Vydřené vítězství

Foto Lubomír Kaprál

Po sérii tří utkání bez vítězství chtěli domácí tentokrát bodovat na plno. Vždyť v zápase prvního s posledním bylo "Eskáčko" jasným favoritem. Bohužel na hřišti to příliš vidět nebylo.

Líšeň byla více než rovnocenným soupeřem a v 31. minutě se dokonce ujala vedení. Na Milotinského centr z pravého křídla si naběhl Stehlík, který rozvlnil síť za zády gólmana Bureše. Naštěstí pro Prostějov se hosté z vedení radovali jen tři minuty. Stav srovnal Hirsch nechytatelnou střelou z hranice pokutového území k levé tyči Halouskovy branky. Hráči tak odcházeli do šaten za nerozhodného stavu 1:1. Ani po změně stran se charakter hry nezměnil. Po řadě šancí na obou stranách zajistil obrat v utkání Koudelka, který se pěkně uvolnil, zamířil ke spojnici břevna s tyčí a 1. SK se ujalo vedení. V závěrečné čtvrthodince si již domácí jednobrankové vedení pohlídali.
Vzhledem k tomu, že Vítkovice prohráli, je 1. SK Prostějov v tabulce na 1. místě již s pětibodovým náskokem.