pátrání policie ČR

Čtyřletý klouček utekl z domu. Hodiny ho hledali policisté

ilustrační foto PČR

V pátek 17. května odpoledne policisté usilovně pátrali po čtyřletém chlapci, který ten den krátce po poledni v nestřeženém okamžiku odešel od domu v jedné z obcí na Hanušovicku neznámo kam. Matka se nejprve sama snažila chlapce nalézt, ovšem marně.

Kolem třinácté hodiny vše nakonec oznámila na policii. Po chlapci pátralo bezmála třicet policistů včetně psovodů se služebními psy, na pomoc si přivolali také vrtulník Letecké služby Policie ČR. "V pátrání pomáhali i rodinní příslušníci a jeden z nich nakonec kolem 16:30 hodin chlapce našel v malém lesíku (remízku) asi 500 metrů od domu. Chlapec neměl žádná viditelná zranění a po předání matce byl i s ní zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice k preventivnímu vyšetření," informovala o šťastném konci policejní mluvčí Marie Šafářová. (red)

 

Policie pátrá po osmatřicetileté pohřešované ženě. Je těhotná!

Foto PČR

Pohřešovaná Gabriela Medeová odešla ve středu 10. dubna 2019 kolem 08:30 hodiny z místa přechodného bydliště v Uničově neznámo kam. Doposud nepodala o sobě žádnou zprávu. Žena je v šestém měsíci těhotenství. 

Naposledy měla být viděna v neděli 21. dubna 2019 v obci Troubelice. Je vysoká 170 - 175 cm, hubené postavy, nos má mírně zahnutý vpravo, má středně dlouhé vlnité hnědé vlasy s pěšinkou vlevo a zelené oči. Nepodařilo se zjistit, jaké oblečení měla v době odchodu na sobě. U sebe má osobní doklady, platební karty. Mobilní telefon nemá.

"Prosíme občany, kteří by pohřešovanou někde viděli, nebo by věděli, kde se zdržuje, aby ihned kontaktovali nejbližší policejní služebnu, nebo volali na bezplatnou telefonní linku 158," doplnil informaci policejní mluvčí Libor Hejman. (red)

Kriminalisté hledají Tomáše Večerku

Foto PČR

Přerovští kriminalisté pátrají po devětadvacetiletém muži, který má trvalé bydliště v okrese Přerov. Hledá ho Okresní soud Prostějov pro trestnou činnost maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a dále je prověřován pro přečin zanedbání povinné výživy. V minulosti se hledaný pohyboval v Prostějově. V pátrání je od 14. března letošního roku.

K popisu lze uvést, že hledaný je štíhlé, 186 cm vysoké postavy, vážící okolo 79 kg. Má zčervenalý obličej, tmavohnědé, krátké, rovné vlasy, hnědé oči a nosí strniště.

Policisté pátrají po matce mrtvého novorozence

ilustrační foto

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje žádají veřejnost o pomoc při pátrání po matce novorozeněte, jehož tělíčko bylo nalezeno dne 31. března 2019 v lesíku poblíž autobusové zastávky Lhotka-most nedaleko rozcestí mezi Lhotkou a přerovskou částí Žeravice.

"Policie hledá matku, která byla těhotná, porodila a nemá dítě u sebe. Kriminalisté se obracejí se touto cestou na veřejnost.

Dobrá práce okrskářů. Vypátrali hned dvě hledané osoby

ilustrační foto

První hledané osoby si prostějovští strážníci povšimli v odpoledních hodinách 25. 2. 2019, během kontrolní činnosti a dohledu na veřejný pořádek na Žižkově náměstí. 

Čtyřiatřicetiletý muž byl zadržen a předveden na obvodní oddělení Policie ČR.

"Druhou celostátně hledanou osobu strážníci zaznamenali o dva dny později, ve večerních hodinách, na hlavním vlakovém nádraží. Opět z místní a osobní znalosti bylo strážníkům jasné, že jde o muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání Policie ČR. Pětadvacetiletý muž byl zadržen a předveden na služebnu Policie ČR," doplnila informaci strážník Tereza Greplová.

