Opilecká hádka skončila tragicky. Vrahovi hrozí až 20 let vězení

Opilecká hádka skončila tragicky. Vrahovi hrozí až 20 let vězení
ilustrační foto Policie ČR

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání jednačtyřicetiletého muže pro zvlášť závažný zločin vražda a přečin výtržnictví.

V pátek 12. srpna krátce před třiadvacátou hodinou přijali přerovští policisté na linku 158 oznámení o napadení muže na parkovišti na tř. Generála Janouška v Přerově. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že mezi dvěma muži posilněnými alkoholem došlo k hádce, která přerostla ve fyzický útok. Jeden z nich přitom vytáhl nůž a způsobil druhému muži bodnořezné poranění. Útočník se poté dal ihned na útěk. Zraněný muž i přes rychle poskytnutou první pomoc na místě zemřel. Policisté okamžitě po útočníkovi rozjeli pátrání. Na místo činu se dostavili krajští kriminalisté a případ si převzali. Policistům se během pátrání podařilo zjistit totožnost osmatřicetileté oběti i útočníka. Ten se nakonec po pár desítkách minut sám dostavil na zdejší obvodní oddělení, kde byl zadržen. Motivem činu zřejmě byla banální opilecká hádka. Oba muži byli z Přerova a znali se.

„Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby. Obviněný muž byl v minulosti odsouzen pro různorodou trestnou činnost. Nyní mu hrozí za trestné činy vražda a výtržnictví trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let,“ doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Poslat nový komentář