zloděj

Mladý muž dnes prokázal velkou odvahu! Chytil lupiče a předal ho policii

Foto David Rek

Málokdo z nás by se dokázal zachovat tak duchaplně, jako David Rek. Mladý muž byl dnes svědkem loupeže. Neváhal, za lupičem se vydal a předal ho policii.

"Jeli jsme s přítelkyní autem po Žeranovské ulici a uviděli jsme, jak nějaký mladík strhl staré paní z krku řetízek a rozběhl se směrem k Brněnské. Jel jsem za ním po Rumunské a Krokově, kde jsem ho zahlédl mezi domy. Vyběhl jsem z auta a doběhl ho. Podařilo se mi ho chytit a přítelkyně hned volala policii," sdělil redakci odvážný mladý muž. Lupiče předal policistům a vydal se zpět na zastávku. "Okradenou paní jsem naložil a  odvez rovněž k výslechu na policii," vysvětlil. 

Krádež peněženky z volně odložené kabelky. Zloději vynesla desítky tisíc

ilustrační foto

V pondělí 5. června 2017 po sedmnácté hodině měl dosud nezjištěný pachatel v prodejně v centru města Prostějova z volně odložené dámské kabelky odcizit peněženku. 

"S peněženkou její třiapadesátiletá majitelka přišla i o tři platební karty a finanční hotovost 60 tisíc korun," upřesnil policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě dopadení a odsouzení pachateli tohoto skutku hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. (red)

 

Vloupání do čerpací stanice přišlo na 120 tisíc!

ilustrační foto

Dosud nezjištěný pachatel se přes noc ze soboty na neděli 28. května vloupal do prodejny benzínové čerpací stanice v obci na Němčicku.

Pachatel do objektu vnikl po násilném překonání vstupních dveří. "Objekt následně prohledal a odcizil z něho finanční hotovost ve výši 1 500 korun, stírací losy v hodnotě bezmála 50 tisíc korun, dálniční známky v hodnotě 17 300 korun, různé autodoplňky, cigarety, cukrovinky a dva odpadkové koše s logem firmy Algida. Poškozená společnost škodu vyčíslila na celkem 122 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež.

Vloupání do rodinného domu vynese až tři roky

ilustrační foto

V období od 19. do 21. května 2017 se dosud nezjištěný pachatel vloupal do rodinného domu v severozápadní části města Prostějova. 

Pachatel nejprve překonal oplocení pozemku a poté za použití násilí i vstupní dveře do domu. Následně dům prohledal a odcizil z něho finanční hotovost ve výši 10 tisíc korun, platební kartu, mobilní telefon a zlaté šperky a zlaté hodinky. Celková výše způsobené škody nebyla dosud přesně vyčíslena.

Vloupání do rekreační chaty na Plumlovské přehradě přijde až na dva roky

ilustrační foto

V době od poloviny dubna do současnosti se dosud nezjištěný pachatel vloupal do rekreační chaty v lokalitě u Plumlovské přehrady. Způsobil majiteli škodu za bezmála 40 tisíc korun.

Pachatel při vniknutí do chaty poškodil prosklenou verandu, kovovou mříž a vstupní dveře. Z chaty poté odcizil čtyři obrazy – reprodukce děl Jana Zrzavého, sadu montážních klíčů GOLA, elektrický vařič, dvě stará rádia a dvě lahve alkoholu. Svým činem pachatel způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 37 tisíc korun. "Za přečin krádež a přečin porušování domovní svobody pachateli tohoto skutku v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Vloupal se do dvou bytů na sídlišti Hloučela. Zmizely šperky, hotovost, hodinky...

ilustrační foto

Ve čtvrtek v dopoledních hodinách se dosud nezjištěný pachatel vloupal do dvou bytů ve třetím patře panelového domu na sídlišti Hloučela v Prostějově. Pachatel do bytů vnikl po vypáčení vstupních dveří.

" Byty následně prohledal a odcizil z nich na čtyři desítky kusů šperků z cenných kovů, dámské pozlacené hodinky a finanční hotovost v americké, polské a ukrajinské měně," uvedl policejní mluvčí rantišek Kořínek s tím, že celková výše způsobené škody nebyla dosud přesně vyčíslena. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za přečin porušování domovní svobody a přečin krádež hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

Vloupání do rodinného domu přišlo na čtyřicet tisíc

ilustrační foto

Během pondělí se dosud nezjištěný pachatel vloupal do rodinného domu v obci na Němčicku. Pachatel do domu vnikl po násilném překonání dveří.

"Dům prohledal a odcizil z něho finanční hotovost ve výši 25 tisíc korun a dvě dotykové obrazovky videotelefenu typu Fermax 1402. Celkem majitel škodu způsobenou odcizením věcí vyčíslil na 38 tisíc korun. Na další 4 tisíce korun pak vyčíslil škodu způsobenou poškozením vstupních dveří," popsal policejní mluvčí František Kořínek. V případě dopadení a odsouzení pachateli tohoto skutku za přečin krádež a přečin porušování domovní svobody hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

Jedenáctiletému chlapci ukradl čtrnáctiletý telefon. Byl i v celostátním pátrání!

ilustrační foto

Ve středu 10. května v podvečer přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení od muže, který se nacházel na hřišti na Tylové ulici. Zde ho požádal o přivolání hlídky jedenáctiletý hoch. Ten viděl okolo procházet dvě osoby, které mu dnešního dne odcizily mobil. 

Na místo byla vyslána hlídka, která chlapce naložila do služebního vozidla. "Při pátrání po okolí spatřen mladík, který se měl krádeže dopustit. Ten, jakmile uviděl hlídku, začal utíkat. Dopadnout se ho strážníkům podařilo až na městské tržnici za použití donucovacích prostředků," uvedla strážník Tereza Greplová. Při zjišťování totožnosti vyšlo najevo, že je čtrnáctiletý mladík veden v evidenci osob, po kterých vyhlásila Policie ČR pátrání. Byl převezen na obvodní oddělení, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. (red)

 

Povedená brigáda. Za dva dny třináct tisíc

ilustrační foto

Ve dnech 18. a 23. února 2017 mělo v prostějovském bytě dvaatřicetileté ženy dojít ke krádeži finanční hotovosti přímo z její kabelky. Provedeným prověřováním policisté došli k závěru, že činu se měla dopustit devětadvacetiletá známá poškozené ženy. 

Ta měla do bytu přístup, protože poškozené ženě pomáhala s vedením domácnosti. Policisté ženu podezírají, že měla v obou případech využít doby, kdy byla majitelka bytu ve sprše. V prvním případě takto měla odcizit pět tisíc a ve druhém osm tisíc korun. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. Za ten trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta. "Podezřelá žena svou vinu odmítla, ale vzniklou škodu se zavázala nahradit. Ve věci bylo vedeno zkrácené přípravné řízení," informoval policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Případ vloupání do bytu se nakonec vyvinul jinak

ilustrační foto

V úterý 9. května přijali policisté oznámení dvaadvacetiletého muže, že přes noc z 8. na 9. května se do jeho bytu v Prostějově měl vloupat neznámý pachatel a to v době, kdy měl v bytě spát a ukrást mu věci za třicet tisíc. Všechno ale bylo jinak.

"Pachatel měl z bytu poté odcizit peněženku s finanční hotovostí bezmála deset tisíc korun a mobilní telefon typu iPhone 6 S. Celkem měl pachatel svým činem způsobit škodu vyčíslenou na bezmála třicet tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež. Za ty trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.