zloděj

Vloupání do restaurace poblíž centra způsobilo škodu téměř šedesát tisíc!

ilustrační foto PČR

Přes noc z neděle na pondělí 15. října 2018 se dosud nezjištěný pachatel vloupal do provozovny restaurace nedaleko centra města Prostějova.

"Po vniknutí dovnitř pachatel objekt prohledal a odcizil z něho příruční pokladnu s finanční hotovostí, stolní počítač, notebook, dvě bezpečnostní kamery a deset lahví tvrdého alkoholu různých značek. Celková výše způsobené škody byla vyčíslena na 56 500 korun," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. V případě dopadení a odsouzení pachateli tohoto skutku za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. (red)

 

Osm krádeží na Němčicku má na svědomí recidivista

ilustrační foto PČR

Z přečinu krádež, přečinu porušování domovní svobody a přestupku proti majetku viní policisté jednapadesátiletého muže z Kojetínska. Těchto skutků se měl dopustit v celkem osmi případech v období od začátku roku do současnosti v obcích Němčice nad Hanou a Vrchoslavice. 

Objektem zájmu obviněného muže byly zejména zahradní chatky či stavební buňky, v jednom případě se pak vloupal do rekonstruovaného domu. Do objektů se muž vloupával po násilném překonání vstupních dveří či branek. Poté z nich odcizil nářadí, materiál či různé vybavení. V jednom případě v neužívaném objektu demontoval a odcizil 21 kusů zářivek a 15 kusů ozdobných lišt. Celková výše způsobené hmotné škody byla dosud vyčíslena na 76 700 korun.

Za krádeže batohů si majitelé mohli sami

ilustrační foto

Dva případy odcizení batohů řeší prostějovští policisté. V obou nesou hlavní odpovědnost jejich majitelé. 

V dosud přesně nezjištěné době ve dnech 27. – 28. září 2018 využil dosud nezjištěný pachatel neopatrnosti obyvatele bytu v Rejskově ulici v Prostějově. Neuzamčenými vstupními dveřmi vstoupil do bytu, kde z chodby odcizil odložený batoh. S tím jeho třiatřicetiletý majitel přišel i o svazek klíčů, dioptrické brýle a peněženku s doklady, platební kartou a finanční hotovostí 300 korun. Celkem poškozený způsobenou škodu vyčíslil na 1 800 korun.

Navštívil tři zahrady. Způsobil škody za tisíce korun

ilustrační foto

Škodu za více jak 40.000 Kč způsobil neznámý pachatel, který v obci Slatinky „navštívil“ tři zahrady. 

V období od 12. do 13. září překonal oplocení rodinného domu a vypáčil okno zahradního domku. "Uvnitř odcizil různé nářadí např. vrtačku, motorovou pilu, pásovou brusku apod. Krádeží způsobil škodu za 6.100 Kč a poškozením okna 7.000 Kč. Následně pachatel rozpletl oplocení v zadní části další zahrady. Z garáže spojené se zahradním domkem odcizil dvě pánská horská jízdní kola zn. Cube a Trek v hodnotě 30.000 Kč. Tím pachatel nekončil. Ještě zamířil na třetí zahradu, na které vypáčil dveře vedoucí do stavební buňky.

Zloděj využil mužovy opilosti. A okradl ho

ilustrační foto

V sobotu 8. září 2018 kolem čtvrté hodiny ranní využil dosud nezjištěný pachatel opilosti čtyřiatřicetiletého muže a na přesně nezjištěném místě v Olomoucké ulici v Prostějově, mezi křižovatkami s ulicemi Šafaříkovou a Sladkovského, mu odcizil taštičku. 

Tu měl poškozený muž zavěšenou přes rameno, ale s ohledem na svůj stav pachateli v činu nedokázal zabránit. "Spolu s taštičkou přišel muž i o mobilní telefon, skládací nožík a svazek devíti klíčů. Celkem způsobenou škodu vyčíslil na bezmála 4 500 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Zloděj ukradl BMW 530D xDrive za 1,7 milionu korun

Ilustrační foto BMW.cz

Přes noc ze čtvrtka 30. srpna na pátek 31. sprna ukradl neznámý zloděj v Tovéři u Olomouce BMW 530D xDrive za 1,7 milionu korun.

„Svým skutkem pachatel poškodil provozovatele vozidla, leasingovou společnost a majitelku autosedačky a slunečních brýlí uložených v interiéru. Výše způsobené škody byla předběžně vyčíslena na 1 717 000 korun," řekl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu neoprávněné užívání cizí věci a přečinu krádež. Za ty pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

Od Myší díry zmizel elektrický kabel. Ze země

ilustrační foto ber

V dosud přesně nezjištěné době ve dnech 29. a 30. srpna 2018 v Říční ulici v Prostějově vytahal dosud nezjištěný pachatel ze země nejméně sedmdesát metrů elektrického kabelu, připraveného k zapojení lamp veřejného osvětlení. Po vytažení ze země kabel pachatel odcizil. 

Firmě provádějící v místě práce tím způsobil dosud přesně nevyčíslenou škodu. Ta však zcela zjevně přesáhne pět tisíc korun. "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," upozornil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

I v ordinaci je třeba být obezřetný!

ilustrační foto

Z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku podezírají prostějovští policisté dosud neznámého pachatele. Tohoto skutku se měl dopustit ve středu 29. srpna 2018 v době od 11:30 do 15:00 hodin v ordinaci prostějovské nemocnice.

"Z volně odložené dámské kabelky odcizil peněženku s osobními doklady majitelky, platební kartou, čipovými kartami na vstup do zaměstnání a závodní stravování a finanční hotovostí 5 500 korun. Celkem poškozená dvaatřicetiletá žena způsobenou škodu vyčíslila na 8 500 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za uvedené přečiny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Ze sokolovny zmizelo výčepní zařízení

ilustrační foto

V době od 9. do 10. srpna 2018 dosud nezjištěný pachatel nezjištěným způsobem vnikl do vnitřních prostor budovy sokolovny v obci Zdětín.

"Z kuchyňské linky pachatel odcizil výčepní zařízení typu Kontakt 40K – Profi 2011 včetně pivního a vzduchového vedení a narážecí hlavy. Svým jednáním pachatel majiteli zařízení způsobil škodu vyčíslenou na deset tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V případě dopadení a odsouzení mu za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Zmizelo další kolo. Na přehradě

Ilustrační foto Tvbeskyd

V úterý 21. srpna 2018 v době od 11:00 do 13:30 hodin odcizil dosud nezjištěný pachatel z volně přístupného místa na jižním břehu Plumlovské přehrady pánské jízdní kolo.

Pachatel se kola před zraky schovaného za budovou občerstvení zmocnil, přestože bylo zamknuté lankovým zámkem," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Dvacetileté majitelce kola tím způsobil škodu vyčíslenou na 6 050 korun. V případě dopadení a prokázání viny mu tak za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)