Při předvedení obou hledaných mužů nevznikla nikomu škoda na majetku ani žádná újma na zdraví. (red)

 

V Netušilově ulici dnes přepadl muž ženu. Policie hledá svědky!

ilustrační foto

Dnes v době od 13:00 do 13:20 hodin došlo v Netušilově ulici v Prostějově, nedaleko křižovatky s ulicí Komenskou, k pokusu o odcizení kabelky šedesátileté ženy. Pokusu krádeže se měl dopustit mladý muž, vysoký asi 170 – 180 centimetrů, štíhlé postavy. Při neúspěšném pokusu o odcizení kabelky žena upadla na chodník. Muž poté z místa utekl směrem do ulice Sádky.

Policisté touto cestou žádají případné svědky události, nebo útěku muže z místa činu, aby se se svými poznatky obrátili na policisty obvodního oddělení Prostějov 1 na adrese Újezd 12, Prostějov, nebo telefonicky na čísle 974 781 650. Případně na bezplatnou linku číslo 158.

Policie hledá čtyřletou dívku! Ukrývá ji otec

Foto PČR

Přerovští kriminalisté pátrají po pohřešované čtyřleté Marii Žiškové, narozené 21. 7. 2014, trvale bytem v okrese Olomouc, po které bylo vyhlášeno pátrání 7. 12. 2018. Pohřešovaná dívka se pohybuje v blízkosti svého otce a jeho přítelkyně. Otec dívky je nekontaktní, dívku ukrývá na neznámém místě, pravděpodobně z důvodu vydaného soudního usnesení o bezodkladném odnětí dítěte otci.

Holčička je štíhlé, asi metr vysoké postavy. Má modré oči, delší a rovné blond vlasy, sahající pod lopatky.

Policisté hledají svědky jízdy opilého řidiče nákladního auta!

Foto PČR

V pátek 25. ledna 2019 krátce před sedmou hodinou ranní došlo na 20. kilometru dálnice D46 ve směru na Vyškov k havárii jízdní soupravy nákladního automobilu Volvo s přívěsem s naloženými betonovými panely. Samotné nehodě předcházelo několik oznámení na linku 158 o nebezpečné jízdě zřejmě opilého řidiče jízdní soupravy.

Po havárii u osmačtyřicetiletého řidiče nákladního automobilu policisté provedenou dechovou zkouškou změřili hodnotu 3,2 ‰ alkoholu v dechu. Vzhledem ke zjištěným okolnostem policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zločinu obecné ohrožení. Za ten obviněnému muži v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na tři léta až osm let.

Strážníci zadrželi hledaného mladíka

ilustrační foto

Díky osobní znalosti strážníků byla zadržena hledaná osoba. Šestnáctého ledna 2019 v dopoledních hodinách si strážníci okrskové služby při kontrolní činnosti a dohledu na veřejný pořádek v okolí Plumlovské ulice povšimli mladíka, o kterém z místní a osobní znalosti věděli, že je hledaný Policií ČR.

"Devatenáctiletý muž  byl vyzván k prokázání totožnosti. Při ověřování se potvrdilo, že se opravdu jedná o osobu, po které vyhlásila Policie ČR celostátní pátrání. Dotyčný byl předveden na obvodní oddělení PČR, kde byl předán policistům k dalším úkonům," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že předvedení se nebránil. Donucovací prostředky užity nebyly. Nedošlo ke zranění ani škodě na majetku. (red)

Policisté hledají majitele nalezených věcí

Ilustrační foto

Policie České republiky, Územní odbor Prostějov, Oddělení obecné kriminality, ve věci obviněného Karla Bauera vyhlašuje veřejně popis věcí.

Jde o elektrický holící strojek zn. PRNICE, černo-stříbrné barvy a svítilnu kapesní zn. MYDAY, tříbarevná vojenská baterka s koženým páskem na dva monočlánky. Věci byly pravděpodobně získány trestným činem a není známo, komu patří.

"Poškozený se vyzývá, aby se do šesti měsíců od vydání tohoto vyhlášení přihlásil na adresu Policie České republiky, Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, Územního odboru Prostějov, Oddělení obecné kriminality Prostějov, Újezd 12, 796 77 Prostějov," uvedl Pavel Karásek. (red)