zloděj

Z bytu na ubytovně odnesl zloděj lup za 45 tisíc

ilustrační foto

Během včerejšího dne vnikl dosud nezjištěný pachatel do bytu v jedné z prostějovských ubytoven.

"Po násilném překonání pachatel byt prohledal a odcizil z něho tři mobilní telefony, tablet, peněženku, osobní doklady, dvě platební karty, finanční hotovost 1 200 euro a šest kartonů cigaret značky Winston. Poškození obyvatelé bytu vzniklou škodu vyčíslili celkem na 45 400 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za přečin porušování domovní svobody, přečin krádež a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. (red)

Notebook odcizila rodinná známá

ilustrační foto

V polovině ledna tohoto roku prostějovští policisté obdrželi oznámení o odcizení notebooku značky Acer přímo z prostějovského bytu třiadvacetileté ženy. Někdo ho ukradl bez použití násilí. Viník je již znám. 

"Provedeným ohledáním místa činu jsme nezjistili žádné známky násilného vniknutí do bytu. Následně provedeným prověřováním se nám jako pachatelku podařilo ustanovit třicetiletou rodinnou známou poškozené ženy. Ta do bytu neoprávněně vnikla za použití shodného klíče. Po odhalení podezřelá žena odcizený počítač v hodnotě bezmála čtyř tisíce korun policistům vydala," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Pro své jednání je podezřelá ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež. Za ty trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

Vloupání do vozidla se zloději vyplatilo. Neopatrnost jeho majitele stála 25 tisíc korun

ilustrační foto PČR

V pondělí  krátce po desáté hodině dopoledne využil dosud nezjištěný pachatel neopatrnosti majitele vozidla Škoda Fabia, zaparkovaného u hřbitova v obci Kostelec na Hané. Pachatel po rozbití skleněné výplně pravých předních dveří z vozidla odcizil dvě viditelně umístěné tašky. 

"Spolu s taškami starší manželé přišli i o osobní doklady, platební kartu, mobilní telefon značky Nokia, tablet značky LG a finanční hotovost ve výši 13 500 korun. Celkem pachatel svým činem způsobil škodu vyčíslenou na 25 200 korun," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. V případě dopadení a odsouzení mu za přečin krádež a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Zloděj v domě!

ilustrační foto znak PČR

V době mezi 28. únorem a 2. březnem přelezl neznámý pachatel branku u rodinného domu a vnikl na jeho pozemek. Za použití násilí vypáčil dveře domu, do kterého následně i bez pozvání vstoupil. 

"Prohledal jak přízemí, tak i poschodí domu a ukradl z něj především hodnotné věci, a to konkrétně šperky, hodinky, péřovou přikrývku a notebook. Na odcizených věcech způsobil škodu 75 800 Kč, na poškození nebyla škoda doposud vyčíslena. Neznámý pachatel se bude v případě dopadení zodpovídat z trestných činů krádež a porušování domovní svobody s možnou až pětiletou trestní sazbou odnětí svobody", popsala nepříjemnou událost Miluše Zajícová, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red) 

Vůz zůstal pět minut bez dozoru

ilustrační foto

V pátek 24. února 2017 odpoledne vnikl neznámý pachatel do osobního motorového vozidla odstaveného u hřbitova v Prostějově – Žešově. 

"Pachatel využil několika minut, kdy se řidička a její spolujezdkyně od vozidla vzdálily. U auta rozbil sklo pravých předních dveří a z interiéru odcizil odloženou kabelku. S kabelkou tak jedna z žen přišla o peněženku, osobní doklady, mobilní telefon a další věci. Celková škoda byla předběžně vyčíslená na asi 13 tisíc korun", popsala případ mluvčí Marie Šafářová z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. (red)

Vloupal se do domu. Odnesl věci za padesát tisíc!

ilustrační foto ber

V noci z 10. na 11. února se dosud nezjištěný pachatel vloupal do rodinného domu v Trávnické ulici v Prostějově. Pachatel nejprve překonal zděné oplocení pozemku a poté za použití násilí vnikl do rodinného domu. 

