OBRAZEM: Prostějov porazil Zlín 4:0! Postupujeme do druhé ligy!

Foto Lubomír Kaprál
Další fotky:

V sobotu 28. května bylo v Prostějově odehráno utkání 28. kola Moravskoslezské ligy, mezi domácím 1. SK Prostějov a béčkem Zlína. Domácí do zápasu vstupovali s vědomím, že pokud zvítězí, zajistí si postup do druhé nejvyšší fotbalové soutěže.

1. SK šlo neohroženě za svým cílem hned od začátku utkání. Již ve 3. minutě zvonila tyč zlínské branky. V 10. minutě pronikl Machálek do velkého vápna a míč z jeho kopačky po odrazu od břevna skončil v síti - 1:0. Ve 26. minutě Zelenka přihrál míč Hirschovi a jeho bomba téměř z 30 metrů skončila podruhé za zády Zlínského gólmana. V závěru prvního poločasu přidal Nekuda třetí branku a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Po změně stran sice byli poněkud aktivnější hosté, ale šance si příliš nevytvářeli. V 67. minutě po rohovém kopu dal Nekuda výsledku konečnou podobu - 4:0. Pak už se zápas pouze dohrával. Po závěrečném hvizdu rozhodčího vypukly na hřišti i v ochozech oslavy postupu.