zloděj

Vloupání do dílny obecního úřadu přišlo na třiatřicet tisíc

ilustrační foto PČR

V době od 24. do 28. ledna 2019 se dosud nezjištěný pachatel vloupal do dílny obecního úřadu v obci na Němčicku. Po násilném vniknutí pachatel z dílny odcizil nářadí a pohonné hmoty. 

Obecnímu úřadu tak způsobil škodu 32 850 korun na odcizených věcech a jeden tisíc korun poškozením vstupních dveří. "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. Za ten pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Z nádrže auta odčerpal zloděj 20 litrů nafty. A zničil ji

ilustrační foto PČR

V době od 17. do 25. ledna 2019 na parkovišti v ulici 1. máje v Nezamyslicích navrtal dosud nezjištěný pachatel palivovou nádrž dodávkového automobilu značky Peugeot. Z nádrže poté pachatel odčerpal přibližně dvacet litrů motorové nafty. 

"Tím majiteli vozidla způsobil škodu ve výši 600 korun odcizením a tři tisíce korun poškozením automobilu. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek.

Za ten pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

 

Vloupání do rodinného domu se nevyplatilo

ilustrační foto

V dosud přesně nezjištěné době od 23. do 26. ledna 2019 se dosud nezjištěný pachatel vloupal do rodinného domu v obci Mostkovice. Po násilném vniknutí dveřmi ze dvora pachatel dům prohledal, ale nic zde neodcizil. 

"Poté si otevřel okno do ulice, kterým dům opustil. Výše škody způsobené poškozením dveří byla předběžně vyčíslena na dva tisíce korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež ve stádiu pokusu. Pachateli tohoto skutku v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta", popsal událost František Kořínek, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)  

Policisté žádají o spolupráci. Při pátrání po navrtávači nádrží

Foto PČR

Přes noc z 21. na 22. ledna 2019 dosud nezjištěný pachatel před rodinným domem ve Výšovicích navrtal palivovou nádrž osobního automobilu Fiat Punto. Takto vzniklým otvorem pak z nádrže odcizil asi 15 litrů benzínu. 

Majitel vozidla způsobenou škodu předběžně vyčíslil na 500 korun na odcizeném palivu a na 2 500 korun na poškozené nádrži. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. Za ten pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Vloupání do neobydleného domu stálo majitele kolo. A česnek

ilustrační foto cesnekzmoravy.cz

V dosud přesně nezjištěné době v období od 17. do 21. ledna 2019 se dosud nezjištěný pachatel vloupal do neobydleného rodinného domu v obci Mostkovice. 

"Po násilném překonání vstupních dveří pachatel dům prohledal a odcizil z něho fialové elektrokolo a dva kilogramy česneku. Majiteli domu tím měl způsobit škodu předběžně vyčíslenou na osm tisíc korun," podotkl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. Za ten pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Přišel si pro kolo do sklepa

Foto FB

V době od 15. do 17. ledna 2019 neznámý pachatel vnikl do domu v Prostějově na ulici Šárka. Dostal se až do společných prostor domu, aniž by poškodil dveře. Zde si vybral jednu sklepní kóji, na níž vytrhl petlici se zámkem a pronikl dovnitř. Z kóje odcizil dámské trekové jízdní kolo černozelené barvy. 

Jednatřicetileté majitelce způsobil škodu přes 7 000 korun. "Je pro mě velice důležité, ale hlavně citová záležitost. Kdybyste ho někde zahlédli, dejte mi vědět, nebo kontaktujte ihned PČR," vzkazuje na FB majitelka. "Pachateli hrozí za přečiny krádež a porušování domovní svobody trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta," doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

 

Pro dobrotu na žebrotu. Stopař se odměnil krádeží

ilustrační foto

Žádného náhodného stopaře už do svého vozidla zřejmě nevezme čtyřicetiletý muž z Olomouce, který chtěl pomoci a v obci Kokory, ve čtvrtek, krátce po šesté hodině ranní, zastavil neznámému muži. Svezl ho do Přerova, místní části Předmostí, kde na ulici Prostějovská vystoupil z auta.

"Aniž by si poškozený všiml, odvděčil se mu spolucestující tím, že mu odcizil příruční tašku, kterou měl položenou mezi předními sedadly. Společně s taškou přišel o peněženku, osobní doklady, finanční hotovost 76 000 Kč, platební kartu, firemní účtenky a služební mobilní telefon. Celkovou škodu, kterou neznámý lapka způsobil nejen svému dobrodinci, který ho svezl, ale také brněnské firmě, byla vyčíslena na téměř 80 000 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. "Případ šetříme pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," dodala. (red)

Další auta na suchu. Navrtávač nádrží řádí dál

ilustrační foto

Dvě zaparkovaná auta si neznámý pachatel vyhlédl v obci Čelechovice na Hané. 

V době od úterý do čtvrtka u vozidel Škoda Fabia a Škoda 136L provrtal plastové nádrže, z nichž postupně odčerpal 40 a 20 litrů benzínu Natural 95. Svým počínáním způsobil několikatisícovou škodu, která bude upřesněna. "Pachateli hrozí za přečin krádež až dvouletý pobyt za mřížemi," upozornil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

 

Na diskotéce přišel o peněženku

ilustrační foto

Z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je podezřelý zatím neznámý pachatel, který měl v sobotu 12. ledna 2019, někdy mezi jednou hodinou v noci a polednem, okrást na jedné z prostějovských diskoték šestatřicetiletého muže.

Z bundy, kterou měl odloženou v šatně, mu měl ukrást peněženku. Poškozený v ní měl peníze české i cizí měny (5 000 korun a 600 euro), osobní doklady a platební kartu. Vznikla mu škoda za předběžně 20 563 korun. "Pachateli, v případě jeho z jištění, hrozí za oba trestné činy až dva roky za mřížemi," dodala policejní mluvčí Irena Urbánková. (red)

Na diskotéce si odložil věci do šatny. Přišel o ně

ilustrační foto

V sobotu 5. ledna se na prostějovské policisty obrátil osmnáctiletý mladík s tím, že postrádá svůj batoh, ve kterém měl uloženo oblečení a svazek klíčů.

"Batoh si měl uložit do šatny jedné z prostějovských diskoték v pátek 4. ledna před půlnocí. Odcizením věcí vznikla poškozenému škoda za 3 000 Kč. Věc šetříme pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku", uvedla Jiřina Vybíhalová, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)