Třetí ligová výhra v řadě! Fotbalisté si poradili i s rezervou Slovácka

Foto Lubomír Kaprál

Prostějovští fotbalisté vstoupili do nového ročníku MSFL správnou nohou a připisují si již třetí vítězství v řadě, tentokrát to odnesl B tým ligového Slovácka, který Hanáci doma přehráli 3:1.

Ještě než se stihlo na trávníku něco pořádně stát, postihla hosty první nepříjemnost, když již v prvních minutách zápasu musel ze zdravotních důvodů opustit hřiště Michna. Další komplikace pak pro hosty ze Slovácka přišla se čtrnáctou minutou, to totiž dlouhý centr dokázala do sítě uklidit letní posila domácíh Petr Nekuda a poprvé se tak měnilo skóre. Poté se hra uklidnila a za mírné převahy domácích se žádné velké šance na hřišti nekonaly, tím dostali hosté šanci udeřit jako blesk z čistého nebe, když ve třiačtyřicáté minutě ze snad vůbec první šance Slovácka prostřelil Fojťášek Kofroně a krátce před odchodem do šaten vyrovnal.

Zápas sledovalo 420 diváku a mezi nimi z VIP prostor i šéf FAČR Miroslav Pelta, než se stihli v druhém poločase usadit, už bylo na hřišti živo. Odehráno bylo sotva pár vteřin, když byl autor první branky Nekuda faulován ve vápně a sudí bez váhání nařídil pokutový kop, k exekuci se postavil Karel Kroupa a neomylně poslal domácí opět do vedení. Kdo čekal, že hosté budou nabuzeni vyrovnáním, byl tedy vyveden z omylu a po vstřelené brance se opět hra vrátila k duchu druhé půle první části. S tím rozdílem že tentokrát domácí už další gól přidali. V osmasedmdesáté minutě se k míči ve vápně dostal Petr Nekuda a svou druhou trefou v utkání rozvlnil síť potřetí. Vůbec můžeme říct, že Nekuda měl vskutku svůj den, když sám vsítil dvě branky a zařídil penaltu, ze které padla třetí. Hanáci si poté svůj náskok již zkušeně pohlídali a mohou se radovat z další ligové výhry.