Zaměstnanci Nemocnice Prostějov sbírali prostřednictvím NADACE AGEL oblečení pro Afriku

Zaměstnanci Nemocnice Prostějov sbírali prostřednictvím NADACE AGEL oblečení pro Afriku
Foto Nadace Agel

 

Desítky zaměstnanců Nemocnice Prostějov se v březnu zapojily do charitativní sbírky oblečení a bot pro chudé děti v africkém Togu. Akci pořádalo ostravské Oční centrum AGEL ve spolupráci s NADACÍ AGEL, která se v Prostějově stala dalším sběrným místem. Prostějovským zaměstnancům se nakonec podařily vybrat desítky kilogramů oblečení a obuvi. Akce se konala pod záštitou asociace Daddy and child – Togo.

„Každý den přicházeli lidé s dalšími věcmi pro africké děti, a tak byl pomalu problém naložit všechny pytle do auta. Nakonec se ale povedlo a všechny věci jsou již v Ostravě připraveny na transport do Afriky,“ uvedla výkonná ředitelka NADACE AGEL Denisa Rísová, která včera předala zásilku ostravským organizátorům sbírky. Již brzy budou mít moci všichni dobrovolníci, kteří se do sbírky zapojili, dobrý pocit, že vybraný textil opravdu pomáhá. Věci jsou nyní pečlivě baleny k přepravě a kontejner bude do Afriky vypraven na přelomu měsíce března a dubna.

NADACE AGEL sídlí v Prostějově a potřebným lidem i právnickým osobám pomáhá již od roku 2011. Jen v loňském roce nadace podpořila 72 žádostí a rozdala více než 2 milióny korun. (red)

Poslat nový komentář