i ostatní členy skupinky, aby se jako svědci přihlásili policistům obvodního oddělení Prostějov 1 na adrese Újezd 12, Prostějov," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Policisté žádají o pomoc! Muž okradl prodavačku trafiky!

Foto PČR

První únorový den v odpoledních hodinách okolo 14:30 hodin okradl neznámý pachatel obsluhující prodavačku v trafice v obchodním domě Galerie v Přerově. V prodejně platil za požadované zboží částku 102 Kč pětitisícovou bankovkou. Obsluha mu zbývající hotovost do výše bankovky vrátila. Nastala však nečekaná situace, kdy platící muž ženě pětitisícovou bankovku vytrhl z ruky a odešel z prodejny pryč, směrem k hlavnímu vchodu. Tímto jednáním způsobil poškozené škodu ve výši 5 000 Kč.

"Podařilo se nám zajistit z místa činu kamerový záznam, na kterém je zachycen pachatel výše popsaného jednání a taktéž je na kamerovém záznamu zachycen i muž, který byl na místě v době, kdy ke krádeži došlo. Do jednání neznámého pachatele nezasahoval, ale pouze přihlížel," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policisté žádají o pomoc při ztotožnění ženy

ilustrační foto

Policisté územního odboru Olomouc se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti neznámé ženy, a to v souvislosti s prověřováním neoprávněných plateb prostřednictvím odcizené platební karty.

"Ke krádeži došlo v noci z 19. ledna na 20. ledna 2018 v jednom z olomouckých klubů, kdy šestadvacetiletému muži někdo odcizil odloženou bundu i s peněženkou. V peněžence měl osobní doklady, 500 korun, klíče od vozidla a také dvě platební karty. Právě na jednu z nich mělo být provedeno několik bezkontaktních plateb za celkem 2 700 korun v několika olomouckých prodejnách. Celková škoda odcizením a neoprávněným provedením plateb byla předběžně vyčíslena na 6 000 korun," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policisté hledají dva muže. Kvůli krádeži v Lidlu

Foto PČR

Ke skutku došlo v neděli 3. prosince 2017 krátce před devátou hodinou dopoledne v prodejně Lidl v ulici Újezd v Prostějově. Čtyřicetiletý nakupující při vybírání zboží z chladícího pultu telefonoval a nevěnoval pozornost okolnímu dění. Toho měl podezřelý využít a z kapsy bundy mu měl nepozorovaně odcizit peněženku s platební kartou a finanční hotovostí 500 korun. Ihned poté měl z prodejny odejít.

Svědkem krádeže byla náhodná svědkyně, která poškozeného na věc upozornila. Zadržet pachatele se však ani přes rychlou reakci poškozeného nepodařilo.

Policisté pátrají po totožnosti střelců

Foto PČR

Policie se obrací s žádostí o pomoc na veřejnost. Potřebují pomoci se ztotožněním dvou mužů, kteří dne 13. ledna 2018 přišli kolem půl třetí ráno k Obchodní galerii Přerov na ulici Čechova a jeden z nich vystřelil z praku dvě kovové kuličky o průměru necelých 12 mm a rozbil dvě dvojité skleněné výlohy o rozměru 3,25 x 2,14 m. Svým jednáním způsobil škodu na výloze v hodnotě 97 600 Kč. Událost šetří pro trestný čin poškození cizí věci.

Z kamerového záznamu je zřetelné, že muž s prakem má bradku, v době kdy ho zachytila kamera, měl vlasy spletené do culíku a je zavalitější postavy. Na sobě měl černou rozepnutou bundu nebo svetr, pod ní košili, černé kalhoty a polobotky stejné barvy. Druhý muž je menší postavy s krýglem v ruce. Na sobě měl šedou bundu, na levé straně se znakem, a modré polobotky s výraznými tkaničkami. Po stranách má vyholenou hlavu a na vrchní části má pruh vlasů tzv. pankáč. Tento muž nosí strniště.

