zloděj

Krádež ve firmě na Olomoucké přišla na devadesát tisíc

ilustrační foto

Pravděpodobně v nočních hodinách z pondělí na úterý neznámý pachatel bez násilí vnikl do budovy společnosti sídlící na ulici Olomoucká v Prostějově. 

Ze skladu příjmu zboží ukradl na parapetu odložené dvě čtečky zboží včetně dobíjecí stanice. Dostal se i do šatní skříňky, která sice byla opatřena visacím zámkem, ale jeho mechanismus byl poškozený a skříňka tedy nebyla zamčená. V kabelce našel peněženku a ukradl z ní hotovost 5 100 Kč. "Celková škoda, kterou zloděj způsobil, byla vyčíslena na necelých 88 700 Kč. Událost šetříme pro trestný čin krádež," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

 

Neberte si na pivo tisíce!

ilustrační foto chmelobraní gambrinus

V sobotu 9. června 2018 přibližně hodinu po půlnoci došlo na venkovní zahrádce restaurace nedaleko centra města Prostějova k okradení jednoho z hostů. 

"Třiapadesátiletý muž měl na lavici vedle sebe položený batoh s věcmi. Dosud nezjištěný pachatel využil jeho nepozornosti a nepozorovaně z batohu odcizil peněženku a mobilní telefon. S peněženkou muž přišel i o osobní doklady, platební kartu a finanční hotovost osm tisíc korun. Odcizením věcí poškozenému vznikla škoda vyčíslená na 8 300 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření padělání a pozměnění platebního prostředku.

V obchodech kradou dospělí i děti

ilustrační foto PČR

Za uplynulý týden vyjížděli hlídky prostějovské městské policie k šesti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. 

Čtyřikrát spáchaly protiprávní jednání dospělé osoby, ve dvou případech se jednalo o mladistvé ve věku 15 a 17 let. K poškození zboží nedošlo ani u jednoho protiprávního jednání. Všechny odcizené věci byly vráceny zpět do prodeje. "Celkem pachatelé odcizili zboží v hodnotě 678,- korun. Čtyři události vyřešili strážníci uložením pokuty příkazem na místě, v souhrnné výši 1 400,- korun. Dva přestupky proti majetku byly předány k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Příživník okradl matku. O úspory

ilustrační foto PvNovinky.cz

V přesně nezjištěné době od dubna 2017 do dubna 2018 došlo v obci na Prostějovsku ke krádeži peněz z pokladničky čtyřiaosmdesátileté ženy. Tu měla uschovanou v rodinném domě obývaném společně se svým manželem a pětapadesátiletým synem. 

"Již od začátku šetření byl hlavním podezřelým právě uvedený syn poškozené. Při výslechu se také policistům k tomuto jednání přiznal. Z uzamknuté plastové pokladničky měl, dle svých slov po odehnutí rohu víka, v pěti případech odcizit obálku s finanční hotovostí 20 tisíc korun. Peníze pak použil pro svoji potřebu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Muže okradli na autobusové zastávce. A shodili ho na zem!

ilustrační foto ber

V pondělí ve 22:30 hodin stál na autobusové zastávce na ulici Újezd v Prostějově jednašedesátiletý muž. Přistoupila k němu skupinka čtyř mužů a jeden z nich nečekaně vytrhl poškozenému z ruky peněženku. 

"Další dva do něho strčili takovým způsobem, že upadl na zem a následně všichni i s ukradenou kořistí utekli," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. V peněžence měl napadený osobní doklady, platební kartu a finanční hotovost 1 200 Kč. "Případ šetříme pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," dodala mluvčí. (red)

 

Z nezajištěné stavební buňky ve Werichově ukradl peněženku

ilustrační foto

V pátek 25. května 2018 v době od 15:30 do 18:30 hodin odcizil dosud nezjištěný pachatel peněženku z kapsy kabátu pověšeného v nezajištěné stavební buňce ve Werichově ulici v Prostějově. 

"S peněženkou její šestačtyřicetiletý majitel přišel i o doklady osobní a k vozidlu, tři platební karty a finanční hotovost sedm tisíc korun a padesát euro. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto jednání za přečin krádež a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta", popsal událost mluvčí PČR Olomouckého kraje František Kořínek. (red)

 

Vloupání do rodinného domu přišlo majitele na půl milionu

ilustrační foto PČR

Ve středu 23. května 2018 krátce po desáté hodině dopolední se dosud nezjištění pachatelé vloupali do rodinného domu v západní části města Prostějova. Pachatelé po násilném překonání několika dveří vnikli do bytu.

"Ten prohledali a z domovního trezoru po jeho vypáčení měli odcizit finanční hotovost 200 tisíc korun a 10 tisíc euro. Škoda způsobená poškozením nebyla dosud přesně vyčíslena," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež. Za ten jim v případě dopadení a odsouzení, s ohledem na výši způsobené škody, hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět. (red)

 

Krádeže v obchodech se množí

ilustrační foto PČR

Od pondělí 14. 5. do středy 16. 5. vyjížděli strážníci prostějovské městské policie celkem sedmkrát k drobným krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. U třech případů se jednalo o dospělé osoby. V dalších čtyřech případech se jednalo o mladíky ve shodném věku šestnácti let. 

"Zajímavostí bylo, že všechny krádeže mladistvých se odehrály v jednom supermarketu a tentýž den. Tři z těchto případů dokonce ve shodný čas. Mladíci měli společnou metodu. Odcizené zboží vždy uschovali do batohu a poté se pokusili projít pokladní zónou bez zaplacení, kde byli zadrženi ostrahou obchodního domu," uvedla strážník Tereza Greplová. Výše způsobené škody u všech krádeží byla vyčíslena na 1 159,- korun. K poškození prodejního sortimentu nedošlo, a proto mohlo být odcizené zboží vráceno zpět do prodeje.

Vloupání do bytu přišlo na jedenáct tisíc

ilustrační foto PČR

V dosud přesně nezjištěném čase v době od pondělního odpoledne do úterních ranních hodin dne 15. května 2018 se dosud nezjištěný pachatel vloupal do bytu v Družstevní ulici v Prostějově. Do bytu ve zvýšeném přízemí domu pachatel vnikl přes balkon po rozbití okna.

"Následně celý byt prohledal a odcizil z něho notebook značky Asus. Výše způsobené škody byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun na poškozeném okně a na 500 korun odcizením notebooku," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci, přečinu porušení domovní svobody a přečinu krádež. V případě dopadení a odsouzení pachateli tohoto skutku za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

 

 

V domě kradl nájemník

ilustrační foto

V pátek 4. května 2018 v odpoledních hodinách došlo k odcizení televizoru a počítačového monitoru z rodinného domu v obci Alojzov. Pachatelem byl vykutálený nájemník.

"Provedeným šetřením se jako podezřelého podařilo ustanovit třicetiletého muže, který v domě na základě dohody s majiteli od ledna letošního roku bydlel. Protože však řádně neplatil dohodnutý nájem, tento vztah s majiteli domu směřoval k ukončení. V pátek 4. května 2018 se muž rozhodl z domu sám odstěhovat. Ke svým věcem však „přibalil“ také uvedený televizor a počítačový monitor. Tím majitelům domu způsobil škodu vyčíslenou na 7 500 korun. Provedeným šetřením policisté zjistili, že věci muž prodal do jednoho z prostějovských bazarů.