pátrání policie ČR

Policisté hledají semnáctiletého mládence. Utekl z výchovného ústavu

Foto PČR

Od 31. srpna letošního roku pátrají policisté po Romanu Boudovi, narozeném 11. 10. 2001, který je svěřencem Výchovného ústavu pro mládež Veselíčko. Hledaný mladík je opakovaně na útěku a skrývá se na neznámém místě. 

Jeho vzhled odpovídá věku, má štíhlou, 171 centimetrů vysokou postavu, váha se pohybuje okolo 57 kilogramů. Má hnědé, krátké a rovné vlasy. Barvu očí má modrou a na bradě má malý dolík.

"Policie ČR žádá občany o poskytnutí informací k současnému místu pobytu a pohybu hledaného. Informaci je možné sdělit v pracovní dobu od 7.00 do 15.00 hodin na telefonní linku 974 778 336, 974 778 337 nebo 601 365 551, případně kdykoliv na bezplatnou linku 158," vzkazuje policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

 

Policie hledá Aloise Stužku. Známý je jako jezdec na koni svatého Václava

Foto PČR

Osmatřicetiletého Aloise Stužku hledají od 18. září prostějovští policisté. Několikrát trestaný muž proslul mimo jiné svou jízdou na koni svatého Václava na pražském Václavském náměstí, či obnažením před diváky na brněnském fotbalovém stadionu. 

Osmatřicetiletý muž je hubené postavy, měří 175 až 180 centimetrů. Má hnědé vlasy a oči. Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují. Podle informací redakce není vyloučeno, ž se pohybuje mezi lidmi bez domova. Veškeré informace o hledaném Aloisi Stužkovi můžete policistům sdělit na bezplatné lince 158. (red)

 

Policie stále hledá Karla Bauera z Prostějovska!

Foto PČR

Od 8. července 2017 pátrají policisté po čtyřiadvacetiletém Karlu Bauerovi z Prostějovska. Hledaný se narodil 18. dubna 1993 a k trvalému pobytu je přihlášen v okrese Prostějov. Muž je hledaný pro rozsáhlou majetkovou trestnou činnost, které se dopouští na celém území České republiky, nejčastěji na Konicku, Olomoucku a v Praze.

Je přibližně 170 centimetrů vysoký, má atletickou postavu, modré oči, oválný obličej k bradě zúžený. Vlasy hnědé barvy mívá oholené. Vousy nenosí. Zdánlivé stáří odpovídá věku 22 - 26 let.  

Policie hledá Romana Crhu!

Foto PČR

Jednačtyřicetiletého Romana Crhu hledají od 13. září prostějovští policisté.

Muž s trvalým bydlištěm v okrese Prostějov je 170 až 175 cm vysoký. Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují. Informace o pohybu či pobytu hledaného muže můžete policistům sdělit na bezplatné telefonní lince 158. (red)

Policie hledá osmatřicetiletou Lucii Kovaříkovou!

Foto PČR

Prostějovští policisté hledají od 8. září osmatřicetiletou Lucii Kovaříkovou. 

Žena s trvalým pobytem v okrese Prostějov je 165 až 175 cm vysoká. Bližší informace k popisu osoby se v databázi nevyskytují. Pokud jste ženu viděli, nebo víte o místě jejího pobytu, informujte policisty na telefonním čísle 158. (red)

Policisté hledají Zdeňka Luňáčka

Foto PČR

Od 21. srpna letošního roku policisté pátrají po Zdeňku Luňáčkovi, kterého hledá Okresní soud Olomouc. Hledaný se narodil 13. 10. 1961 a trvalé bydliště má v okrese Přerov.

Zdánlivé stáří muže je mezi 55 a 58 rokem a je 173 cm vysoký. Má hnědé oči a krátce střižené hnědé, prošedivělé, řídké a vlnité vlasy s čelní pleší. Nosí prošedivělý plnovous. Hledaný muž má výrazně zakřivený nos.

"Poslední poznatky k jeho pobytu jsou spojeny s Přerovem a je pravděpodobné, že pracuje jako pomocník ve stavebnictví. Předpokládá se tedy, že by se i v současné době mohl pohybovat na Přerovsku, případně Prostějovsku nebo Olomoucku," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policisté pátrají po čtyřiadvacetiletém Karlu Bauerovi!

Foto PČR

Hledaný Karel Bauer se narodil 18. dubna 1993. K trvalému pobytu je přihlášen v okrese Prostějov. Je přibližně 170 centimetrů vysoký, má atletickou postavu, modré oči, oválný obličej k bradě zúžený. Vlasy hnědé barvy mívá oholené. Vousy nenosí. Zdánlivé stáří odpovídá věku 22 - 26 let.

Muž je hledaný pro rozsáhlou majetkovou trestnou činnost, které se dopouští na celém území České republiky, nejčastěji na Konicku, Olomoucku a v Praze.

V současnosti se hledaný muž pravděpodobně pohybuje ve vozidle BMW 318D černé barvy, rok výroby 2002, RZ 2M1 8827, které bylo odcizeno 25. srpna 2017 v obci na Prostějovsku. Je však velice pravděpodobné, že na vozidle používá jinou registrační značku.

Policisté žádají o pomoc. Kvůli muži podezřelému z krádeže

ilustrační foto

Policisté územního odboru Olomouc se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při ztotožnění neznámého muže podezřelého z odcizení igelitové tašky s oblečením.

K odcizení mělo dojít 28. července krátce po čtrnácté hodině v jedné z prodejen, nacházející se v nákupním centru na ulici Polské v Olomouci. Igelitovou tašku, ve které se nacházela pánská košile a pánské triko, zde zapomněl poškozený 37letý muž. Vznikla mu tak škoda za předběžně 803 korun. "Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policie hledá zloděje z nádraží

Foto PČR

Dne 2. srpna 2017 odcizil neznámý pachatel na čtvrtém nástupišti přerovského vlakového nádraží z lavičky volně odloženou kabelku poškozené dvaačtyřicetileté ženy. V ní se nacházela peněženka s finanční hotovostí 1 100 Kč, osobní doklady, platební karta a mobilní telefon. Jednáním pachatele vznikla poškozené ženě škoda 1 650 Kč. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. A žádají o pomoc veřejnost.

Na zajištěném kamerovém záznamu je zachycený pachatel, který se dopustil odcizení výše uvedené kabelky. "Obracíme se na vás s žádostí o zveřejnění fotografií, případně kamerového záznamu (v čase 10:08:23 hodin do 10:08:35 hodin), kde je pachatel zachycen, jak bere kabelku z lavičky. Pak se dostává již mimo snímaný prostor kamery. Veřejnost prosíme o informace a poznatky, které by vedly ke ztotožnění muže a tím by výrazně pomohla k objasnění případu," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policisté hledají muže. Znáte ho?

Foto PČR

Od července letošního roku řeší policisté obvodního oddělení Přerov dva případy krádeží v přerovských drogeriích. A pátrají po totožnosti muže, který byl v prodejnách v době krádeží přítomen.

K první krádeži došlo 16. července kolem půl šesté odpoledne v prodejně drogerie v Galerii Přerov. Neznámý pachatel odcizil z regálu jeden kus parfému zn. Versace za částku 949 Kč. K další krádeži, při které zmizela z drogerie na ulici Wilsonova toaletní voda zn. Joop Homme v hodnotě 999 Kč, došlo dne 24. 7. krátce po osmé hodině ranní.