O přežití budou bojovat i prostějovští průzkumníci

O přežití budou bojovat i prostějovští průzkumníci
ilustrační foto
Další fotky: 
O přežití budou bojovat i prostějovští průzkumníci

 

Armáda připravuje jubilejní dvacátý ročník extrémního závodu Winter Survival. Na desítky kilometrů dlouhé putování napříč Jeseníky se vydá koncem ledna šedesát vojáků z pěti zemí. S veškerou výbavou pro přežití na zádech budou na trase nejtěžšího závodu svého druhu zdolávat skály, rokle, potoky i náročné adrenalinové úkoly. Budou mezi nimi i příslušníci 102. průzkumného praporu z Prostějova.

Tříčlenné vojenské týmy budou muset během čtyř dnů od 27. do 31. ledna urazit asi sto kilometrů napříč horskou přírodou, zdolávat skály, překonávat říční rokle, zachraňovat zraněné nebo střílet ze zbraní a splnit řadu záludných úkolů. Dvě noci stráví venku ve sněhu. V letošním jubilejním dvacátém ročníku se o palmu vítězství s českými vojáky utkají závodníci z Belgie, Německa, Polska a Rakouska. Zástupce bude mít opět i Prostějov. „Za 102. průzkumný prapor bude závodit jedno tříčlenné družstvo,“ potvrdil PvNovinkám vrchní praporčík Pavel Bodrogi.

"Závod je výběrový, nemůže přijet nikdo, kdo by detailně neznal problematiku přežití, vojenského lezení nebo práce s mapou. Představuje vyvrcholení výcviku u vojenských útvarů, ověření kvalit špiček, které pak přenášejí své zkušenosti zpět k jednotkám," uvedl mluvčí závodu Pavel Pazdera z Univerzity obrany v Brně, která závod každoročně pořádá. (red)

Poslat nový komentář