pátrání policie ČR

Policisté hledají šestnáctiletou Veroniku

Foto PČR

Veroniku Zídkovou, narozenou 18. 03. 2002, trvale bytem v okrese Šumperk, přechodně Dětský domov na Olomoucku, hledají od ledna 2018 policisté. A prosí o pomoc veřejnost.

"Dívka odešla v lednu 2018 z Dětského domova na Olomoucku neznámo kam a od té doby o sobě nepodala žádnou zprávu. Podle doposud zjištěných informací se může pohybovat po celé České republice," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Dívka je vysoká mezi 155 až 160cm, hubené postavy. Má modré oči, středně dlouhé, hnědočerné vlasy (podle dosavadního zjištění je může mít obarvené na blond), česané na pěšinku. Zdánlivě vypadá na 16-17 let.

V době odchodu měla na sobě černou bundu s kožíškem, šedé rifle, tmavé boty a školní batoh.

Policie zajistila ukradené věcí z chat a chalup. Možná i ty vaše!

Foto PČR

Policie zveřejnila ukradené věci, které se jí za deset let podařilo získat zpět od zlodějů a lupičů. Jsou mezi nimi mince, šperky, ale i zlaté zuby. Nyní policisté hledají majitele. 

Mezi předměty se nacházejí vzácné mince, historické bankovky, šperky, cihličky zlata, drahé hodinky, snubní prsteny či zlaté zuby. “Poškozený se vyzývá, aby se do šesti měsíců od vydání tohoto vyhlášení popisu věcí přihlásil policejnímu orgánu,“ vyzval okradené Miroslav Adamčík z Úřadu služby kriminální policie.

Ukradené předměty našli policisté při na různých místech České republiky od roku 2005 do prosince 2015. Všechny byly součástí krádeží či loupeží a není známý jejich majitel.

V brzdícím autobusu se zranila cestující. Policisté hledají svědky!

ilustrační foto ZZS

Ve čtvrtek 18. října 2008 v 13:15 hodin jel linkový autobus Plumlovskou ulicí v Prostějově. Devětadvacetiletá cestující se nahnula na kočárkem se svým dítětem v době, kdy řidič zastavoval před přechodem pro chodce u křižovatky s ulicemi Březinova a Rostislavova. Při náhlé změně rychlosti jízdy žena z dosud přesně nezjištěných příčin ztratila rovnováhu a upadla na podlahu. 

Při tom se udeřila do hlavy a dle svých slov na chvíli ztratila vědomí. Ke zranění dalších osob ani ke škodě na majetku nedošlo. Zraněná žena byla převezena do prostějovské nemocnice. Alkohol u řidiče i zraněné ženy policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Věc jako dopravní nehodu šetří policisté skupiny dopravních nehod. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Matku pohozeného mrtvého dítěte policisté stále hledají

ilustrační foto

Desítky žen z celé České republiky už prověřili policisté v souvislosti s pátráním po matce mrtvého novorozence, jehož tělo bylo nalezeno v první polovině července na poli u Věrovan na Olomoucku. Matku se ani po čtvrt roce policistům nepodařilo ztotožnit. Tělíčko mohlo na poli ležet od 1. června.

Kriminalisté případ vyšetřují, okolnosti úmrtí novorozence stále nechtějí sdělit. Není tak zřejmé, zda zemřel násilnou či přirozenou smrtí. „Pátrání po matce novorozence je stále aktuální. Kriminalisté důkladně a pečlivě prověřují všechny doposud získané informace a poznatky, žádné z nich nepodceňují. Prověřili již několik desítek žen napříč celou Českou republikou. Bohužel se do dnešního dne matku novorozence nepodařilo vypátrat," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policisté hledají Jarmilu Kolářovou

Foto PČR

Osmačtyřicetiletou Jarmilu Kolářovou hledají prostějovští policisté. Žena s trvalým pobytem v okrese Prostějov je v jejich hledáčku od 1.10.2018.

