Alkohol za volant nepatří. Řidiči to stále ignorují

Alkohol za volant nepatří. Řidiči to stále ignorují
ilustrační foto PČR

Hned několik řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu, odhalili během víkendu policisté na Prostějovsku.

Jednoho z nich kontrolovala v sobotu večer hlídka policistů v obci Vranovice. Sedmačtyřicetiletého řidiče vozidla Škoda v průběhu kontroly vyzvala, aby se podrobil orientační dechové zkoušce. Ta opakovaně naměřila hodnoty 0,8 promile alkoholu v dechu. Řidič s uvedenými hodnotami souhlasil a přiznal, že před jízdou vypil půllitr piva. Muži policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Ze svého jednání se bude nyní zodpovídat před správním orgánem.

Dalšího hříšníka zastavila a kontrolovala hlídka v neděli krátce před čtrnáctou hodinou. Policisté záhy zjistili, že třiačtyřicetiletý řidič usedl za volant vozu škoda Felicia i s připojeným vozíkem po předchozím požití alkoholu. Opakovaná orientační dechová zkouška ukázala hodnotu přes 1,2 a přes 1,1 promile alkoholu v dechu. Muž policistům přiznal, že předchozího večera vypil osm velkých dvanáctistupňových piv a nezbylo mu, než s naměřenými hodnotami souhlasit. Při kontrole navíc nepředložil ani řidičský průkaz. „Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Vanková.

V neděli před sedmnáctou hodinou v obci Drahany kontrolovali policisté jednadvacetiletého řidiče automobilu Ford Fokus, který na sebe upozornil tím, že nedodržel maximální povolenou rychlost v obci. I u něj provedená orientační dechová zkouška detekovala pozitivní hodnoty. Opakovaně ukázala hodnoty přes 0,7 promile alkoholu v dechu. Řidič však na místě policistům nejprve tvrdil, že alkohol nepožil ani před jízdou ani během jízdy. Po výzvě policistů se tedy podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. V nemocnici nakonec přiznal, že předchozího dne vypil 2 dcl vína. Také tomuto řidiči policisté zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Nyní je podezřelý z přestupkového jednání. (red)

Poslat nový komentář