Zdolejte olomoucký tobogán a staňte se Hanáckým rychlíkem

Zdolejte olomoucký tobogán a  staňte se Hanáckým rychlíkem
ilustrační foto

 

Chcete to být vy, kdo letos pokoří sto patnáct metrů dlouhý tobogán a vyjezdí titul Hanácký rychlík? Tuto příležitost budete mít v sobotu 27. června v olomouckém aquaparku, kde se uskuteční v pořadí již třetí Hanácké mistrovství ve sjezdu na tobogánu. Zájemci by se měli zaregistrovat nejdříve.

Hanácké mistrovství v jízdě na tobogánu nabídne divákům zábavný pestrý program, nevšední podívanou na jednotlivé jízdy závodníků a soutěž o atraktivní ceny. "Každý vítěz ve své kategorii získá pohár, diplom a atraktivní ceny, které motivují ke zdravému pohybu. Jen jeden jediný se však pochlubí titulem Hanácký rychlík, kterým se stane absolutní vítěz závodu s nejrychlejším časem,“ popsala tisková mluvčí olomouckého aquaparku Karolína Opatřilová. Závodníci se budou snažit překonat rekord 18:85 sekund, který padl již před dvěma lety.

Všichni účastníci závodu by při sjezdu měli dbát daných pravidel. Je povolena pouze jízda vsedě nohama napřed nebo vleže nohama napřed. Soutěžící si můžou obléct jakýkoli plavecký úbor, je povolena různá úprava plavek, například jejich zařezání. Závodníci naopak nesmí na tobogánovou dráhu s jakýmikoli pomůckami, jako jsou například destičky, nafukovací lehátka a další. Je také zakázáno posilnit se před jízdou alkoholem.

Soutěžit se bude ve čtyřech kategoriích: 4 - 7 let (spolujízda s osobou starší osmnácti let let), 2. kategorie: 8 - 13 let, 3. kategorie: 14 - 17 let, 4. kategorie: 18 let a více. Zájemci by se měli registrovat předem na e-mailu aktivity@aqua-olomouc.cz, kde uvedou následující údaje: jméno a příjmení, datum narození a číslo závodní kategorie. Sraz soutěžících všech kategorií pak proběhne v den mistrovství od půl deváté do desíti hodin na recepci Aquaparku. Netradiční klání odstartuje v jedenáct hodin a potrvá do čtyř hodin. (ber)

Poslat nový komentář