zloděj

Zemědělské stroje neodjely. Jsou bez nafty

ilustrační foto

Ze středy na čtvrtek neznámý pachatel překonal plot o výšce 240 centimetrů a dostal se do areálu farmy v obci Hruška. Z odstavených strojů ukradl naftu.

"Dostal se  k hale, kde byly zaparkované a odstavené zemědělské stroje, konkrétně se jednalo o dva traktory a jeden kombajn, ze kterých odcizil celkem 900 litrů nafty. Z kombajnu ještě ukradl kufr s nářadím," popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Společnosti vznikla jednáním prozatím neznámého pachatele škoda 31 600 Kč. Případ šetříme pro trestný čin krádež s dvouletou trestní sazbou odnětí svobody. (red)

 

Hledá se koloběžka. Byla ukradena na Hloučele

Foto FB

Koloběžku hledá od víkendu Markétka Smítalová. Byla jí odcizena z pátku 11. srpna na sobotu 12. srpna od bistra Hloučela "U Matesů" (dříve U Šuldu).

"Do stojanu jsem ji sice zamkla, ale evidentně špatně. Když jsem pak chtěla odjet zpátky domů, koloběžka byla pryč. Je naprosto neuvěřitelné, že si někdo troufne něco ukrást, i když je všude kolem plno lidí. Ale tady v Prostějově už mě asi nic nepřekvapí. Koloběžka stála zhruba 10.000,- korun. Byla jsem i na policii, ale nezbývá mi nic jiného než čekat a doufat," píše na FB Markéta. 

Zároveň prosí všechny, kdo by koloběžku viděli, o předání informace. "Předem všem moc děkuji za pomoc," dodává. (red)

 

Odcizení hliníkových bočnic vynese až dva roky

ilustrační foto

V době od úterního odpoledne dne 1. srpna do rána následujícího dne vnikl dosud nezjištěný pachatel do areálu autoservisu v Kojetínské ulici v Prostějově, odkud poté odcizil osmnáct kusů volně odložených hliníkových bočnic pro nákladní automobily. 

"Majiteli firmy tímto jednáním způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 15 tisíc korun," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. Pachateli tohoto skutku v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

 

Ukradl věci za tři čtvrtě milionu. Chytili ho

ilustrační foto vězeňská služba

Prostějovští policisté dopadli sedmatřicetiletého muže podezřelého ze série vloupání do sklepů a domů v Prostějově. Kriminalisté mu prokázali dvanáct skutků, škoda se vyšplhala na 770 tisíc korun.

Sedmatřicetiletého recidivistu z Prostějova dopadli policisté na konci června, když se snažil ukrást cennosti z domu. „Skončil ve vazbě,“ řekl na tiskové konferenci vedoucí oddělení obecné kriminality prostějovské policie Leo Haluza. Jenže vazbě předcházely jiné krádeže, ze kterých policisté muže obvinili už na začátku letošního roku. Tehdy ve vazbě neskončil, nebyly pro ni údajně důvody. V trestné činnosti ale pokračoval.

Zloděj ukradl bicykly z obytného auta!

ilustrační foto obautodily.cz

Přes noc z 31. července na 1. srpna odcizil dosud nezjištěný pachatel čtyři jízdní kola upevněná v držáku umístěném v zadní části obytného automobilu zaparkovaného v Kotkově ulici v Prostějově. Všechna odcizená kola byla značky Kellys.

"Jednalo se o pánské černé silniční kolo typu Physio 30, černošedé dámské trekové kolo typu Tina dark titanium, žlutomodré dětské horské kolo typu Kiter 30 a černočervené dětské horské kolo typu Viper 20 Raceblack. Odcizením kol byla jejich majiteli způsobena škoda, předběžně vyčíslená na 47 500 korun," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

 

Vloupání do kolárny vynese až dva roky vězení

ilustrační foto

Dne 30. července 2017 v době od 5:30 do 15:45 hodin vnikl dosud nezjištěný pachatel do bytového domu v Okružní ulici v Prostějově. Po té po násilném překonání dveří vnikl do kolárny domu, odkud odcizil pánské trekingové jízdní kolo typu Merida Crossway 100. 

Majiteli kola tímto způsobil škodu vyčíslenou na dvanáct tisíc korun. Bytovému družstvu poškozením dveří způsobil škodu vyčíslenou na 1 500 korun. "V případě dopadení a odsouzení pachateli tohoto skutku za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Krádež bund na diskotéce vynese až dva roky!

ilustrační foto ber

V sobotu 29. července krátce po půlnoci využil dosud nezjištěný pachatel chvilkové nepozornosti majitelů a při konání diskotéky v katastru města Plumlova z opěradel židlí odcizil jednu černou koženou a jednu tmavě modrou riflovou bundu. 

"S koženou bundou její čtyřicetiletý majitel přišel i o mobilní telefon typu Apple iPhone SE a dvousetkorunovou bankovku. Vzniklou škodu vyčíslil na 10 200 korun. Šedesátiletá majitelka druhé bundy škodu vyčíslila na 1 tisíc korun," popal situaci policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. V případě dopadení a odsouzení pachateli těchto skutků hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

 

Notebook ukradl starému pánovi recidivista

ilustrační foto

Dne 15. června 2017 oznámil třiasedmdesátiletý muž ze Smržic odcizení notebooku značky Asus. Ten mu měl být odcizen přímo z bytu, a to bez použití násilí. Ukradl ho recidivista.

Provedeným šetřením policisté z obvodního oddělení Prostějov 2 jako pachatele ustanovili osmatřicetiletého muže z Prostějovska." Ten se tohoto skutku dopustil přesto, že byl krátce před tím rozsudkem Městského soudu v Brně pravomocně odsouzen za majetkovou kriminalitu," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. S přihlédnutím k recidivě podezřelému v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

 

Další Audi je bez kol. Tentokrát v Dolní ulici!

Ilustrační foto autoelektrony.cz

Přes noc z úterý na středu 26. července došlo na parkovišti v Dolní ulici v Prostějově ke krádeži kol přímo ze zaparkovaného automobilu typu Audi A 4. 

"Odcizením čtyř hliníkových disků značky VOSSEN s letními pneumatikami značky Continental o rozměru 250/35 R19 pachatel majiteli vozidla způsobil škodu vyčíslenou na 45 tisíc korun," informoval policejní mluvčí František Kořínek. V případě jeho dopadení a prokázání viny mu za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta nebo peněžitý trest. (red)

 

Pachatel vloupání do pohostinství byl dopaden!

ilustrační foto

Dne 10. února v nočních hodinách došlo ke vloupání do provozovny pohostinství v Prostějově-Vrahovicích. Pachatel po násilném vniknutí do objektu tento prohledal a odcizil zde plazmový televizor s dálkovým ovládáním v hodnotě 1 100 korun. Poškozením vstupním dveří pak způsobil škodu 500 korun.

"Přes noc z 2. na 3. března došlo ke vloupání do prodejny smíšeného zboží v obci Ptení. Také v tomto případě pachatel do provozovny vnikl za použití násilí. Z prodejní plochy poté odcizil 119 krabiček cigaret a 55 lahví alkoholu. Škoda způsobená odcizením zboží byla vyčíslena na 19 408 korun a poškozením zařízení budovy na dalších 5 886 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.