zloděj

Vloupání do kanceláří přišlo na osmdesát tisíc

ilustrační foto PČR

Přes noc z 16. na 17. dubna 2018 se dosud nezjištěný pachatel vloupal do firemní provozovny v obci Brodek u Prostějova.

"Pachatel do objektu vnikl po násilném překonání okna v prvním patře. V budově se poté za použití násilí vloupal do kanceláře, ze které odcizil finanční hotovost bezmála třiaosmdesát tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. Za ten pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. (red)

Zloděj si odnesl ze zahrady keramické sošky

Ilustrační foto edekor.cz

V přesně nezjištěné době od rána dne 11. dubna 2018 do 17:00 hodin následujícího dne vnikl dosud nezjištěný pachatel na zahradu rodinného domu v ulici Marie Majerové v Prostějově-Vrahovicích. 

Na zahradu pachatel vnikl po překonání 180 centimetrové zdi a odcizil z ní sedm kusů keramických sošek zvířat. Majitelka způsobenou škodu vyčíslila na 10 500 korun. "V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto jednání za přečin porušování domovní svobody a přečin krádež hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Odlehčoval sáčkům s tržbou z nápojových automatů

Ilustrační foto http://www.napojoveautomaty.cz

Z přečinu krádež podezírají prostějovští policisté dvacetiletého muže z Olomouce. Okradl automaty.

"Tohoto skutku se měl muž dopustit tím, že jako řidič pověřený obsluhou a odváděním tržeb z nápojových automatů, si měl dne 22. listopadu 2017 z tržbových sáčků z jedenácti přístrojů umístěných na různých místech města Prostějova ponechat část tržby. Jednalo se o částky ve výši od 20 do 2 691 korun. Celková výše takto způsobené škody byla nápojovou firmou vyčíslena na 12 494 korun," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému muži za toto jednání hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Mladí pánové chyceni při činu. Zlodějna se prodraží

ilustrační foto MP

3. dubna dvě hodiny po poledni vyjížděli strážníci do obchodního domu na Vrahovické ulici v Prostějově, kde byli zadrženi dva pachatele při drobné krádeži.

Hlídkou byl zkontaktován pracovník ostrahy. "Bylo zjištěno, že sedmnáctiletý hoch si na prodejní ploše vložil do batohu dva energetické nápoje v hodnotě 87 Kč a devatenáctiletý mladík si do kapes bundy uschoval zboží v hodnotě 38 Kč. Oba se pokusili projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Členem ostrahy byli zadrženi a vyzváni k setrvání na místě do příjezdu strážníků. Odcizené zboží ještě před příjezdem hlídky dobrovolně vydali. K činu se přiznali, ale řešit vzniklou situaci na místě se strážníky odmítli," informovala strážník Tereza Greplová. 

Kradl v domech, kam přišel koledovat. Jel do nemocnice, skončil na záchytce

ilustrační foto

Na velikonoční pondělí v odpoledních hodinách zjistil jednačtyřicetiletý muž v Kostelci na Hané na chodbě domu se dvěma bytovými jednotkami stejně starého muže. Když se ho zeptal, co zde dělá, dostal odpověď, že jde s pomlázkou do bytu ve druhém patře. Když za chvíli zjistil, že se mu z chodby ztratily cigarety, kontaktoval majitele druhého bytu s dotazem, zda něco nepostrádá i on. 

"Po krátké kontrole zjistili, že se z chodby ztratily dva svazky klíčů, na kterých byl mimo jiné i klíč od automobilu. Oba muži usoudili, že věci odcizil muž, který se pohyboval po chodbě domu, a vyběhli ho hledat před dům. Tam ho zahlédli, jak právě vchází do vedlejšího domu. Když ho doběhli a zjistili, že věci opravdu odcizil on, došlo na místě k incidentu, při kterém měl být podezřelý muž zraněn," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že věc je šetřena pro podezření z přestupku proti občanskému soužití.

