Noc divadel nabídne Arnošta Goldflama

Noc divadel nabídne Arnošta Goldflama
Foto plakát

Největší divadelní svátek Noc divadel nabídne přednášku, autorské čtení Arnošta Goldflama, netradiční prohlídku a muzejní kvíz. Desátý ročník Noci divadel se uskuteční tradičně třetí listopadovou sobotu, tedy 19. listopadu 2022. Noc divadel prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě, a tak i program v Městském divadle v Prostějově bude speciální. Akce letos nese podtitul Hrdinové.

Program vypukne již v 15 hodin v Muzeu a galerii v Prostějově tradičním kvízem věnovaný Hrdinům a divadlu. Sobotní podvečer v přednáškovém sále Národního domu zahájí v 17 hodin přednáška Jany Gáborové ze spolku Hanácký Jeruzalém Utajení hrdinové. V letošním roce si připomínáme 80. výročí transportů židovského obyvatelstva z Prostějova do koncentračních a vyhlazovacích táborů. Z deportovaných více než tisíce prostějovských Židů přežila jen hrstka. Program bude pokračovat autorským čtením a besedou Arnošta Goldflama. Nezaměnitelný spisovatel a autor divadelních i rozhlasových her bude číst převážně z knihy Strašidelné Brno. A ve 21 hodin se návštěvník přesvědčí, že I jevištní technik může být hrdina. V zážitkové prohlídce divadelního zákulisí uvidí ty nejskrytější kouty divadla a vydá se na dobrodružnou prohlídku divadelního zákulisí, orchestřiště a suterénu.

Vstupenky jsou již v prodeji, lze je zakoupit i on-line. Více na www.divadloprostejov.cz.

 

Program NOC DIVADEL  - 19. listopadu 2022

15 hodin Muzeum a galerie v Prostějově

Tradiční kvíz věnovaný tématu Noci divadel

17 hodin přednáškový sál

Kdy se z obyčejných lidí stávají hrdinové? Přednáška Jany Gáborové ze spolku Hanácký Jeruzalém.

V letošním roce si připomínáme 80. výročí transportů židovského obyvatelstva z Prostějova do koncentračních a vyhlazovacích táborů.

 

19 hodin přednáškový sál

Autorské čtení a beseda Arnošta Goldflama. Nezaměnitelný spisovatel a autor divadelních i rozhlasových her bude číst převážně z knihy Strašidelné Brno.

 

21 hodin  Zážitková prohlídka divadelního zákulisí

I jevištní technik může být hrdina. Zažijte s námi ten pravý divadelní underground!

Navštivte ty nejskrytější kouty divadla a vydejte se s námi na dobrodružnou prohlídku divadelního zákulisí, provaziště, orchestřiště a suterénu. Vezmeme vás do míst, do kterých se běžně nedostanete.

promenoár divadla

APLAUS 2021 výstava fotografií Pavlíny Novotné (red)

Poslat nový komentář