Policisté hledají Patrika Krajčoviecha

Foto PČR

Přerovští kriminalisté pátrají po hledaném Patriku Krajčoviechovi, narozeném dne 17. 1. 1993, trvale žijícím v okrese Přerov. V pátrání je od října roku 2017 a hledá ho Okresní soud Olomouc, Okresní soud Přerov a také přerovští kriminalisté. Hledaný je odsouzen pro úvěrový podvod s větší škodou, stíhaný pro přečin úvěrového podvodu a je také šetřen policisty hospodářské kriminality pro podezření ze spáchání zločinu podvod se značnou škodou. Hledaný se úmyslně skrývá na neznámém místě.

Jeho vzhled odpovídá věku, je 175 cm vysoké tzv. našlapané postavy a váží okolo 80 – 85 kg. Má krátké, rovné a řídké vlasy černé barvy. Oči má hnědé s hustým černým obočím. Zpravidla chodí oholen, ale není vyloučeno, že nosí i strniště černé barvy. V levém uchu nosil hledaný náušnici z bílého kovu ve tvaru malého kosočtverce.

Policie hledá majitele věcí, které ukradl odsouzený Zatloukal!

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Policie Prostějov, Oddělení obecné kriminality, vyhlašuje veřejně popis věcí ve věci odsouzeného Milana Zatloukala. Věci byly odsouzenému zajištěny při domovní prohlídce dne 21.01.2017. Z podání vysvětlení odsouzeného bylo zjištěno, že věci byly získány trestným činem, policistům se ale nepodařilo zjistit, komu patří. Teď hledají majitele.

Jde o tyto věci: 

ZV 407/2017 vrtačka celkem 1 ks KINZO, modrý plastový kufřík s vrtačkou a příslušenstvím, 

ZV 413/2017 mýdlo (i tekuté) celkem 2 ks, plastové láhve s tekutým mýdlem 

ZV 417/2017 hifi věž, hudební věž celkem 1 ks, značka TREVI, stříbrné barvy, samostatné reproduktory, 

ZV 418/2017 přilba ochranná - na jízdní kolo, celkem 1 ks, CRIVIT, INMOLD, vzadu přilby led osvětlení, kolečko na seřízení velikosti,

ZV 421/2017 stan, celkem 1 ks IDEEN WELT, v textilním obalu, 

Policisté žádají o pomoc. Kvůli pamětním deskám

Foto PČR

Policisté z obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou žádají širokou veřejnost o pomoc při pátrání po dvou odcizených pamětních deskách. Ty byly odcizeny ze stěny ve volně přístupném podloubí před hlavním vstupem do farního kostela sv. Petra a Pavla v obci Tištín.

K odcizení první pamětní desky došlo v období od 25. do 30. listopadu 2017. K odcizení druhé pak v období od 25. do 29. prosince téhož roku. Odcizené pamětní desky o rozměru 80 x 130 centimetrů jsou opatřeny plasticky vyvedeným textem a pravděpodobně jsou vyrobeny z bronzu či mosazi.

Policisté pátrají po totožnosti neznámých mužů

Foto PČR

Policisté územního odboru Olomouc se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti dvou neznámých mužů v souvislosti s prověřováním krádeže elektroniky v jedné z prodejen v nákupním centru na ulici 8. května v Olomouci.

"Ke krádeži došlo v sobotu 30. prosince 2017 v dopoledních hodinách, kdy bylo odcizeno vystavené zboží, a to notebook zn. Lenovo IdeaPad Z50-75 za 11 997 korun a přenosný reproduktor zn. JBL Xtreme za 6 599 korun. Poškozené společnosti tak vznikla škoda za 18 596 korun. Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dva roky," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policie hledá Michala Krepla

Foto PČR

Policie hledá od 28. listopadu 35letého Michala Krepla.

Muž s trvalým bydlištěm v okrese Prostějov je asi 185 cm vysoký, má hnědé vlasy a modré oči. Informace o pohybu hledaného muže můžete policistům sdělit na lince 158. (red)