Vítězkou 10000 kroků je paní Marta. Je ji šestaosmdesát!

Vítězkou 10000 kroků je paní Marta. Je ji šestaosmdesát!
Foto MMP

Primátor města František Jura dnes pogratuloval paní Martě z Prostějova za vítězství v akci, kterou spolupořádalo prostějovské Sportcentrum, a která nesla název 10 000 kroků. Akce probíhala v průběhu měsíce dubna pod záštitou primátora města.

Lidé si mohli vybrat více než z dvou desítek tras, které pro ně Sportcentrum připravilo a své kroky poctivě zaznamenat. Byť oficiálně akce již skončila, mapky s trasami jsou stále na webu města k dispozici, takže (již mimo soutěž) si může vyzkoušet 10 000 kroků kdokoliv.

Nejlépe uspěla jedna z nejstarších účastnic celorepublikového klání paní Marta z Prostějova, která se, ač na to nevypadá, netají tím, že je jí 86 roků!

"Jsem velmi aktivní člověk již od svého dětství, v mládí jsem byla v Sokole a v Junáku, dělala jsem lehkou atletiku – reprezentovala jsem školu v běhu, i chůze mě doprovází celý život. Chodím denně a za každého počasí! Kromě sportu ráda zpívám a čtu knížky, od roku 2013 navštěvuji Virtuální Univerzitu 3. věku," prozradila paní Marta, které k vynikajícímu výsledku poblahopřál primátor František Jura a také ředitel Sportcentra Jan Zatloukal. (red)

Poslat nový komentář