revitalizace

Šárka opravy potřebuje. Stále

Foto čtenář

Nedávno PvNovinky poukázaly na nekvalitní chodníky v sídlišti Šárka. Stejně nedobrou práci ale stavbaři odvedli u silnic.

"Posílám fotografie hlavní komunikace na Šárce. Něco se zde pokoušeli opravovat, tohle jim ale uniklo," připsal k nim jeden z obyvatel sídliště.

"O zmíněných vadách zadavatel ví a zhotovitel je má odstranit nejpozději do konce října 2017," odpověděla redakci již před několika dny tisková mluvčí radnice Anna Kajlíková s tím, že druhou a třetí etapa revitalizace sídliště Šárka se stále realizuje. 

I přesto fotografie přeposíláme magistrátu. (ber)

 

Vady na kráse Šárky budou odstraněny

Foto čtenář

Na nekvalitní chodníky i komunikace v revitalizovaném sídlišti Šárka v Prostějově poukazují fotografie, které do redakce zaslal jeden z čtenářů. S dotazem, týkajícím se nápravy, jsem se obrátili na Magistrát města Prostějova.

"O zmíněných vadách zadavatel ví a zhotovitel je má odstranit nejpozději do konce října 2017," odpověděla tisková mluvčí radnice Anna Kajlíková s tím, že druhá a třetí etapa revitalizace sídliště Šárka se stále realizuje. (red)

Náměstí Odboje mění svou tvář

Foto ber

Prostějovské náměstí Odboje obsadili stavbaři 5.9.2017, aby zrekonstruovali zpevněné i nezpevněné plochy. Práce zde potrvají do 31.10.2017.

Revitalizace náměstí Odboje se zaměří na komunikace a zpevněné plochy, rekonstrukci sedmi stožárů veřejného osvětlení. Také zde se bude obnovovat zeleň a doplňovat nová. „Celkem bude v parku vysazeno devět vzrostlých listnatých stromů, do živých plotů bude vysazeno sto dvacet keřů, do trvalkových záhonů asi pět set padesát okrasných travin a trvalek,“ konstatoval náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Trávníkové plochy budou založeny na ploše cca 1533 m2, lidé budou moci využívat šest laviček a dva odpadkové koše.

Chodník v revitalizované Šárce. Děs, říkají místní

Foto čtenář

První etapa revitalizace prostějovského sídliště Šárka skončila ani ne před rokem. Obyvatelé ale stále nacházejí závady, od schnoucích stromů přes nesečené trávníky po rozbité chodníky.

"Podívejte se na opravu kvalitně udělanou práci. Takto vypadá chodník před domem číslo 24, a to není ani rok po provedené tzv. regeneraci," zaslal do redakce fotografie jeden z místních. Stížnost redakce postoupila k vyjádření Magistrátu města Prostějova. "O situaci jsme věděli a předali ji zhotoviteli k řešení. V této chvíli je chodník opraven," uvedl Petr Brückner z Odboru rozvoje a investic. (red) 

 

OBRAZEM: Revitalizace Šárky skončí v říjnu

Foto ber

Druhá a třetí etapa regenerace sídliště Šárka v Prostějově byla zahájena 2. května 2017. Práce byly měly být ukončeny 31. srpna. Nebude tomu ale tak. Práce skončí v říjnu. 

Podle vedoucího Odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova Antonína Zajíčka měly být práce skutečně ukončeny koncem srpna. "Předpokládáme, že stavební práce budou dokončeny nejpozději do konce měsíce srpna 2017 a sadové úpravy, jako například výsadba stromů a keřů, do konce listopadu 2017," sdělil Zajíček těsně před zahájením prací. Odpovědí od Magistrátu se PvNovinky nedočkaly. Až dnes byla na webu města zveřejněna následující zpráva. 

OBRAZEM: Revitalizace Šárky jde pomalu

Foto ber

Druhá a třetí etapa regenerace sídliště Šárka v Prostějově byla zahájena 2. května 2017. Práce by měly být ukončeny 31 srpna. Obyvatelé sídliště tomu ale nevěří.

"Ukončení má být na konci srpna, ale nic tomu nenasvědčuje. Postávající dělníci, díry v zemi, nedodělané cesty, chodníky a mohla bych pokračovat," napsala do redakce jedna z nich.

Podle vedoucího Odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova Antonína Zajíčka měly být práce skutečně ukončeny koncem srpna. "Předpokládáme, že stavební práce budou dokončeny nejpozději do konce měsíce srpna 2017 a sadové úpravy, jako například výsadba stromů a keřů, do konce listopadu 2017," sdělil Zajíček těsně před zahájením prací.

OBRAZEM: Revitalizace náměstí Spojenců finišuje

Foto MMP

Termín dokončení realizace by měl být v začátkem září. Práce o několik dnů pozdržely přívalové deště.

V rámci stavebních prací bude provedena rekonstrukce komunikaci, chodníků, veřejného osvětlení a obnova zeleně. Součásti stavby je také vynucená přeložka sdělovacích kabelů společnosti E.ON. Firma Strabag za revitalizaci zinkasuje 25,3 milionu korun. (ber)

 

 

Tylovu úplně uzavře pokládka asfaltu

ilustrační foto

Důvodem jsou dokončovací práce na „Regeneraci sídliště Brněnská, ulice Tylova, úsek Tetín – Okružní“, konkrétně finální úprava - pokládka asfaltobetonové směsi na povrchu komunikace a přilehlé křižovatky. Práce zde proběhnou v době od 14.8.2017 do 15.8.2017.

"Vzhledem k tomu, že se bude jednat o pokládku v křižovatce i na přilehlých komunikacích, není možné přechodně parkovat na nově vybudovaných parkovacích plochách, ani ve vnitrobloku,“ informoval Petr Brückner, vedoucí oddělení realizace Odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova. (red)

 

Rekonstrukce náměstí Spojenců se protáhne ze sedmdesáti na jedenaosmdesát dní

ilustrační foto

Nedávné přívalové deště a vícepráce se podepisují na délce investiční akce, kterou je právě probíhající rekonstrukce náměstí.

„Práce, které jsou naplánované na tento rok, měly trvat sedmdesát dnů. Z důvodu nevhodných klimatických podmínek v průběhu letošního měsíce června a července, kdy nebylo možné pokračovat ve stavební činnosti, se na nás obrátila společnost STRABAG a.s., zda je možné konečný termín prací o pár dní posunout,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Dle vyjádření firmy právě přívalové deště znemožnily na stavbě pracovat každý den a následný den po dešti. Společnost proto požádala o posunutí termínu dokončení díla o šest dní.

Zeleň v revitalizované Šárce se nepovedla

ilustrační foto čtenář

Údržba nové parkové výsadby na již revitalizovaných plochách na sídlišti Šárka v Prostějově poněkud vázne. Místní si stěžují na plevel, který roste místo trávy a utlačuje vysazené květiny a keře.

„Stav zeleně je odboru rozvoje a investic znám a se zhotovitelem řeší opatření. Uschlé stromy jsou reklamovány a budou na podzim osazeny nové. Co se týče trávníků a záhonů s plevelem, má zhotovitel provádět sečení a plení v tomto týdnu,“ odpověděla za Magistrát mluvčí Jana Gáborová. (ber)