1.SK stále první. O bod

Foto Lubomír Kaprál

1. SK hostilo na svém trávníku FK Mohelnice.

Mohelnice byla Prostějovu překvapivě více než vyrovnaným protivníkem. Jedinou branku prvního poločasu vstřelil v 33. minutě Hirsch. Po změně stran domácí na svého soupeře doslova vlétli. V průběhu úvodních dvou minut druhého poločasu rozehrávali hned tři rohové kopy. Postupem času se hra vyrovnala a v 71. minutě i stav utkání. Vyrovnání zařídil Bača. Hosté se však z nerozhodného stavu dlouho neradovali. V 74. minutě vrátil domácím vedení Langer. V 77. minutě vrazil v přerušené hře oběma rukama do soupeřova hrudníku Rus, za což viděl červenou kartu a musel předčasně odejít do šaten (předchozí faul na Ruse rozhodčí neviděl). Hosté dokázali převahu jednoho muže v poli zužitkovat. V závěru utkání střídající Hapal vyrovnal na 2:2. Hlavní rozhodčí na svůj výkon hrdý nebude, což mu kapitán Prostějova Kroupa dal najevo po závěrečném hvizdu, a viděl za to žlutou kartu. I přes bodovou ztrátu zůstává 1. SK Prostějov v tabulce na 1. místě.