Hledaná je 160 až 170 cm vysoká, střední postavy. Má hnědé rovné vlasy. Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují. Veškeré informace o hledané ženě můžete policistům sdělit na bezplatné lince 158. (red)

Policie hledá Jakuba Jančíka

Foto PČR

Prostějovská policie v databázi Pátrání po osobách hledá od 19. září Jakuba Jančíka, narozeného dne devátého března 1982. Dle sdělení policie není Jakub ani nebezpečný, ani ozbrojený a nemá nakažlivou nemoc. Jeho výška je přibližně 180 centimetrů, zdánlivé stáří 36 až 40 let.

Jakub Jančík má střední postavu, hnědé, rovné vlasy a modré oči. Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují.

Důvody po hledané osobě policie nesděluje. (red)

U Kobeřic byl nalezen mrtvý muž. Policie pátrá po jeho totožnosti

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V sobotu 1. září nalezl jeden z místních obyvatel v lese u Kobeřic oběšeného muže. Tělo bylo ve značném stádiu rozkladu. Policisté pátrají po mužově totožnosti.

"Mohu potvrdit, že šetříme příčiny a okolnosti úmrtí dosud neztotožněné osoby, jejíž tělo bylo nalezeno v sobotu 1. září 2018 v lesním prostoru v katastru obce Kobeřice,“ sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek s tím, že více nelze k dané věci uvést. Policii se ale totožnost nebožtíka stále nepodařilo zjistit. "Žádné nové informace v této věci k dispozici nemáme," doplnil mluvčí. (ber)

Policisté hledají Roberta Tuleju

ilustrační foto

Hledanou osobou je Robert Tuleja, narozený 3. 4. 1987, trvale bytem v okrese Přerov. K popisu lze sdělit, že se jedná o muže střední postavy, vysokého 169 - 172 cm. Má hnědé oči a krátké tmavohnědé vlasy. Na pravé straně krku má tetování - blíže nespecifikovaný ornament. Jeho vzhled odpovídá věku 30 – 34 let.

Muž je v hledáčku policie od 20. 8. 2018, kdy po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Hledá ho Okresní soud Hradec Králové, který na něho vydal příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Muži ležícímu u silnice někdo přejel ruku a nohu. Policie hledá svědky

Foto PČR

K nehodě, při které neznámý řidič v neustanoveném motorovém vozidle přejel ruku a nohu muže ležícího u pravého okraje silnice, došlo asi dvě stě metrů před Vacanovicemi ve směru od obce Lipňany už 12. srpna 2018. 

Jelikož řidič od nehody ujel a stále nebyl dopaden, rozhodla se policie o pomoc při pátrání požádat veřejnost. „V souvislosti s prověřováním okolností dopravní nehody se obracíme na případné svědky, kteří viděli uvedenou dopravní nehodu nebo mají informace, které by vedly k ustanovení řidiče neznámého vozidla, aby se přihlásili na linku 158, nebo osobně či telefonicky kontaktovali přímo policisty dopravního inspektorátu Olomouc, Třída Kosmonautů 10, telefon 974 766 251,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Ztratil se muž. S čivavou

ilustrační foto

Policisté pátrají po pohřešovaném Janu Roubalovi. Čtyřiašedesátiletý muž s trvalým pobytem v Olomouci byl naposledy viděn 3. srpna. Od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu.

Pohřešovaný je vysoký mezi 160-165 cm, má hubenou postavu, je zdánlivého stáří mezi 64-65 lety. Má modré oči, dlouhé rovné šedé vlasy, česané na copánek. Nosí hustý hladký šedý plnovous. K popisu oblečení v době jeho odchodu nejsou bližší informace. Stylem oblékání je tzv. kovbojský styl.

"Může se pohybovat vozidlem BUICK LE SABRE 3.8, barvy zlaté nebo vozidlem JEEP CHEROKEE, barvy modrý metal s registračními značkami Olomouckého kraje. Měl by mít s sebou psa rasy zřejmě čivava," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.