zloděj

Ukradl slivovici. Dvacet litrů

ilustrační foto

V době od 13. do 18. října vnikl do sklepní kóje v Prostějově na ulici Václava Špály neznámý pachatel. Po té, co se dostal dovnitř, z ní odcizil dva skleněné demižony o obsahu pěti litrů slivovice a jeden demižon s deseti litry slivovice.

Majitel si škodu vyčíslil na 6 500 Kč. "Případ šetříme pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody, za který hrozí dle trestního zákoníku až tříletý trest odnětí svobody," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

 

Krádež v myčce

ilustrační foto ber

V neděli v podvečer přišla o značkovou kabelku dvaapacesátiletá žena na myčce v Prostějově.

Taška zmizela z vozidla Škoda Octavia ze sedadla spolujezdce a poškozená v ní měla sluneční brýle a peněženku, ve které se nacházela finanční hotovost čtyři tisíce korun, osobní doklady a doklady od vozidla a také platební karta. Poškozená si škodu vyčíslila na sedmnáct tisíc korun. "Případ šetříme pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

 

 

 

 

V restauraci přišel o peněženku

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Ve čtvrtek 12. 10. 2017 přijali policisté obvodního oddělení Prostějov 1 oznámení o krádeži, k níž došlo v úterý, 10. 10. 2017 v odpoledních hodinách v jedné z prostějovských restaurací.

Šestašedesátiletému muži někdo nepozorovaně odcizil z jeho bundy, kterou měl volně odloženou, peněženku s celým obsahem. Kromě sedmi tisíc korun v ní měl i osobní doklady," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za který pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí až dva roky za mřížemi. (red)

Z pastviny odlákal býka. Zvíře zabil a maso ukradl

ilustrační foto

Policisté obvodního oddělení Moravský Beroun prověřují od včerejšího dne krádež býka, k níž mělo dojít v době z 8. 10. na 9. 10. 2017. 

"Někdo neznámý nezjištěným způsobem z pastviny v katastru obce Domašov nad Bystřicí odlákal býka ve stáří pěti měsíců do nedalekého lesního porostu, kde ho usmrtil a část z takto usmrceného býka odcizil. Poškozené společnosti tak způsobil škodu za předběžně 24 000 korun," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dva roky. (red)

 

 

Vloupání do vozidel. U hřbitova

ilustrační foto PČR

Během právě skončeného víkendu přijali prostějovští policisté oznámení o dvou vloupáních do zaparkovaných vozidel. K oběma došlo na parkovišti u Městského hřbitova v Prostějově.

V prvním případě se v sobotu před sedmnáctou hodinou dosud nezjištěný pachatel vloupal do automobilu typu Škoda Fabia. Po rozbití okénka pravých předních dveří z podlahy před sedadlem spolujezdce odcizil dámskou kabelku. Spolu s ní její devětašedesátiletá majitelka přišla i o peněženku s dvěma platebními kartami, finanční hotovostí dva tisíce korun, osobními doklady a telefon značky Nokia. Celková výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena na 6 500 korun.

Ukradli motorku. Neviděli jste ji?

Foto FB

S prosbou o pomoc se na veřejnost obrací David Kučera. Tomu byl z garáže v Rozstání v době od 5.10. do 6.10. mezi 12 až 6 hodinou ranní odcizen motocykl značky KTM sx-f 350.

"Kdyby měl někdo informace nebo ji někdo poznal, kdekoliv na inzerátu nebo ji někde zahlédl, klidně pište na FB nebo volejte telefonní číslo 777 987 933," vzkazuje nešťastný majitel. (red)

 

Ukradená kola. Pro změnu v Krasické

ilustrační foto

V době od 26. září do 5. října 2017 vnikl dosud nezjištěný pachatel do sklepních prostor bytového domu v Krasické ulici v Prostějově. 

"Tam poté násilně vnikl do jedné ze sklepních kójí, ze které odcizil dámské trekingové jízdní kolo typu Leader Fox Toscana Gent šedé barvy a pánské horské jízdní kolo značky Muddyfox černomodré barvy. Majitelé způsobenou škodu vyčíslili na 12 100 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za přečin porušování domovní svobody a přečin krádež hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

 

Kradl, poškodil policejní celu a opět kradl

ilustrační foto

Z nejméně sedmi skutků majetkové kriminality podezírali prostějovští kriminalisté osmatřicetiletého muže z Prostějovska. Po zadržení se podezřelý během výslechu ke krádežím na Prostějovsku a Přerovsku přiznal.

"Odcizením tří jízdních kol, tří mobilních telefonů a jedněch dámských bílých botasek způsobil majitelům věcí škodu vyčíslenou na bezmála 39 tisíc korun. Věci kradl, kdykoli k tomu dostal příležitost. Jeho kořistí se tak stalo například jízdní kolo v hodnotě 20 tisíc korun odcizené před prostějovským supermarketem, další kolo a mobilní telefon odcizené v obci Radslavice na Přerovsku, ale i uvedené dámské botasky odcizené z chodby bytového domu v obci Smržice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Vloupání do mateřské školy

ilustrační foto

Přes noc z 2. na 3. října 2017 se dosud nezjištěný pachatel za použití násilí vloupal do budovy mateřské školy v obci na Plumlovsku. Budovu prohledal a odcizil z ní notebook značky HP a z příruční pokladničky finanční hotovost ve výši 10 tisíc korun.

Celková výše škody způsobené odcizením věcí a poškozením zařízení byla vyčíslena na 22 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. "Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," dodal policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Odložená kabelka v obchoďáku v centru rychle přilákala zloděje

ilustrační foto

V pátek 29. září 2017 v 17:00 hodin odcizil dosud nezjištěný pachatel z chodby veřejných toalet v obchodním domě v centru města Prostějova volně odloženou dámskou kabelku.

"Spolu s kabelkou její jednaosmdesátiletá majitelka přišla i o peněženku s osobními doklady sebe i svého manžela, doklady k vozidlu, platební kartou a finanční hotovostí čtyři tisíce korun, klíče k automobilu a mobilní telefon. Celkem byla výše způsobené škody vyčíslena na 5 700 korun," konstatova policejní mluvčí František Kořínek.