"Dům následně prohledal a odcizil z něho dvě platební karty a šperky v hodnotě předběžně vyčíslené na 50 tisíc korun. Na dalších 20 tisíc korun byla vyčíslena škoda způsobená poškozením zařízení domu," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. V případě dopadení a odsouzení pachateli tohoto skutku za přečin porušování domovní svobody, přečin krádež a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. (red)

Nezvaný host v restauraci. Škoda za 77 tisíc

ilustrační foto ber

Někdy v čase z 9. února na 10. února došlo ke vloupání do restauračního zařízení v malé obci v územní působnosti obvodního oddělení Němčice nad Hanou. 

Prozatím někdo neznámý se do restaurace dostal po násilném poškození okna i dveří a z vnitřních prostor odcizil pochutiny, cigarety různých značek, elektronickou pokladnu EET a peníze. Škoda poškozením a odcizením byla předběžně vyčíslena na 77 000 korun. "Pachateli, v případě jeho z jištění, hrozí za trestné činy krádež a poškození cizí věci, až dva roky za mřížemi," konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková. (red)

Starožitná promítačka skončila ve sběru

ilustrační foto PČR

Z trestného činu krádež podezírají policisté trojici mužů ve věku 37, 39 a 60 let. Tohoto skutku se měli dopustit tím, že 8. září 2016 v přesně nezjištěné době společným jednáním z budovy sokolovny v obci na Prostějovsku odcizili starožitný promítací stroj. 

"Jednalo se o promítačku s pohonem na kliku a kahanovým osvětlením, pravděpodobně z dvacátých let minulého století. Podezřelí se přístroje v budově patřící obci zmocnili při probíhajícím úklidu a její přípravě k rekonstrukci. Následujícího dne přístroj odevzdali ve výkupně sběrných surovin a utrženou sumu bezmála 1 900 korun si rozdělili a ponechali pro svoji potřebu," popsal případ policejní mluvčí František Kořínek s tím, že podezřelí způsobili škodu vyčíslenou na 30 tisíc korun. K činu se pachatelé přiznali. V současnosti je ve věci vedeno zkrácené přípravné řízení.

Dárek pro kamarádku se pokusil ukrást

ilustrační foto

V úterý 7. února vzal v jedné prostějovské prodejně mladý muž z regálu dámské nůžky v hodnotě 220 Kč a vložil si je do rukávu své bundy. Poté prošel přes pokladní zónu bez zaplacení.

"Netušil, že jeho počínání spatřil pracovník ostrahy. Ten ho vzápětí vyzval k vyčkání příjezdu strážníků. Hlídce se mladík ke krádeži přiznal. Blokovou pokutu však zaplatit odmítl, tudíž celá věc byla pro podezření z přestupku proti majetku postoupena správnímu orgánu," informovala strážník Jana Adámková. Ten má možnost udělit pokutu do výše až 15 000 Kč. Strážníci v blokovém řízení maximálně 5000 Kč. (red)

Okno překonal, ale do domu nevnikl

ilustrační foto

Včera v nočních hodinách se dosud nezjištěný pachatel v okrajové místní části města Prostějova pokusil vloupat do rodinného domu. Zabránilo mu v tom zabezpečovací zařízení.

"Pachatel po překonání oplocení pozemku násilím překonal i okno v přízemí. Přesto do domu samého již nevnikl, protože byl vyrušen majitelem objektu, kterého na jeho přítomnost upozornil elektronický zabezpečovací systém," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Svým jednáním pachatel poškozením okna způsobil škodu předběžně vyčíslenou na tři tisíce korun. Pachateli tohoto skutku v případě dopadení a prokázání viny za přečin krádež ve stádiu pokusu a přečinu porušování domovní svobody hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)