V neobydleném domě ukradl zloděj šperky

ilustrační foto

Přes noc z 28. na 29. března 2018 se dosud nezjištěný pachatel vloupal do neobydleného rodinného domu v obci Ohrozim. 

"Pachatel po násilném překonání vstupních dveří dům prohledal a odcizil z něho dva hladké snubní prsteny, jeden zásnubní prsten a řetízek s přívěskem. Celková výše způsobené škody byla předběžně vyčíslena na 4 700 korun," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Pachateli tohoto skutku za přečin krádež v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Ze stavby zmizela mobilní toaleta

ilustrační foto toi

V přesně nezjištěné době během uplynulého víkendu odcizil dosud nezjištěný pachatel mobilní WC umístěné na staveništi rekonstrukce vozovky mezi obcemi Vranovice a Vincencov. 

Odcizením mobilní toalety modrobílé barvy pachatel společnosti poskytující hygienický servis staveb způsobil škodu vyčíslenou na patnáct tisíc korun. "V případě dopadení a odsouzení mu za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," informoval policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Cestou z Poděbradova náměstí k ulici Kostelní přišla o peněženku

ilustrační foto

Zřejmě na obratného zloděje narazila v pátek odpoledne v Prostějově šestapadesátiletá žena. Ten pravděpodobně někde na trase z Poděbradova náměstí k ulici Kostelní využil chvilky její nepozornosti a z kabelky, kterou měla zavěšenou na rameni, jí odcizil peněženku. Žena tak přišla o finanční hotovost, osobní doklady a platební karty.

"Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pokud bude pachatel dopaden, hrozí mu podle trestního zákoníku až dvouletý trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci", uvedla k případu Jiřina Vybíhalová, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)

 

Zloděje obrazu z galerie lapili policisté. Byl na mol

ilustrační foto PČR

V sobotu 10. března 2018 přijali prostějovští policisté oznámení o krádeži jednoho a poškození druhého obrazu vystavených v nákupní galerii v centru města Prostějova. Obraz o rozměru 45 x 60 cm s názvem „V lese“ pachatel vyřezal z rámu a odcizil. Obraz stejné velikosti s názvem „Evoluce“ v hodnotě 6 tisíc korun se pachateli odcizit nepodařilo. Došlo pouze k jeho poškození. Celý incident i s pachatelem byl zaznamenán kamerovým systémem. Policisté věc na místě zadokumentovali a odjeli ji zpracovat administrativně.

"Přibližně za dvě a půl hodiny jsme přijali oznámení, že pachatel se vrátil na místo činu a byl zadržen. Po opětovném příjezdu na místo policisté zjistili, že zadrženým je pětapadesátiletý muž z obce na Prostějovsku. Ten se k činu doznal a policisté u něho zajistili i odcizené plátno. Jako motiv muž uvedl, že si chtěl koupit jídlo. Provedenou dechovou zkouškou u něho policisté změřili hodnotu 2,45 ‰ alkoholu v dechu," uvedl policejní mlučí František Kořínek s tím, že podezřelý muž není policistům neznámý.

Recividisté okradli starší ženu. V supermarketu na Plumlovské

ilustrační foto PČR

V úterý 6. března 2018 v poledne nakupovala třiašedesátiletá žena v prodejně supermarketu v Plumlovské ulici v Prostějově. Její zaujetí sortimentem využili dva recidivisté a z tašky s kolečky jí v nestřeženém okamžiku odcizili peněženku. Společně s peněženkou žena přišla i o osobní doklady, tři platební karty a finanční hotovost 450 korun. Celková výše způsobené škody byla vyčíslena na 500 korun. 

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. "Zejména na základě pořízeného videozáznamu a osobní znalosti policisté jako podezřelé ustanovili čtyřiačtyřicetiletou ženu a o rok staršího muže. Ti se tohoto skutku měli dopustit přesto, že oba byli v minulosti pro obdobnou trestnou činnost odsouzeni," informoval policejní mluvčí František Kořínek.